Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Общи приказки




 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Нов Чип или поредната измама
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2013, 00:10 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2010, 00:51
Мнения: 366
Местоположение: Терни, Италия - Видин, България
Кара: Lancia Delta 2 1.8 8V 836A5000
Колеги днес се мотах по Ибей и наред с чиповете, тунинг бокс и всякакви производни който видях едно нещо ми стана много интересно. Предполагам даденото устройство е някакъв нов вид чип тунинг с 5 кабелчета или поредната измама. Най-силно впечатление ми направи това, че на атмосферен мотор на Фиат Купе 2.0 16В (без турбо) вдигал 35 коня и във връзка с това аджеба защо хората бягат от атмосферен тунинг щом с 100 евро си правиш колата "самолет" :mrgreen:. На една от снимките се вижда и част от схемата, та реално дали ще вдигне поне 5 конски сили цялото чудо или както казах вече номера е да има алъш вериш. Това е даденото устроиство: http://www.ebay.co.uk/itm/Performance-C ... 1337915183

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Чип или поредната измама
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2013, 09:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
мии като повечето чипове се връзва на дебитомера/мап сензора и ламбдата. Изглежда лъже компа за подаваните от датчиците стойности и той хвърля повече гориво. Сигурно ще вдигне малко мощността но вероятно няма да е много и ще е доста за сметка на разхода.
Абе бошлав работа.

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Чип или поредната измама
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2013, 13:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
На атмосвефка с чип тунинг се постигат около 5-7% .
От там нататък който и каквото да ти разказва почти сигурно те качва на върбата. И това е с преработка на софтуера на еку-то. А това да лъжеш разни датчици и да очакваш нещо много велико да се случи - просто няма начин.
Tези тука ти обещават 25-30% без да им трепне окото. Тези неща се случват при турбинраните двигатели и там не е проблем - кеф ти и гориво кеф ти и въздух, ама на една атмосверка като и сипеш повече гориво а няма въздух какво
ще получиш ?

Kаракте си колите и не се занимавайте с подобни китайски дивотии.
Истината е, че ако искаш колата да върви имаш един основен вариант - голям мАтор :)

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Чип или поредната измама
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2013, 22:18 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2010, 00:51
Мнения: 366
Местоположение: Терни, Италия - Видин, България
Кара: Lancia Delta 2 1.8 8V 836A5000
Колега аз знам че това е поредната измама просто исках да ви го покажа и да коментираме малко къде ще отидат парите на повечето балъци. :lol: Иначе като цяло турбото си е най-оферта да се прави, но аз сега като получа още малко инфо и ще се опитам да го разбера по трудният начин и искам да ви задам един въпрос, който ще пусна и като нова тема за да го видят повече хора де. Та става на въпрос за Делта 2 1.8 8В 101конски сили маторя (836А5000) мисля да го барна мъничко и се чудех дали ще е полезно да му пусна една права генерация с резонаторно и крайно гърне на 55мм вътрешен размер, колекторите незнам дали да ги барам след като са 4-2-1, портване на главата леко шлайфане ( така че да не се налага да минавам на по-високо октаново гориво макар че ще се кара на газ след това) пък и мотора съм го отписал за това ще се изгавря с него. Напасване на клапаните и чип, но идва другият въпрос видях някъде по форума че валовете на Типо са най агресивни като лифт и се чудя ще има ли ефект от тях или да търся от някаква друга кола и ако от типока стават какъво е то (2.0 16В????). Всмукателният колектор само от капа ли става или може и такъв от 2.0 16В на Типо, раздвижните ролки да ги олекотявам ли или има пак от какво да ги взема, дросела не знам също от какво ще е но нещо ми се върти в главата Алфа 155 :roll: . За сега ще търся информация само и се надявам да я получа а за това да си слагам направо 2.0 16В турбо аз съм си преценил нещо и търся съвет за АТМОСФЕРЕН ТУНИНГ като разбира се се ограничавам само до исканите 20кс от мен и всичко отгоре ще е добре дошло макар да знам че повече от това шще трябва да продам апартамента и не мисля да го правя. :lol:

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Чип или поредната измама
 Мнение Публикувано на: 01 Дек 2013, 10:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Винаги ми е била интересна великата китайска инженерна мисъл та го разгледах това нещо!:)
По коментарите, въпросите и половинчатите картинки стигам до извода че това нещо коригира само сигнала от датчика за температура на въздуха. Просто един потребител говореше за рязане на кабели а тези агенти му обясняват че само кабела на този сензор се реже. Това значи че само неговият сигнал може да се коригира! Без да се разкъса връзката на останалите няма как!:)
Та в тази връзка, въпросният тунинг може да си го направиш с един потенциометър!;)
При отчитане на по студен въздух, компа дава повече предварение на запалването!;)
ИМаше една много стара темичка по въпроса, ако я намеря после, ще я постна.

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Чип или поредната измама
 Мнение Публикувано на: 01 Дек 2013, 16:13 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2010, 00:51
Мнения: 366
Местоположение: Терни, Италия - Видин, България
Кара: Lancia Delta 2 1.8 8V 836A5000
Колега дори не мисля да си ръчкам по електрониката и хептем да побългарявам колата, говорих с колегата Ици и той ми обясни нещата как седят и си е чиста гавра с мотора. По другият въпрос за Атмосферният тунинг още се мисли. Колектора с турбината от дедра турбо пасват ли на Делта или са различни :?

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Чип или поредната измама
 Мнение Публикувано на: 01 Дек 2013, 17:54 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
E ти щом с Ици си говорил, направо се хвърляй на турбо конверсията и си ти.
Или пък си вземи голям дизел направо.

С атмосферка да се занимаваш си е загуба на време и пари на фона на постигнатите резултати.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Чип или поредната измама
 Мнение Публикувано на: 01 Дек 2013, 20:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
То пък щото тунинга по принцип не е едно голямо изваждане!;) Или пускане по пързалка.... на който както му харесва!:D

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Общи приказки


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов