Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA




 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: наи доброто газово за бензинови либри
 Мнение Публикувано на: 28 Сеп 2011, 13:26 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Май 2011, 11:40
Мнения: 11
колеги здравеите помагаите каква марка газова уредба да сложа на моита либричка 1-8 бензин е


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: наи доброто газово за бензинови либри
 Мнение Публикувано на: 28 Сеп 2011, 13:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 08:44
Мнения: 1423
Местоположение: София
ГИ.

_________________
"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Lancia Delta 1.6/16V, АГУ, '97 (Reborned)
Lancia Dedra 1.8/16V, 115hp, '96 (R.I.P.) (http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=26664)
FIAT Tempra 1.6 карбуратор, АГУ, '90 (EX)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: наи доброто газово за бензинови либри
 Мнение Публикувано на: 29 Сеп 2011, 09:47 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:18
Мнения: 1034
Местоположение: София
М да ГИ,
Аз съм с 1.8 мотор, ползвам Фобос и съм доволен вече 3г. и 4 м.
Марката в повечето случай не от значение а по скоро е важен този който ти го инсталира и настрой.

_________________
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
http://forum.italauto-bg.net/index.php
FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
(\\\)[___////___](\\\)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: наи доброто газово за бензинови либри
 Мнение Публикувано на: 18 Ное 2011, 21:56 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Май 2008, 20:32
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив 05 Южен
SBANKOV написа:
М да ГИ,
Аз съм с 1.8 мотор, ползвам Фобос и съм доволен вече 3г. и 4 м.
Марката в повечето случай не от значение а по скоро е важен този който ти го инсталира и настрой.

Съгласен съм за монтажа и настройката, не съм съгласен с игнорирането на марка и модел. Наскоро мой познат, който кара Клио на метан, по щастливо стечение на обстоятелствата получи като подарък Тартарини ГИ , обаче с инжектори КЕЙХИН. Просто ги свалиха от вече катастрофирала кола на негов близък, свалиха и неговия ГИ- ценови клас 800-900лв, и монтираха Тартаринито. Човека е щастлив като циганче в сладкарница, :lol: Инжекторите почти не се чуват, освен това реагират почти в реално време. Имат само един огромен недостатък- ЦЕНАТА :D

_________________
KAPPA 2.0 20V 1995 107KW


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: наи доброто газово за бензинови либри
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2011, 10:13 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2004, 00:14
Мнения: 1361
Местоположение: Пловдив
В разумните ценови граници разумния избор е BRC няма ренцо няма ловато, за другите по низши да не говорим :) Фобос хубу ама хубуу само компа, останалите чаркове са тюркиш, и тая измислена реика Раил просто не искам да я коментирам, мапа все едно е правен по трудово обучение от група китайски шестокласници. Ся ша каиш че щот понеже аз съм си сложил БРЦ и за тва ти го хваля, ем аз имах и Бигаз ама нея въобще не мога да я похваля, а уж е по скъпа от БРЦ :) жив ташак. Ренцо пък реиката не ме кефи, нещоо мноо пластмасова го раздава, а и от тая марка никога не съм бил доволен, дори с обикновена АГУ само разправии с тоя скапан изпарител до де него смених с ловато и да се родих. Ловато е така да се каже една идея по евтино от БРЦ но до преди няколко години Ловато въобще не произвеждаха ГИ, всъщност имаше ГИ ловато което се правеше в Турция и беше много читаво и надеждно, но софта му беше калпав и не позволява добри настройки, демек става за по глупави компове на коли като от БМВ, ФВ, Опел и тем подобни непретенциозни системи. За туи ако искаш да сложш газова и да забравиш че в колата има такава БРЦ, аз и на БРЦ не съм голям фен ама за Ги трябва да им призная че са се постарали, не случайно имат ная голям дялов капитал вложен в проучвания и разработки, не случайно една след компании продаващи автомобили на БГ пазара признават гаранция на колата само с БРЦ агу, става дума за КИЯ и за ФИАТ, но и за Хонда се говори нещо подобно. Верно софта на БРЦ не ми харесва как е направен ама аз пък да не съм монтажник :) важното е че като е сложена веднъж и настроена повече нищо не се пипа, тук естествено опира въпроса до това да се сложи как си требе и да се настрои, инак и 4 реда кеихини да сложиш все тая. Кеихин са лда работа но една реика е на цената на половината БРЦ

_________________
Правило № 1- Нещо, което работи не се пипа!!!
Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
Правило № 3- Винаги спазвай правило 1!!!
DEDRA (EX) Bravo (EX) Lancya Y (ex)
BMW X3 E83 3.0D 218hp-AT : Dedra 1,6i 78hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: наи доброто газово за бензинови либри
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2011, 15:15 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
slavi написа:
В разумните ценови граници разумния избор е BRC ...


Колега,
Аз правя проучване на пазара около бургас за монтаж на ГИ и по-скъпо от БРЦ няма. Не знам колко им са хубави изпарителите, но с опела направих пътека до газаджията защото с обикновеното газово и супер скъпия им изпарител оборотите на празен ход доста играеха, но по лошото е, че така обедняваше сместа, че като гръмнеше къртеше кутията на въздушния филтър.Мой колега с Пасат не се отърва докато не го смени с турски някакъв....В същото време хората си караха с турско ловато и си свиркаха...
Ланди-Ренцо купиха Ловато и сега всичкото ноу-хау е в заводите на Ланди...
БРЦ имат и нисък клас ГИ. Какво ли ще е с него ?

ПП Искам да кажа, че едно време си купих АГУ по приказки от този сорт-еди кое си най-добро. Оказа се, че не е така затова сега спирам във всеки сервиз и задавам много въпроси. Поставен ребром въпроса майсторите не препоръчват евтини ГИ при все, че там печелят най-много, но не ми препоръчват и най-скъпото защото е безсмислено!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: наи доброто газово за бензинови либри
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2011, 21:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2004, 00:14
Мнения: 1361
Местоположение: Пловдив
БРЦ обикновена агу и аз не харесвам , но тук става дума за ГИ, не знам кви са цените на БРЦ в Бургас но в София се намира за 1400 в Пловдив също, не знам колко е оправдано да се сложи Фобос за 1100 или друга подобна. И аз съм брал ядове с изпарител на БРЦ също като твоя, на обикновенна АГУ щото не моише да фани обороти, но тук вече е друга бира. Предното поколение на ГИ БРЦ с редуктора също бяха гола вода, но от Секуент на татъка няма грешка. А пък точно изпарителя при ГИ ти е последен дерт няма нищо общо с обикновения, ако ще и от никарагуа да е пак ще бачка безотказно :) Аз дадох пари за БРЦ и за минута не съм съжалил, взех го на добра цена, но сега ако трябва да сложа ще си го платя и на пазарната цена ако трябва щото знам за кво става дума. Пуснал си тема за събиране на мнения а в същото време казваш че няма да купиш нещо щото еди кои си казал че е хубаво както си направил първия път, а защо тогава си пуснал тема :) Отиваш хваща една дет е по красива и монтираш, мен БРЦ ми се видя красиво от желязо и здраво :) Ще пиша пак след 50 000 за да имам база на какво :)
Ако искаш по евтини, виж БСМ , Аг зенит, или Заволи, но пак за мен не е оправдано щото и те са по над 1100.
п.п. сега забелязвам че става дума за 2000 кубика либра, спор няма за нея БРЦ е адски скъпо не знам на кво основание.
п.п. Аз съвсем обърках кои е автора на темата хахахахах, за колегат с 1,8 ако ти се дават пари за половин либра слагаи БРЦ ако не даваи 1/3 та и слагаи горе споменатите :)

_________________
Правило № 1- Нещо, което работи не се пипа!!!
Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
Правило № 3- Винаги спазвай правило 1!!!
DEDRA (EX) Bravo (EX) Lancya Y (ex)
BMW X3 E83 3.0D 218hp-AT : Dedra 1,6i 78hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: наи доброто газово за бензинови либри
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2011, 22:59 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 17 Сеп 2011, 10:42
Мнения: 401
Кара: Lancia
Съжалявам колега !
Аз за 5 цилиндров двигател си мисля ! Има наистина варианти за ГИ на БРЦ на цена 1400 лв, но е от по-евтините и както си писал само след определени километри ще може да се каже. Но има и китове на други производители, които не са по-малко качествени, а са с едни 200 лв по-евтини: Пауърджет, Изиджет, Ланди, Ланди-Ренцо,Ловато и др които не се сещам в момента. За варналии открих една фирма - Печенек, те дори и бутилката ти пълнят... :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: наи доброто газово за бензинови либри
 Мнение Публикувано на: 26 Ное 2011, 10:31 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2004, 00:14
Мнения: 1361
Местоположение: Пловдив
Печени са начи :mrgreen: скоро имаше тема на един колега за същата либра 5-так тои сложи Ги и беше проверил цена на БРЦ и ми каза няква умопомрачителна сума по спомен 2200!!!! след това сложи няква друга марка и отзивите му като за начало са добри.
Ето я темата viewtopic.php?f=22&t=27253

_________________
Правило № 1- Нещо, което работи не се пипа!!!
Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
Правило № 3- Винаги спазвай правило 1!!!
DEDRA (EX) Bravo (EX) Lancya Y (ex)
BMW X3 E83 3.0D 218hp-AT : Dedra 1,6i 78hp


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов