Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Общи приказки




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 06 Юни 2013, 09:52 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 21 Фев 2009, 11:14
Мнения: 309
Местоположение: Варна, Чайка
Кара: Lancia Kappa
Изкуших се да разкажа една история от миналата седмица и по-конкретно как са готови да помогнат колегите от BAU.
В първия час след полунощ на 28.05.2013 ме спират варненските катаджии със 73км/ч при ограничение 50 по пътя за Златни пясъци. Написаха ми акт, който подписах без възражения и си продължих. След няколко часа сутринта позвъних на един от посочените телефони за безплатна консултация в СБА и обясних случая. Говорих с една много любезна дама, която ми каза,че за това нарушение могат да ми отнемат книжката между 1 и 3 месеца и да ми наложат глоба 400лв. Можели да ми помогнат да обжалвам, но срещу платен членски внос от 100лв и 10% от наложената глоба след като излезе наказателното постановление. Благодарих им за предложението и се задействах самостоятелно. Възползвах се от правото да обжалвам акта в 3-дневен срок и за мой късмет още на следващия ден 29,05 бях поканен да се се срещна с началника на КАТ Варна понеже тогава беше приемния му ден. В написаното възражение изложих 2 факта:
- полицаите не ми представиха документ, че радарът тип TR 4 е преминал технически преглед в метрологията и е технически изправен; (все пак като искат от нас водачите да представим док. за преминат ГТП би следвало и те да бъдат технически изрядни също)
-съгласно указание за работа с радар тип TR4, издадено от МВР 2002г не се допуска едновременната работа на радара и УКВ устройства и мобилни телефони- а на таблото на патрулката точно до радара имаше точно 2 телефона, а радиостанцията естествено работеше.
Естествено още от самото начало проверих и си знаех,че санцкията може да е максимум 100лв. Проблемът не ми е толкова глобата, а това че живея във Варна, но все още съм с адрес в София по лична карта, софийски рер. номера на колата и шофьорска книжка от КАТ София. Не искам да сменям личната карта, защото това повлича след нея и номерата на колата и книжката, а не ми се хвърлят излишни пари да пълня хазната и особено банката паразит, която някой по незнайно какви критерии е избрал да приема парите на държавна институция както и на фирма БМВ (Безконтактни мултиплексорни вериги), която приема документите за всякакви процедури по регистрация, пререгистрация, бракуване на МПС и т.н. Та щеше да ми се наложи да ходя до София да си взема наказателното постановление. Като си направих и сметката,че сигурно биха били необходими поне 2 такива разходки докато стигне наказателното постановление заедно със синия талон стигнат в София (по куриери пешаци ли ги пращат или по костенурки, но съм сърбал тая попара с акт написан в друг регион), стигнах до извода,че ще ми излезе наистина солено нарушението.
Всички изложени по-горе мотиви ги споделих пред началника на КАТ Варна. Той от своя страна ми отговори,че документите за техн. изправност на радара може да ги изиска съдът по служебен ред, в случай че обжалвам наказателното постановление по съдебен ред. За полицейската радиостанция- вече не ползват УКВ станции и това няма как да мине. А за мобилните телефони си замълча. В крайна сметка се оказа точен и постигнахме направо джентълменско споразумение- глоба 50 вместо 100лв и указание да напиша ръкописно върху документа за обжалване,че искам да получа наказателното постановление в КАТ Варна.
Та какви ти 400лв глоба както се опитаха да ме наплашат от СБА :mrgreen: Спестих си и разходките до София и половината глоба като това ми отне около 10 мин.ровене в Гугъл и още толкова да набера 1 бланка за обжалване на акта + разходите за разпечатването в 2 екземпляра. И вас, колеги от СБА, ви разбирам,че не работите за слава, все пак и аз управлявам бизнес и се боря за клиенти и парични постъпления, ама никой не идва да ми плати предварително 2 носача, защото след Н-брой време ще му се разхлопат и ще трябва да ги смени. Поне напишете,че консултациите ви са платени, а не насочвайте хората към банката първо да си платят членски внос.

_________________
Lancia Kappa 2.0 20V VIS- големия кораб
Lancia Dedra SW 2.0 16V- старата любов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 08 Юни 2013, 07:40 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 18 Сеп 2008, 15:02
Мнения: 703
Местоположение: София.Лозен
Кара: Lancia Kappa 2.4 JTD
Браво,колегите от БАС големи играчи ша излязат май ааааа :D
Пък и послъгват харно та да си трупат точки :mrgreen:

_________________
LANCIA KAPA 2.4 jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2013, 22:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 05 Авг 2007, 20:27
Мнения: 1055
Местоположение: Варна
Кара: Жигули EVOlution
packo84, последно СБА или БАС?
СБА - http://www.uab.org/ - Съюз на българските автомобилисти
БАС - http://www.bau.bg/ - Български автомобилен съюз

_________________
Предлагам на всички тук да изчакваме първо експерта - chaveto да се изказва и чак след това всички ние невежи!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 20 Ное 2013, 16:12 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 29 Окт 2013, 17:25
Мнения: 51
Кара: Lancia
За последните двадесет години от България са заминали да живеят в чужбина 4588 доктора, 1236 физика, 950 химика и нито един катаджия. :fu:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2014, 16:15 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 21 Яну 2014, 14:56
Мнения: 26
Кара: Lancia
катаджията кво да прави там да живее по правилата ли , никога :D


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 11 от 11 [ 205 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11




Начало форум » Viva Lancia » Общи приказки


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов