Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Общи приказки




 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Новата камера на Цариргадско шосе
 Мнение Публикувано на: 31 Окт 2015, 22:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
http://www.tuning.bg/vnimavaite-nova-ka ... dsko-shose

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Новата камера на Цариргадско шосе
 Мнение Публикувано на: 01 Ное 2015, 14:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
ГолЕма работа. Нали вече има знаци преди тях. :D

А и само на прима виста видях нещо невярно - На ул.202 към Надежда (при тецовете) - в едната посока малко след Shell и в другата преди OMV. На 202 е за скорост и със сигурност работи (там ограничението е 40) !!!

Може би съм сляп - ще проверя по-късно днес но:
1) Камерата е само една и е посока от Надлез Надежда към Централни гробища - намира се на 400 метра преди входа на OMV
2) Ограничението по 202 е поне 50, а колко пъти съм минавал и с 50-60-при камерата, при положение че ми е едно от основните трасета... - никакви снимки.
3) Ограничение от 40 има само посока гробищата и то е _след входа на OMV_ - на повече от 400 метра след камерата.

И като виждам колко неточности има само в едно от посочените места - нещата ми изглеждат като "абе аз не съм, ама един познат, на приятел на брата на тази дето идва да ни отчита водомерите е "чул" нещо си". cheers

И дет се вика - ако си спазваш ограниченията - какво те притесняват камерите. Ако не го правиш - си поел риск, който си има своята цена. :)
Пък и с тези табели... :D

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Новата камера на Цариргадско шосе
 Мнение Публикувано на: 01 Ное 2015, 22:27 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 05 Авг 2013, 19:09
Мнения: 92
Кара: Lancia Kappa 2.0 20v V.I.S
BMW 330ci e46
Искам само да вметна:
Освен ако днеска не са сложили знаци за новата камера на Цариградско, то поне от както е монтирана и пусната в употреба - знаци нямаше. По информация от несигурни източници камерата е заснела над 2000 нарушения в рамките на 48 часа, така че внимавайте...води се че снима от 95км/ч нагоре.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Новата камера на Цариргадско шосе
 Мнение Публикувано на: 02 Ное 2015, 16:14 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2007, 10:38
Мнения: 1487
Местоположение: София, The Camp
Кара: Octavia 2016 2.0 tdi DSG
Ужасна работа :D

Ония ден си карам и в последния момент се сещам, че някой ми каза за нея и я гледам на 10 метра. Така скочих на педала, че тоя зад мен му видях опуления поглед в огледалото

_________________
2016 Skoda Octavia 2.0 TDI DSG Combi
2015 Peugeot Vivacity 0.05 2V
2005 Mercedes-Benz C180 Kompressor Sportcoupe LPG
1997 Citroen Berlingo 1.8 LPG
Ex: W211, 147, 159 SW, Delta GT, Dedra, Lybra SW, C2, Vectra


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Новата камера на Цариргадско шосе
 Мнение Публикувано на: 03 Ное 2015, 13:33 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Мдам... както коментирах - статията си лъхаше на "знам го от майстора на приятел на свекъра, който докато слагал плочки чул как чичото на съученик на племенника му казал че познат имам информация..."

Или
Свръхмодерната камера, която от няколко дни е монтирана до мола на бул. „Цариградско шосе” в София, е с функцията на бостанско плашило. Дори кола да мине покрай нея с превишена скорост, шофьорът й няма да бъде глобен. Това са разкрили пред „Телеграф” от „Пътна полиция”.

Откакто е монтиран, радарът е успял да щракне средно по около 800 до 1000 коли с превишена скорост дневно. Нито един от шофьорите им обаче няма да бъде глобен за нарушението. Причината е, че устройството все още не е собственост на МВР.

От фирмата-производител поискаха да се постави там с превантивен ефект, за да стряска и да принуди водачите да намалят. Ние им го позволихме”, признават от КАТ.

Тепърва в началото на 2016 година ще стартира обществена поръчка за избор на фирма, от която да се закупят нови общо 184 стационарни радара. „Дори не е сигурно, че точно това дружество с този вид камери ще спечели. Може различни устройства да монтираме в участъците, където стават най-много катастрофи”, уточниха от „Пътна полиция”.

До приключването на поръчката, която ще отнеме поне 6 месеца, свръхкамерата ще продължи да стряска шофьорите по „Цариградско шосе”, но никой няма да бъде глобен.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Новата камера на Цариргадско шосе
 Мнение Публикувано на: 03 Ное 2015, 20:58 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
Alpina написа:
Откакто е монтиран, радарът е успял да щракне средно по около 800 до 1000 коли с превишена скорост дневно.

Е точно това вече е трагично

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Новата камера на Цариргадско шосе
 Мнение Публикувано на: 05 Ное 2015, 20:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Не виждам нищо трагично. :)

За мен това с да се предупреждаваме къде има камери не ми харесва, защото сам се усещам как в момента много по-често се движа с превишена скорост. Не за друго, ами защото знам че ако има камера - трябва да има и знак... Да не говорим за това че се знаят къде са така или иначе...

Преди беше "забавно" и поне за мен работеше, защото в момента се мъча да изкарам до края на годината "без да ме хванат".
Утре пък ще се пише за "поредната трагедия на пътя", колко безрасъдни са шофьорите и как трябвало да се вземат мерки.
Само че като се вземат мерки сме царе да мислим как да ги заобикаляме.

Не - не мога да кажа, че съм примерен шофьор, но не искам да ми присветкват че някъде имало полицаи, не искам да ми казват къде има камери и не искам да има табели за това.
Защото щом нарушавам правилата, които на теория са за всички - следва да съм се съгласил и с негативите на това. :)

Въпросът е много прост - защо камерите ни притесняват, ако се движим по правилата?

Нещо повече - аз лично съм ЗА това да има много повече камери, защото като го има на видео няма "ама ти мина на червено и блъсна пресичащия по правилата черен джиБ". :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Новата камера на Цариргадско шосе
 Мнение Публикувано на: 06 Ное 2015, 02:14 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 05 Авг 2013, 19:09
Мнения: 92
Кара: Lancia Kappa 2.0 20v V.I.S
BMW 330ci e46
Тая камера е поставена там не защото много ще намали проишествията или нещо такова, а защото е много удобно място за заснемане на нарушения и съответно събиране на пари, макар и след време, защото сега няма да бъде законно предвид информацията по-горе.

@Alpina - това някой да мине по Цариградско със 110 примерно вместо с 80 е нищо на фона на минаване на червено, изпреварване в насрещното и т.н....нали...неща, които аз минавайки по горе долу еднакъв маршрут ги виждам ежедневно. Тия камери, най-вече заради местата на които са поставени, са там само за събиране на пари.

Та...какво да ти кажа...някои хора като немат акъл и с 80 ше ни утрепат там. :mrgreen:


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Общи приказки


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов