Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Lancia




Автор Съобщение
 Заглавие: Saab-Lancia 600
 Мнение Публикувано на: 08 Окт 2008, 22:52 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 27 Окт 2007, 00:42
Мнения: 786
Местоположение: София
Кара: Mercedes E34 AMG
Днес попаднах на интересно нещо. Разрових се в интернет и разбрах, че през 80те години Ланча и Сааб са имали общ модел който бил копие на Делта.Модела се казвал Saab-Lancia 600. От него били произведени много малко броики, които били само за пазара на Швеция и Норвегия. Производството било естествено в завода на Ланча. Доколкото разбрах целта на занятието било Джуджаро да покаже на шведите как се прави дизаин на автомобил :D

Ето и малко снимчици

Изображение

Изображение

Изображение


п.п. Ако някои знае нещо повече нека сподели :D

_________________
[img]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/561132_3574821574608_2129036064_n.jpg[/img]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Окт 2008, 23:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2005, 20:19
Мнения: 2141
Местоположение: Ямбол, София
Fiat и SAAB имат няколко съвместни проекти. Единият е тази Delta, която е била голямо дръвце и излагация за шведския пазар. Колата е била адски дефектна (доста е прегрявала) и повечето от този модел са били върнати на диларите и заменени за модел 900. Шведите няма смисъл някой да ги учи на дизайн! SAAB е уникална марка (моята втора любима)! По това време те са имали Saab 99 Turbo който реално слага тоя киндзеф (а и доста други немски киндзефи) в малкия си джоб.

_________________
Вече Знаем Какво Ще Стане ...Но Не Можем Да Го Предотвратим... (В памет на братчеда...)

Италианските коли са като жените - само фасони и номера ти правят :?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Окт 2008, 23:38 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 27 Окт 2007, 00:42
Мнения: 786
Местоположение: София
Кара: Mercedes E34 AMG
Е защо пък да са прегрявали, двигатела не е ли бил Ланча.

_________________
[img]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/561132_3574821574608_2129036064_n.jpg[/img]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Окт 2008, 23:41 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2005, 20:19
Мнения: 2141
Местоположение: Ямбол, София
piesles написа:
Е защо пък да са прегрявали, двигатела не е ли бил Ланча.


Питай някой дилър на Saab от 80те. :lol: Хората така разпряват. Големи кочини са били двигателите. Взимаш нова кола, караш 2 дена и после 2 седмици в сервиза... Понеже шведите просто не са били запознати с тази техника са имали доста проблеми с откриването на дефектите и им е било по-лесно вместо да ремонтират двигателите да слагат нови, и опа след 2 дена пак в сервиза.... :lol: Бате какво като е Ланча? Ти да видиш Ламбо Миура първата серия за какво прегряване е ставало дума... bbq

_________________
Вече Знаем Какво Ще Стане ...Но Не Можем Да Го Предотвратим... (В памет на братчеда...)

Италианските коли са като жените - само фасони и номера ти правят :?


Последна промяна Sraaaaa на 09 Окт 2008, 09:19, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 00:31 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2006, 14:46
Мнения: 1330
Местоположение: London UK +447845319992 paunovwork@gmail.com
Кара: comming soon......:):)
Хмм Като гледам снимките а и това което аз съм чел за това колите са били с малки мотори 1.3 куб а всички знаем че тези моторедки си прегряваха като се напъват и са големи дръвца а и на снимките се вижда ауспуха който е като тръба за фунийки което потвърждава това което мисля :lol:

_________________
Изображение
///X-DELTA GT///X-DELTA HF///X-DEDRA 2.0 i.e///X-ZETA 2.0 turbo///COMMING SOON...///


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 06:47 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Sraaaaa написа:
Fiat и SAAB имат няколко съвместни проекти. Единият е тази Delta, която е била голямо дръвце и излагация за шведския пазар. Колата е била адски дефектна (доста е прегрявала) и повечето от този модел са били върнати на диларите и заменени за модел 900. Шведите няма смисъл някой да ги учи на дизайн! SAAB е уникална марка (моята втора любима)! По това време те са имали Saab 99 Turbo който реално слага тоя киндзеф (а и доста други немски киндзефи) в малкия си джоб.


Точно Волво и Сааб има какво да учат в тази насока :)

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 08:24 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
според уикипедията са били с двигател 1500


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 08:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2005, 20:19
Мнения: 2141
Местоположение: Ямбол, София
hf hpe написа:
според уикипедията са били с двигател 1500


Бат Еньо е прав.

Dedra 2.0 написа:
Точно Волво и Сааб има какво да учат в тази насока :)


Волво пък какво общо има със Сааб и с темата? А що се отнася до дизайна на Сааб, би ли обяснил защо има нужда от корекция?

_________________
Вече Знаем Какво Ще Стане ...Но Не Можем Да Го Предотвратим... (В памет на братчеда...)

Италианските коли са като жените - само фасони и номера ти правят :?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 09:02 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Май 2008, 08:43
Мнения: 52
Местоположение: Шумен
да се включа и аз по темата, освен комбито имам и един сааб 9-3 и относно дизайна и изработка мисля,че шведите са много по напред, но все пак най-голяма страст са италиянките..тръпката която ти дават не може да се сравни с никой мерц или сааб примерно :)

_________________
FIAT Punto `99 1.7 TD


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 09:18 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2005, 20:19
Мнения: 2141
Местоположение: Ямбол, София
karadzhov написа:
да се включа и аз по темата, освен комбито имам и един сааб 9-3 и относно дизайна и изработка мисля,че шведите са много по напред, но все пак най-голяма страст са италиянките..тръпката която ти дават не може да се сравни с никой мерц или сааб примерно :)


Докосни се до SAAB преди 1996-та година! Ако се качиш на 9000 '96 с всички екстри ще забравиш за Kappa, Thesis, Mercedes и каквото и да е било друго. Откъм дизай това са може би колите с най-добра аеродинамика още от първия си модел, и винаги са държали на това. Двигателите им са страхотни, и почти винаги са с турбо. punk Не знам защо са се обединили с тази SAAB-Lanca 600. Доста загуби са понесли заради този модел, но въпреки това с 9000 им е провървяло доста, защото този път са използвали само шасито.

_________________
Вече Знаем Какво Ще Стане ...Но Не Можем Да Го Предотвратим... (В памет на братчеда...)

Италианските коли са като жените - само фасони и номера ти правят :?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 09:25 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Май 2008, 08:43
Мнения: 52
Местоположение: Шумен
за лукс и изработка спор няма моята 93ка е 2002ра с купе като на 900 обул съм я със джанти от аеро модела 2007 :) , но идеята е друга италиянките носят ония див идиотизъм и те карат да натискаш педала до ламарината дори с риск да се разпадне колата ( както беше с моята делта преди време :) )

_________________
FIAT Punto `99 1.7 TD


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 09:49 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2005, 13:01
Мнения: 694
Местоположение: София
Кара: Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW E39 Touring tds
Sraaaaa написа:
karadzhov написа:
да се включа и аз по темата, освен комбито имам и един сааб 9-3 и относно дизайна и изработка мисля,че шведите са много по напред, но все пак най-голяма страст са италиянките..тръпката която ти дават не може да се сравни с никой мерц или сааб примерно :)


Докосни се до SAAB преди 1996-та година! Ако се качиш на 9000 '96 с всички екстри ще забравиш за Kappa, Thesis, Mercedes и каквото и да е било друго. Откъм дизай това са може би колите с най-добра аеродинамика още от първия си модел, и винаги са държали на това. Двигателите им са страхотни, и почти винаги са с турбо. punk Не знам защо са се обединили с тази SAAB-Lanca 600. Доста загуби са понесли заради този модел, но въпреки това с 9000 им е провървяло доста, защото този път са използвали само шасито.


Баце, що говориш глупости. Кажи ми каква е разликата между Сааб 9000 и Ланча Тема?

_________________
Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW 525tds Touring


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 10:02 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Яну 2007, 20:10
Мнения: 177
Местоположение: София 11 Красна Поляна
Господин Sraaa, нещо много бързо включи задна, с какво е повече 9000 от Тема, не Капа или Тезис? Каква по-добра аеродинамика спрямо Крома-Тема с Сх 0,34 срещу 0,32 за италянките? Кой турбо-мотор върви повече от наш 8В Турбо качен на Тема-Крома-164 - само не ми казвай Аеро че там вече е 2,3 и пак 16в турбо Тема го съсипва!!!! А ако си говориме за 16в Турбо Сааб-и със "малкото т" т.е. 150-175 к.с. то излагацията им откъм динамика е сериозна (говоря само за сток на сток коли). Мисля не е необходимо да ти напомням на какво е способен 8в-16в турбо мотора ни качен на "киндзеф" както ти го нарече :evil: и с колко слава се е покрил! И какъв е тоя смешен тест с Ланча и Алфа (с 4-ка мотора) с/у Сааб Турбо и БМВ 2,8 - какво, Алфа-та с 2,5 няма да ги смаже или Ланча-та ако беше Волумекс-ова също? Ами ако вкараме и едно 125 или 130 ТС за цвят - как мислиш :roll: :lol:
Не ме разбирай погрешно - със сигурност след италянките съм не по-малко фен на СААБ-СКАНИЯ, но просто "издивях" като гледам какви ги бръщолеви доскорошен "фен" който ми се пеняваше дори че Ланча няма нищо общо с Фиат! Извинявай но никак не си прав, ама никак!

П.С. Никой не говори че сме най-добри, но и никога не сме били под тях! И да, СААБ бяха СААБ до 95-96-та!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 11:07 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 27 Окт 2007, 00:42
Мнения: 786
Местоположение: София
Кара: Mercedes E34 AMG
Разбрах защо Ланча и Сааб са го правили този общ модел, а именно че тогава Сааб са нямали пари за разработки на нови модели. Което ме кара да си мисля че този Сааб 99 турбо, които колегата Срааа пусна в първия си пост, не е бил толкова успешен както казва той.

_________________
[img]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/561132_3574821574608_2129036064_n.jpg[/img]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 13:33 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Sraaaaa написа:
hf hpe написа:
според уикипедията са били с двигател 1500


Бат Еньо е прав.

Dedra 2.0 написа:
Точно Волво и Сааб има какво да учат в тази насока :)


Волво пък какво общо има със Сааб и с темата? А що се отнася до дизайна на Сааб, би ли обяснил защо има нужда от корекция?


Бе като не ме радва дизайна на тези северни коли как да си изкривя душата? Дори и това аеро последното ако не бяха джантите си ми мяза на замръзнало ако :) Особенно дупешника. Въпрос на вкус.

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 17:42 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2005, 20:19
Мнения: 2141
Местоположение: Ямбол, София
nicks1 написа:
Кажи ми каква е разликата между Сааб 9000 и Ланча Тема?


Освен шасито и страничните врати има ли нещо друго общо?

Tie написа:
.......


Виж сега, аз съм малко по-изтрещян в главата и обичам да гледам на колите от абсолютно всички възможни страни и показатели. Едното може да отстъпва на другото, но нещо друго може да го допълва. Saab вграждат доста по-отдавна турбо бензинови двигатели отколкото Lancia и точно с това са известни и до 96та държаха сериозно на това, но после почнаха да вграждат дизели и т.н. Миналата година доразработиха 1,9 Mjet двигателя и го направиха biturbo, което си беше доста интересна разработка. Lancia Delta Integrale и Lancia Delta 1981 година са съвсем различни автомобили и нямат нищо общо. 130 TC коя година се появява на пазара?

piesles написа:
Разбрах защо Ланча и Сааб са го правили този общ модел, а именно че тогава Сааб са нямали пари за разработки на нови модели. Което ме кара да си мисля че този Сааб 99 турбо, които колегата Срааа пусна в първия си пост, не е бил толкова успешен както казва той.


Пък с SAAB-Lancia 600 са спечелили милионите...

_________________
Вече Знаем Какво Ще Стане ...Но Не Можем Да Го Предотвратим... (В памет на братчеда...)

Италианските коли са като жените - само фасони и номера ти правят :?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 17:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Не са спечелили ама са се опитали да си спестят разрабтките и да спечелят на чужд гръб ;)

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 18:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2005, 20:19
Мнения: 2141
Местоположение: Ямбол, София
Dedra 2.0 написа:
Не са спечелили ама са се опитали да си спестят разрабтките и да спечелят на чужд гръб ;)


И? Какво е станало от това? Тъпа идея, но живота продължава... СААБ не са били изобщо в криза! Даже по това време са си работили доста добре. Просто са си направили експеримент да предложат на пазара малка кола и са направили квота за 600 бройки Lancia (голямата кола на годината...), но след тези 600 бройки просто са се отказали от този модел заради абсолютно несполучливия "киндзеф". Модела е бил предназначен конкретно за финландския и норвежкия пазар. Това е! Хора аз съм толкова луд фен на Lancia, че мога както да я хваля до небесата, така и да я оплюя до безобразие. :mrgreen: На мен ми е позволено! hf_knee

_________________
Вече Знаем Какво Ще Стане ...Но Не Можем Да Го Предотвратим... (В памет на братчеда...)

Италианските коли са като жените - само фасони и номера ти правят :?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 18:38 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2005, 13:01
Мнения: 694
Местоположение: София
Кара: Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW E39 Touring tds
Що не прочетеш малко повече за 1.9mjet битурбо, да видиш чия разработка е?

[edit] 1.9 Twin Turbo

Engine cover of Lancia Delta´s 1.9 TT Multijet.Fiat Powertrain Technologies released information about new twin stage turbo (twin turbo) version of this engine in summer 2007, engine is available with two power levels, first one is producing 180 PS (178 hp/132 kW) and second one 190 PS (187 hp/140 kW), both have a maximum torque output of 400 N·m (295 lb·ft) at 2000 rpm. 180 PS version production started summer 2007. The engine weights approximately 185 kilograms (410 lb). This engine will be sold both to Fiat Group Automobiles and other brands, but the 190 hp version is reserved only to Fiat Group Automobiles.[4]

applications:

Saab 9-3
Lancia Delta

_________________
Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW 525tds Touring


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 18:42 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2005, 13:01
Мнения: 694
Местоположение: София
Кара: Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW E39 Touring tds
А салона е много по-различен сигурно? Ама ти Тема май-само си виждал на снимка.

_________________
Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW 525tds Touring


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 34 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Lancia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов