Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA




 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Мнение за инжектори RAIL
 Мнение Публикувано на: 24 Ное 2011, 07:12 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
Здравейте,
Тук в Бургас свестните газаджии - тези от които има добри отзиви и които не са гаражни майстори - са общо взето трима. Единия ми предлага оферта за ГИ с Романо комп и дюзи RAIL, от по-бавните. Казва, че ще остана доволен защото е монтирал и на други автомобили като моя и няма проблеми. Притеснява ме, че навсякъде оплюват "бавните" 4 омови инжектори на RAIL. Газаджията обясни, че другия "по-бърз" техен вариант са доста по-шумни и по-бързо се развалят, а "бавните" преди монтажа ги разкапсуловал и качвал на стендер. Освен това ако се случил проблем с тях цената на единия инжектор била около 5 пъти по-ниска от да речем на Романо ( 100лв бройката ).
Има ли хора които карат двулитров петак с тези инжектори - да си кажат мнението ?!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнение за инжектори RAIL
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2011, 09:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2004, 00:14
Мнения: 1361
Местоположение: Пловдив
Тея старите наистина може да са по читави от новите. Едно време нямаше толкова оплаквания от Раил както сега. Новите тракат като форажумелки, отделно бубинките им често горят, явно не са изчислени или са калпаво направени, тва не е проблем щот си в гаранция ша кажеш. Ама като ти изгори на маината си в някои краи на страната ша тряя се прибереш на бензин или да си я купиш и смениш за твоя сметка. Отделно новите не издържат повече от 15-20х.км и трябва да им се сменят гумичките, по точно ремонтен комплект се води, не е скъп мисля по 7 лева броя начи умножаваш по 4.
Общо взето Раил реиките са пълен кенеф, ама за толкова пари толкова, слагаш и се молиш да ти е на късмет, ако имаш такъв ще те кара безпроблемно доста време. Тва че е по бавна може да те бърка единствено ако го раздаваш Рацер :) и обичаш оборотомера да влиза в червеното. Бавните дюзи се справят отлично до към 4500-5000 оборота така че дерт нямаш, едва ли караш всеки ден с 5000+ над тези обороти вече не могат да насмогнат на зададените времена и кажи речи направо си седят отворени :) Валтек мисля че е по добрата реика за същата цена, въпреки че уж се води нещо като дъщерна фирма на Раил ако не бъркам.

_________________
Правило № 1- Нещо, което работи не се пипа!!!
Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
Правило № 3- Винаги спазвай правило 1!!!
DEDRA (EX) Bravo (EX) Lancya Y (ex)
BMW X3 E83 3.0D 218hp-AT : Dedra 1,6i 78hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнение за инжектори RAIL
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2011, 15:28 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
Спрях се на Ланди-Ренцо - 100 лв отгоре и според тях няма проблем. Казаха,че и техните инжектори били шумни-слагали някакви гумени маншони за шума.
Имам и оферта за ПауърДжет, но нищо не знам за тях?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнение за инжектори RAIL
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2011, 17:16 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Фев 2011, 15:08
Мнения: 319
Местоположение: София
Аз съм с RAIL, някакви бързи се водят, оранжеви, май 1,5ома бяха. Не ми тракат, или поне аз не ги чувам. Може и да е защото са още нови (~5000km). Нямам грижи засега, карам си на газ до червеното, пътувах до Хърватска, 1500км поддържах 150-160 по магистралата (около 5000об) без грижи, на газ. Не е като да не давам газ и да не карам в обороти. Landi Renzo доколкото разбрах са скъпи за ремонт. Разпитай колко струва и дали се разглобяват, че май някои са неразглобяеми и излиза скъпа профилактиката.

_________________
Lancia Kappa SW 2.0 16V TURBO - Power Wagon punk


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнение за инжектори RAIL
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2011, 18:54 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2004, 00:14
Мнения: 1361
Местоположение: Пловдив
Не се разглобяват, сменя се цялото патронче, така де целия инжектор, и на БРЦ са така 100 кинта парчето хубуу че поне държат много за сега 18х.км. на газ и няма ядове, ама тряя мина поне 100 за д аги похваля как си требе хехехе

_________________
Правило № 1- Нещо, което работи не се пипа!!!
Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
Правило № 3- Винаги спазвай правило 1!!!
DEDRA (EX) Bravo (EX) Lancya Y (ex)
BMW X3 E83 3.0D 218hp-AT : Dedra 1,6i 78hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнение за инжектори RAIL
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2011, 23:06 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
Комплекта е от 6 бр. Сервиза който ги монтира е представител за Бургас - казаха, че отстъпката от цената за 5 цилиндров излиза...10 лв. Не си струва да се пестят защото получавам една дюза в повече, която ще се ползва при нужда. Другата оферта ( за ПауърДжет-а ) е точно с една дюза по-евтина. Чудя се още кой ще е, но Ланди са огромна компания със заводи из целия свят и сигурно тях ще избера. Лошото е, че нямат свободни дни. Имали поръчка за монтаж на нови автомобили и ги бързат... ranting


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнение за инжектори RAIL
 Мнение Публикувано на: 26 Ное 2011, 10:24 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2004, 00:14
Мнения: 1361
Местоположение: Пловдив
Не ми се чете пак от начало, но ако се чудиш между Ланди и Пауър джет то тогава няма нищо за чудене. Слагаш Ланди :)

_________________
Правило № 1- Нещо, което работи не се пипа!!!
Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
Правило № 3- Винаги спазвай правило 1!!!
DEDRA (EX) Bravo (EX) Lancya Y (ex)
BMW X3 E83 3.0D 218hp-AT : Dedra 1,6i 78hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнение за инжектори RAIL
 Мнение Публикувано на: 27 Ное 2011, 21:06 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Фев 2011, 15:08
Мнения: 319
Местоположение: София
Една корекция от моя страна - тракат си инжекторите, но явно Капата има добра изолация, защото отвътре нищо не се чува, отвън при затворен капак почти нищо (трябва да знаеш че има такова тракане за да го чуеш). Вчера на отворен капак (подавах ток) ми се включи газовата и чух как затракаха инжекторите :) Като затворих капака и се заслушах ги чух, но много слабо, сливащо се с останалия шум от двигателя.

_________________
Lancia Kappa SW 2.0 16V TURBO - Power Wagon punk


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов