Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Lancia




Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2005, 03:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2005, 20:19
Мнения: 2141
Местоположение: Ямбол, София
Yuri Ivanov...аз до известна степен не подкрепям твоята идея. В доста случаи пешеходците са виновни. Примерно преди няколко месеца в София на 5те Кюшета на спирката преди НДК беше премазана една възрастна жена от товарен камион. Ще кажете "Лелеее ужас...този шофьор трябва да бъде съден и разпънат на кръст" но в случая тъпата пенсионерка е била виновна за инцидента...Автобусът е бил спрян на спирката и бабата е тръгнала да пресича не от пешеходната лента а отпред автобуса...изобщо не се е огледала и е изхвърчала на пътя. Не знам какво е станало с шофьора но дори и да са го оправдали той цял живот ще живее с мисълта за тази тъпа пенсионерка. Миналата година брат ми имаше път към Сливен. Когато влязъл в Сливен си карал със 60 за допустимите 40 градско което мисля че не е чак кой знае колко сериозно надвишаване на скоростта. Пътят е четирилентов...2 в едната посока и 2 в другата. Той си кара най-дясната лента по средата на пътя. Едно цигане на 6 годиники си играело на бордюра и не представлявало никаква заплаха. Брат ми го наближава и намаля. Тъкмо ще го задминава когато това цигане се обръща но наобратно и тръгва да бяга към средата на платното без да погледне наляво и надясно. Брат ми се шашка...бие спирачки и просто не е можал да избегне удара с детето. За щастие го е ударил с дяснотот огледало по главата и цигането е направило едно салто което не е смешно. Насабрала се е цялата махала за 1 минута и бащата дошъл с брадва да коли брат ми. Добре че е бил там някакъв циганин учител който е видял всичко и е обяснил и брат ми се е оттървал. Днес едно дете бягаше по средата на платното и 1 минута чаках някои да дойде и да го вземе оттам. ПЕШЕХОДЦИТЕ СИ ГО ПРОСЯТ...ДАЖЕ ТЕ ИМАТ ПОВЕЧЕ ВИНА ОТ НАС ЗА ПОВЕЧЕТО ИНЦИДЕНТИ. БЪЛГАРСКИТЕ ПЕШЕХОДЦИ НЕ СТАВАТ ЗА НИЩО. НЕ СПАЗВАТ ПОЧТИ НИКАКВИ ЗНАЦИ. НЯМАТ НЕОБХОДИМАТА КУЛТУРА ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА. ВСЕКИ ПРЕСИЧА НА ЧЕРВЕНО....ЕДИН МОЙ ПРИЯТЕЛ ДАЖЕ ПРЕКОСИ ЦАРИГРАДСКО ШОСЕ ОТГОРЕ ПРИ УСЛОВИЕ ЧЕ ПОДЛЕЗА БЕШЕ НА 2 МЕТРА...Е КАКВО ДА ГОВОРИМ ТОГАВА....
Признавам че и повечето шофьори в по-големи градове като София не стават за нищо. Едни карат като невидели...друг не знае къде отива...трети заобикаля дупки...Но едно нещо мога да кажа понеже живея в малак град където няма никакви проблеми с транспорта и между другото съм студент в София...ЗА ДА МОЖЕШ ДА КАРАШ В СОФИЯ ТИ Е НЕОБХОДИМА ФАНТАЗИЯ...а не шофьорска книжка!...а за това е виновна държавата понеже пътната артерия на София е направена за 250 000 автомобила...а в София има около 2 000 000...правете си сметка...

_________________
Вече Знаем Какво Ще Стане ...Но Не Можем Да Го Предотвратим... (В памет на братчеда...)

Италианските коли са като жените - само фасони и номера ти правят :?


Последна промяна Sraaaaa на 29 Мар 2005, 03:51, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2005, 03:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2005, 20:19
Мнения: 2141
Местоположение: Ямбол, София
ВСЕКИ ОБВИНЯВА ШОФЬОРИТЕ...А ТЪПИТЕ ПЕШЕХОДЦИ СИ СТОЯТ НЕВИННИ...

_________________
Вече Знаем Какво Ще Стане ...Но Не Можем Да Го Предотвратим... (В памет на братчеда...)

Италианските коли са като жените - само фасони и номера ти правят :?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2005, 13:02 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Като цяло си прав, ама автомобилите в София надали са 2 000 000:)

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2005, 13:45 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2005, 23:36
Мнения: 268
Местоположение: София
А само се замислете колко от 500-те катастрофи от началото на тази година са станали заради дупки по пътищата. И пак ние сме виновни "Несъобразена скорост" това са думите на катаджиите. От този месец влиза в сила закон за глобяване на кметовете заради дупки от 300 до 1000 лева, ама на дали някой ще го налага:) Вече като видя дупка се чудя - да се метам ли в нея, да сгазя ли пешеходец или да се забия в насрещното.

_________________
Audi A4 1.8 20V 125HP Изображение
VW Golf 3 GT 1.6 101hp 96"
Opel Vectra A (Вежда) 1.8 90hp
JBL - Pro Sound Comes Home


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2005, 14:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Цитат:
Вече като видя дупка се чудя - да се метам ли в нея, да сгазя ли пешеходец или да се забия в насрещното.


Преценяваш си плюсовете и минусите - според мен най-ефтино е да ти фръкне колелото(съответно избирам дупката),защото ако отида в насрещното аз си отивам, а в другия случай пешеходеца...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2005, 15:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2005, 20:19
Мнения: 2141
Местоположение: Ямбол, София
Tanuco наскоро един познат от кметството в София ми показа една статистика :wink:
Бедна ти е фантазията колко коли има регистрирани в София...над 1 000 000...а да не приказваме колко провинциалисти идват всеки ден...

_________________
Вече Знаем Какво Ще Стане ...Но Не Можем Да Го Предотвратим... (В памет на братчеда...)

Италианските коли са като жените - само фасони и номера ти правят :?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2005, 19:55 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 21:28
Мнения: 156
Местоположение: София
Пичове, подкрепям напълно Юри и неговия апел за благоразумие.В никакъв случай не казвам да не натриваме носовете на тези, които се е....т с нас, все пак караме Lancia, но нека преценяваме плюсовете и минусите на всяка ситуация, може би тогава ще намалеят инцидентите по улиците.В някой момент като че ли е по-добре да позагърбим честолюбието си и да оставим идиота, който ни предизвиква сам да си троши главата, отколкото и ние да му помогнем с нашата. А иначе за гонки винаги съм навит, но на по-празен път, където и да се трепеме, ще сме си само ние, а не някое дете.

_________________
Който иска - намира начин.Който не иска - намира причина!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2005, 22:12 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 28 Мар 2005, 22:27
Мнения: 126
Местоположение: София
С двете си рьце поздравявам joro simeonof, направо дет се вика ми взе думите от устата.Всеки е попадал в ситуация, в която го сърби десния крак, за да натрие нечий нос, но след като те бутне кола и имаш тежка катастрофа зад гърба си мислиш другояче.Ако те дразни некой , покани го любезно на Божура или ОМВ-то, та като го биеш,да му се смее цел свет


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2005, 22:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2005, 20:19
Мнения: 2141
Местоположение: Ямбол, София
БРАВО НА ВАС!
Ама файда няма. Всички ние сме си взели книжките с изпит...е...някой са си ги купили. Всички ние знаем какви са правилниците. Спазваме ли ги? Никой от вас не спазва ограничението за скорост включително и аз. Няма как да промените това понеже не сте сами на пътя. Колко филми са излязли на тема "С БЯСНА СКОРОСТ" и подобни простотии. Пълнят главите на лапетиите с глупости. Ето предната вечер Ямбол беше барикадиран от 10 патрулки. Бяхме спряни около 50 коли на пътя едновременно. До сега никога не е било така преди да се появи тъпата поредица "Бързи и Яростни" и КАТ да правят такива акции заради дрисльовци като нас. Нищо не можете да промените с този апел...само можете да създадете чувство за гузност което ще изчезне на другата седмица. "Говедото си е говедо"
Мисля че е по-редно да се отправи апел към пешеходците с цел да са по-внимателни и към общината и кметството да оправят пътищата и най-вече да оправят КАТ. Да сложат камери навсякъде и тогава ще видим какво ще е положението. Единственото което мога да каже е ПЕШЕХОДЦИТЕ ДА СА ПО-ВНИМАТЕЛНИ И ДА НЕ СА ТОЛКОВА НАХАЛНИ! Надявам се да разберете всичко което съм казал до сега относно тази тема. Законите ни не са толкова сурови и глобите не са чак толкова високи.

_________________
Вече Знаем Какво Ще Стане ...Но Не Можем Да Го Предотвратим... (В памет на братчеда...)

Италианските коли са като жените - само фасони и номера ти правят :?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 31 Мар 2005, 15:20 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 21:28
Мнения: 156
Местоположение: София
А бе това за пешеходците, че са много нахални не го подкрепям много.Помисли само колко коли минават на червено, колко коли спират на пешеходна пътека. Всеки ден съм зад волана, но ми се случва и да походя пеша - е, не може като решиш да пресечеш един булевард по единствената пешеходна пътека в радиус от 200 -300 метра и никой да не намали, а ти да седиш като идиот и да се чудиш мост ли да си построиш, че да минеш от другата страна. Вина носим всички и по много, липсва ни и култура както на пътя, така и на тротоара. Но това се решава през първите 7 години, после "Говедото си остава говедо".

_________________
Който иска - намира начин.Който не иска - намира причина!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Апр 2005, 00:11 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 04 Мар 2005, 22:33
Мнения: 77
Местоположение: Пловдив
Много ми харесаха мненията-личи си,че сте мислили сериозно по тези въпроси и това му е хубавото на форума,че можеш да видиш различни гледни точки,подкрепени с преживявания и факти.Искам да ви кажа само едно-
има два начина да влезеш в панделата-единия е ако си мошеник,крадец и т.н(но това си е твой избор) и втория е ако убиеш човек с колата(не дай Боже)-така че умната!!!

P.S. Колкото до Форда и Ланчията няма какво да се сравнява.Моята е 1.6, а съм дърпал Фордове 2.0 със завидна лекота :wink:

_________________
IL GRANTURISMO


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Апр 2005, 00:14 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 24 Фев 2005, 02:16
Мнения: 511
Местоположение: София
с книжката в ръка си с единия крак в гроба а с другия в затвора...не са ли ви учили :wink:

_________________
Нека да ме мразят, стига да се боят от мен!
Ако избием будалите тарикатите сами ще умрат:)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Апр 2005, 00:56 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
В една статистика, публикувана в 168 часа преди 1-2 броя пишеше, че процентът шофьори, получили ефективни присъди след причиняване на катастрофа+загуба на човешки живот(следствие употреба на алкохол) е само 4%....изводите ги оставям на вас...

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Апр 2005, 19:16 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 21:28
Мнения: 156
Местоположение: София
Тия изводи дето си ги правя нещо не ме кефят, а вероятно и вас :x

_________________
Който иска - намира начин.Който не иска - намира причина!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 3 от 3 [ 54 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3




Начало форум » Viva Lancia » Lancia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов