Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Общи приказки




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 30 Окт 2012, 10:44 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
iskrendg написа:
Тоя с Зафирата ОВ ли беше? :mrgreen: Видите ли ОВ винаги пускате газта и прехвърляте дясното краче на спирачката - ОПАСНИ СА и за себе си и за ОКОЛНИТЕ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Недей с лошо де, и мойта капандура беше с ОВ, и дедрата ми преди това беше с ОВ хх4х АР, хахаха. drunk

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2012, 14:00 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:11
Мнения: 1381
Местоположение: София
:)) то не е с лошо, ОВ - ланчозите ги изключвам от списъка :))

_________________
Lancia Kappa 2.0 /147 ЗЛАТКА бе!
Lancia Kappa Coupe 2.0 4.16 TURBO

http://www.indigodesignstudio.eu

http://www.indigodesign.eu

http://www.clubbulldog.com


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 10 Юли 2013, 19:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Днес, пак пътувах... и пак ми се наложи да си нарушавам темпоритъма на каране заради неадекватни водачи...
Напоследък все по-често ми прави впечатление (особено дразнещо) - някои водачи очевидно надценяват възможностите на колите си, което не би ме бъркало и дразнело ако не ми се налагаше да полагам усилия да избягвам инциденти. Та ноблюденията са ми, че едни от най-силно надценяващите възможностите на возилата си са водачите на SUV-та, особено произведенията на ВАГ групата и тия с корейските Шеви-та Каптива (как ми се ще като ми се наложи да скачам на спирачката и да влизам в банкета, да съм с нещо по-голямо и да не го правя, като ме пресекат след неуспешен опит за изпреварване и трябва да се прибират пред мене). Много ме накачат нервите - честно... ами то ако можеше да се изпреварва, аз щях да съм изпреварил, не да ми изкачат из зад мен да ми тръгват... мамицата им. Един вид по подразбиране те са бързаците, пък видиш ли (де речем аз с либричката съм охлюва)...
Ама НЕ, днеска им напуках шушоните на тия изроди (филмирах се както казва жената) - на няколко направих дъмпове, а на други им цъках с фарове отзат заради бавното изпреварване... И най-големия кеф е да му видиш изумената физиономия като го изрежеш... :mrgreen:
Много яд събрах днеска... сигурно щото бях слънчасал и кафе не бях пил, ама аман от задници :lol:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 10 Юли 2013, 21:02 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2010, 13:22
Мнения: 1029
Местоположение: до плажа
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 115 hp
Alfa romeo 147 1.9 jtdm 120hp
Станев, с жената или без нея в колата??? :mrgreen: img181

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 120hp 2006г.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115hp + 2003г.
Lancia Lybra SW 2.4 JTD, 134HP - Самолета! RIP - на части...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 22 Юли 2013, 11:50 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 22 Окт 2012, 16:41
Мнения: 59
Кара: Lancia
Станев, до колкото разбирам сам си си виновен, не спазваш достатъчно дистанция и този който е решил да те задмине..... няма къде да се прибере.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 22 Юли 2013, 12:02 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2009, 16:12
Мнения: 1106
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Dedra (кашон на колела)
При скорост от 90км/ч минималната допустима дистанция от кола до кола е 20 метра. Достатъчна пред теб да се прибере и камион...
А аз най-много мразя когато някой се залепи на 5 метра зад мен да го мисля през целия път...

_________________
ZLA83500000199107


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 22 Юли 2013, 13:07 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Ами не. Скоростта не беше повече от 60 - пъплехме по нанагорнището след Златна Панега, пък и аз бях в готовност при първа възможност да изпреваря.
И са кво?! Аз съм виновен, че изрода тръгва да преваря на забранено - така ли?!!
Абе вие големи морализатори станахте бре :mrgreen:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 22 Юли 2013, 15:03 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 22 Окт 2012, 16:41
Мнения: 59
Кара: Lancia
Сега почти никой не спазва дистанция, точно затова се получават такива инциденти. Всеки ден ми се налага да се напъвам повече от необходимото защото 5-6.. МПС-та не спазват дистанция и се налага да ги задминеш всичките. А като ти се наложи да се прибереш между тях и започва едно свирене, псуване..... защото си се бил напъхал пред него. Обаче, че лицето Х не спазва дистанция..... това няма значение.
Станев аз с Либрата никога не съм се лепил зад някой, първо защото колкото си по близко и не виждаш добре какво става напред и второ защото има доста сила за го задмина много бързо и от по далече. Следващия път си спазвай дистанция и няма да се нервираш залудо.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 22 Юли 2013, 18:45 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Дек 2008, 23:05
Мнения: 551
Местоположение: София кв. Бенковски
Кара: Lancia Lybra 1,9 jtd 105
Fiat Croma 1,9 mjet
Lancia Delta 3 2,0 mjet
До Светослав, щом от 5-6 коли, никой не предприема изпреварване, значи има нещо /забранено-опасно или ще превишат скоростта/, дори и всички да спазват дистанция, специалиста който се набутва между тях я нарушава!!!!!
Не съм от тези, които карат точно по закон, но поне не се оплаквам по форумите- Мразя да ми направят това, което аз правя по цял ден.
На последък, някои колеги тук, като се оплачат, ние трябва да застанем зад тях, защото са с Ланча, ДА ама НЕ.
Виждал ли си какво става, когато специалист изпреварва, а колоната намалява рязко поради .............???????????


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 22 Юли 2013, 20:01 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2010, 00:51
Мнения: 366
Местоположение: Терни, Италия - Видин, България
Кара: Lancia Delta 2 1.8 8V 836A5000
Колега к76 за тези неща си прав, но изказването за Ланчия не ми харесва... ако трябва да говориме колегите от ВАГ групата за на 1-во място и на 2-ро са немските дрифтачки... но това е друга тема... аз мисля че във форума ни е пълно с много вещи хора и културни, а това, че във всяко стадо има черни овце е така... но не може да кажеш че сме от тези "бързаци" .... И в крайна сметка нека всеки да си кара както иска, стига да не ме карат да влизам в банкета и да си опъвам колана понеже вчера е взел книжката и не си знае възможностите и габаритите на "гадният и ултра бърз кокошарник" . Много далеч съм от заяждането и се надявам, че няма да го приемеш така. Поздрави

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 22 Юли 2013, 20:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Ами... аз нямах идея да нищя виновност или не пред ЗДП... Идеята ми беше по-скоро за манталитета и функцията му като поведение на пътя. Аз самият, съвсем не съм безгрешен (и винаги готов да оспоря някое правило), но твърдя, че съм толерантен на пътя и не правя кофти номера... (само понякога давам газ като ме предизвикат :mrgreen: )
Просто исках да споделя впечатления и наблюдения за измененията в психиката на определени водачи, след като се качат на определени коли. Аз такава връзка съм установил... даже понякога нарочно търся потвърждение като съм на път :lol:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 22 Юли 2013, 21:52 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 13 Дек 2008, 23:05
Мнения: 551
Местоположение: София кв. Бенковски
Кара: Lancia Lybra 1,9 jtd 105
Fiat Croma 1,9 mjet
Lancia Delta 3 2,0 mjet
flippy_vd и Станев, не мога да Ви се обидя, защото Вие сте на моето мнение изказано по друг начин, аз се противопоставям на този, който се опитва да ме убеди, че са виновни тези, които не са му оставили място да се прави на велик, а той е безгрешен и най-най, щом е толкова добър 5 коли не са проблем, ако ли не, значи прави предпоставка за птп.
Колкото за Ланча, следя форума и виждам, че се търси морална подкрепа за спорни обстоятелства с минимум информация, но в никой случай не слагам всички под общ знаменател, много хора познавам лично и много ги уважавам, Станев е един от тях.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 23 Юли 2013, 01:09 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2010, 00:51
Мнения: 366
Местоположение: Терни, Италия - Видин, България
Кара: Lancia Delta 2 1.8 8V 836A5000
Да може би малко по заобиколено го казах, но и според мен да изпревариш 5 коли на 2 посочен път си е рисково и за това не оправдавам ни най-малко изпреварващият, но понякога се случва да се спъне колата по време на изпреварване (случвало ми се е на газ) и да не може, но съм тръгвал да се изнасям и знам че имам достатъчно време за да се скрия или изпревря ... зависи от ситуацията но 95% изпреварващият е виновният. cheers колега

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 23 Юли 2013, 08:21 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 22 Окт 2012, 16:41
Мнения: 59
Кара: Lancia
flippy_vd написа:
....

Щом някой не прави нещо..... това не значи, че има проблем за изпреварване. Просто при разрешена скорост от 90км някой е решил да се влачи с 60км на прав и перфектен път. Колите се трупат една зад друга и не спазват никаква дистанция, на всичкото отгоре в колоната ще се намери и такъв който да кара по осовата и да няма никакво намерение да изпреварва. Е сега от цялата колона кой е виновния? Аз който се опитвам да задмина 5-6 МПС-та и да се прибера в колоната или тези които не спазват дистанция. Никой не говори колоната да се движи с макс. разрешената скорост или да изпреварвам на забранени места..., всичко си е по правилата.
Тия където са казали, че трябва да се спазва дистанция...... не са глупави. Доказано е, че очите като видят стоп светлините на този отпред, на мозъка и тялото им трябва секунда и малко да натиснат спирачката. Сега вие си сметнете за секунда и малко при еди каква си скорост колко разстояние ще изминете. Добавете и спирачния път.... и тогава пак ми кажете, че аз съм виновния.
Не приемайте това като заяждане, просто споделям моето мнение за това какво наблюдавам всеки ден.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 23 Юли 2013, 09:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Да се включа и аз в спора...Все по-често ми се случва да пътува по пътя София-Смолян ( интересното се случва след Асеновград) - за тези, които не са пътували в този район се влиза от завой в завой. Трябва да ви кажа, че има уникални идеоти по дестинацията - основно туристи, непознаващи пътя, движещи се "в пакет". Като се започне едно влачене в завойте - спирачка преди завоя, спирачка вътре в завоя, влизане с 15-20 км/ч и в момента в който видят правият участък - газ до ламарината, колкото може колата - идеотска работа - на правият участък газ до 80-90 км и от там в завоя с 15-20 км/ч.(или пък на правата карат в пакет с 50-60 км и просто не ти се оставя възможност за изпреварване) На всичкото отгоре, като изпревариш някой от туристите и влезнеш помежду им в т.н. "пакет" се почва едно нервничене, псуване, свиркане...все едно ще се изгубят из планината. Голяма дистанция, няма как да спазвам, т.к. колата ми е едва 75 к.с. и при излизане от завой не е от най-пъргавите, както колегата по-горе е писал за Либрата.
Далеч съм от безрасъдното и идеотският начин на шофиране!!!Аз лично също съм против такива терикати, каращи по безумен начин предимно в насрещното платно, независимо дали е свободно или идва друга кола отсреща. Просто хората трябва да се научат, че не са сами на пътя и в доста от случайте прекалено бавното и внимателно шофиране е доста по-опасно както за тях, така и за заобикалящите ги. Когато човек се чувства несигурен и види , че прави колона зад себе си - нека отбие, пропусне колоната и след това кара какти иска.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 23 Юли 2013, 23:25 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007, 20:27
Мнения: 650
Местоположение: София
За съжаление в тая държава адски много шофьори са в двете крайности - "Бързи и яростни" и "Баба на разходка". Според мен това е основна причина за ПТПта. От една страна самите те стават участници с неадекватно поведение и от друга влияят на останалите водачи създавайки предпоставки за това. Случай от миналата седмица - влизам в Кресна и след 100 метра започвам да се влача с 30! км/ч в колона от 5 коли и така до другия другия край заради непрекъсната линия и презункция за дебнещия полицай, междувременно след мен се събират още над 10 автомобила и на сто процента всеки е теглил по една майна минимум на говедото отпред на колоната. Съответно на изхода (посока Благоевград) всички масово тръгват да изпреварват и за късмет нямаше някой тир на завоя да ни насмете половината.

_________________
Lancia Lybra 2.0 SW R.I.P.
Lancia Lybra 2.4 SW същата, ама на нафта!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 24 Юли 2013, 10:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2009, 16:12
Мнения: 1106
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Dedra (кашон на колела)
Не се заблуждавайте взаимно. За всичко са виновни разните му трактори, комбайни, редосеялки, пръскачки, и камионетки от 70 те 80 те години. :wink:

_________________
ZLA83500000199107


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 24 Юли 2013, 14:14 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 22 Окт 2012, 16:41
Мнения: 59
Кара: Lancia
@jorojoji ако няма "Баба на разходка" другата група ще намалее значително. Знаеш ли колко ми е по добре като си пусна круиз контрола на 90км и да си дръпна краката от педалите, но това може да стане само когато няма движение. Винаги има един който да се влачи и да не знае колко уши има на главата.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За бабаитлъка по пътищата
 Мнение Публикувано на: 26 Юли 2013, 15:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005, 12:42
Мнения: 1386
Местоположение: София
Кара: Lancia
Светослав написа:
@jorojoji ако няма "Баба на разходка" другата група ще намалее значително. Знаеш ли колко ми е по добре като си пусна круиз контрола на 90км и да си дръпна краката от педалите, но това може да стане само когато няма движение. Винаги има един който да се влачи и да не знае колко уши има на главата.


Абсолютно съм на твоето мнение, особено за дистанцията. В закона го пише между другото, не ми се рови сега, но нещо от рода на "изпреварвания е длъжен да осигури дистанция до предния автомобил". Много ме нервят заспите, които се лепят един зад друг, нито изпреварват,карат с 60 и това е. Е, на вас може да ви предстоят 2 км до следващото село, ама на някои им предстоят 500. Затова и без свян бия десния мигач и се забивам между тях. ТЕ нарушават закона, а не аз.
Винаги съдействам при изпреварване, ако ще и Лада да ме изпреварва, мръсни номера с подаване на газ правя много рядко и то само на тирове, които съм минал преди малко, защото качват баира с 20, а сега съм в село и си карам с 50, а те ме изпреварват с 80 в селото. Страшно ме дразнят неспазващите ограничението в населени места и не говоря за +10 км, а тея изроди, които карат с 90-100 в населено място. И редовно мигам на засилените насрещни при такава ситуация, а те ми благодарят даже :mrgreen:

_________________
LYBRA 2,4JTD 135HP


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 3 от 3 [ 59 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3




Начало форум » Viva Lancia » Общи приказки


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов