Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Lancia




Автор Съобщение
 Заглавие: Lancia HF - имам няколко въпроса
 Мнение Публикувано на: 16 Окт 2004, 13:32 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
Току що я купих, Lancia HF, все пак е нещо като не мога да намеря Integrale. Но като всеки нов автомобил този не го познавам. Бихте ли ми казали от къде мога да си намеря литература за него и повече информация. Lancia-та е HF Turbo 140HP. Всякакви съвети ще ми бъдат от полза. До сега не съм се занимавал с такъв автомобил, и ако може да ме насочите от къде мога да намеря арматурно табло за нея или за Integrale.

Форума си има правила и едно от тях е ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО писане на кирилица.
Първо предупреждение!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Честито!!!
 Мнение Публикувано на: 16 Окт 2004, 19:38 
 
Честито колега, със здраве и безавариино да я ползваш.
Добре дошъл и в нашият форум.....само искам да те помоля за напред да пишеш на кирилица. Тук особенно много държим на това.
Успех!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Окт 2004, 21:05 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
Незнам тсчно трябва да напиша за технически данни, но това знам със сигурност: ХФ-турбо 140 кс., с предно е, карбуратор, без катализатор е, годината на производство не я знам, а и човека от който я взех не я знаеше. Ако има нещо което съм пропуснал пишете ми. БЛАГОДАРЯ за посрещането :D :D :D .


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Окт 2004, 21:08 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
От това ,което видях за моделите трябва да е 1.6hf.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Окт 2004, 21:13 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 14:08
Мнения: 1024
Местоположение: София
Дай си номера на двигателя, и някой, който има инсталиран EPC ще ти каже туй-онуй :), че аз го нямам инсталиран сега...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Окт 2004, 23:16 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
Какво е ЕРС?Програма ли.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Окт 2004, 23:19 
 
tenio hf написа:
Какво е ЕРС?Програма ли.


Прати ЛС на Мариобг с номера на двигателя и чакай отговор. :D


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2004, 09:38 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Сеп 2004, 10:01
Мнения: 1223
Местоположение: София
Кара: л ex Lancia Lybra 2.4 Jtd Intensa
ex Fiat Punto MK2 Srorting 6Speed 1.2 16V
За EPC трябва номер на шаси-последните 8 цифри


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2004, 14:35 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 06 Окт 2004, 21:37
Мнения: 15
Местоположение: Нова Загора
Ланчията трябва да е 131 коня, табло от интеграле има в Стара Загора. Внимавай с турбото, моторът е стар и трудно се намират части, за турбото - ако е оригиналното, трябва да не минава вода през него. Тук един приятел има същата, ако нещо конкретно те интересува, питай 8)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2004, 18:23 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
Турбото е сменяно,но собственика е сложил по-голямо за двулитров двигател.Според мен това е по-лошо,по-бавно развърта.Интересува ме какъв разход му дава на твоя приятел.А за таблото за какви пари мога да го взема.Повечето датчици по моето табло не отчитат вярно,според вас каде е проблема?Моята количка има бая работа по нея,но аз догодина смятам да я подхващам лека-полека.Ще съм ви благодарен за всяка помощ,ще ви информирам за проблемите щом възникнат.И най-накрая искам да споделя,че вода спорове с всички дали съм направил правилна покупка ,аз съм убеден,че съм.Единствения човек,който ме подкрепи е жена ми.Всеки ми хвалише различни марки,предимно германски,накрая ми писна да ги слушам и им зададох един въпрос:Италианец пипал ли е в техните прелюбими марки автомобили?Отговорът беше:Не.Тогава ги попитах защо въобще ми ги хвалят.Това е засега чао.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2004, 18:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 06 Окт 2004, 21:37
Мнения: 15
Местоположение: Нова Загора
вода минава ли през турбината? когато я взе гореше около-25, сега гори около 10-12литра,за таблото ще попитам и ще те информирам ,ако имаш път до нова загора обади се да сравниш как са вързани уредите,на тази работят всички,и то вярно,а таблото и е от интеграле и тя е с раздувките ако наистина желаеш много да вземеш интеграле в стара загора продават една но от първите-4wd 2000 турбо с 8 клапана ,мисля че и търси около4000лв :D на другата hf може да и видиш мотора при членовете на клуба - слави. но тя е инжекцион , и още веднъж заповядай в нова загора ще сравниш нещата и ще си побъбрим място за спане и хапване и фенове на ланчия и ... има 8)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2004, 19:03 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
Благодаря за поканата, :D ще мина някой път но няма да е тая година.Ще подържаме връзка нали?Ошушках се за тая кола,но интеграле ще си купя решил съм го.Рано или късно.Смятам да дойда на някоя от вашите срещи.Само незнам кога.На мен колата ми гори 15 затова се интерисувах.Нищо незнам кое къде е свързано затова питах.За вода през турбината нищо не ми е казвал ще го питам като го видя.Прихърква ми като я включвам на втора от къде мислиш че е?Приводи или скоростна?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2004, 19:10 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 06 Окт 2004, 21:37
Мнения: 15
Местоположение: Нова Загора
аз мисля че е синхронизатора в кутията но ти по добре се консултирай със специалист :lol: аз не съм такъв :D просто за някои неща с които съм се сблъсквал мога да кажа по някоя дума :lol: ще се радвам ако мога да помогна с нещо :D мисля че тук във форума има доста по компетентни хора :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Delta HF-TURBO
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2004, 20:11 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
Ха здравейте и от мен.:) Моята е HF-ка същто е с карбуратор. От 5 години я имам. Разглобявал съм всичко по нея.И аз имах същите проблеми както пишеш ти. Хъркането на скоростите е възможно от лостовия механизъм.Има бронзови втулки и тампони които се износват. Някои по кадърен стругар ще ти реши проблема. Ама ако синхронизаторите са ти износени става сложно.Читава скоростната кутия за HF-TURBO не ми е ясно от къде ще намериш, а камо ли части за нея. В къщи имам една пръсната на парчета без 2-ра и задна скорост. Кутията на DELTA GT 1600 e същата на външен вид, но частите им не за взаимозаменяеми. Имат и разлика в предавателното число на диференциялите и още много други параметри.''Дигиталното ти табло'' ако може да се нарече такова не показва правилно защото има един дебел сив кабел които му се е загубила масата. 4 години я карах така докато случайно се светнах че е от него. Коя година е твоята? От Къде си?

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие: За PANO
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2004, 21:02 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
pano написа:
ланчията трябва да е 131 коня, табло от интеграле има в стара загора,внимавай с турбото моторът е стар и трудно се намират части за турбото ако е оригиналното трябва да не минава вода през него. тук един приятел има същата ако нещо конкретно те интересува питай 8)
Какво искаш да кажеш, че в Стара Загора продават ИНТЕГРАЛЕ на части ли?Трябва ми преден капак предна броня и задните раздувки.

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2004, 18:44 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 06 Окт 2004, 21:37
Мнения: 15
Местоположение: Нова Загора
Цялата я продават, и не е интеграле а е 4wd, а тука продават 2, едната е турбо карборатор с оригинални(метални) раздути калници и врати рекаро, и табло от ево и др. :P а другата е турбо инжекцион, и двете са 1600 и имат и интерколер, преден капак тук има от турбо дизел, той е леко раздут :lol:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2004, 19:40 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
Човека от който я взех ми каза, че е от приводите, но аз не му повярвах. Има положение при което не хърка, но рядко го улучвам. Мислиш ли, че е от масата, при първа възможност ще проверя? Дано да е от това. Значи масата е дебел кабел свързан за таблото? Благодаря. :) :) :)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2004, 19:47 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
Мисля, че 86 или 87, но и този от когото я взех не знаеше. А в талона са писали годината на вноса в България. От Пловдив съм. Приятно ми е, казвам се Теньо. Когато ми я даде ми каза да търся части за модели ХФ турбо от 86-89год. на производство.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2004, 18:55 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
Проблема не е в кабела. Закачен е директно за плюса на акумулатора. Мисля че проблема е или в датчиците или в приборите.


Върнете се в началото 
 Заглавие: HF-ката
 Мнение Публикувано на: 21 Окт 2004, 20:18 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
В таблото ти отзад влизат много ''маси'', със сигурност си се заблудил. Обаче искам да свалиш казанчето на течноста на чистачките. Завито е с 2 видии. Малко трудно излиза защото машинката за заклюване на предния капак пречи. Загледай се, жилото което отива към другата машинка за него е захванат дебел ''сив'' кабел. Ако имаш там такава жица. Пак ще ти обяснявам ко да правиш по нататък. Не напъвай скоростите когато не искат да влизат да не останеш без скоростна кутия.

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 35 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Lancia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов