Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Общи приказки




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 09 Яну 2011, 22:52 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 08 Май 2006, 21:36
Мнения: 349
Местоположение: Плевен
Така както си го цитирал Чл.11. (приемам го за вярно все пак това ти е работата) излиза, че през деня и при добра видимост не сме длъжни да спрем и да отстраним повредата. Може би е поредната "дупка" в закона, но така пише.
Тогава двамата полицаи направо са "намазали ските" на жената.

А че не са длъжни да помагат при отстраняване на повреда е така. Наи-малкото могат и да не знаят как, все пак са полицаи а не механници. Но от човешка гледна точка нищо не им пречи да съдеистват при дребни неща и възможност, ако не им спира работата разбира се. Пък аз продалжавам да си мисля, че човешката гледна точка при някои професии,една от които полицаиската, би трябвало да е мааалко по-застъпена. В "белите" държави дори се очаква подобно поведение. Примерно Англия.

П.П. Виждал съм (в БГ) полицаи да помагат при спукана гума, да бутат кола да запали и др. ... Искало ми се е чак да сляза и да им стисна ръката. Но пък ми се е случвало да питам "Добър ден, нали не съм объркал и това е пътя за Х" и да ми отговарят навъсено "Откаде да знам, купи си GPS" при положение, че съм на 12км от Х. Така че....
Но това е една друга дъъълга тема...

_________________
Kappa 2.0-20V-147HP-1996


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 06 Фев 2011, 00:03 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 03 Ное 2007, 19:14
Мнения: 39
Местоположение: София
Аз имам карта на БАС и съм си я сложил при документите, катаджиите доста се смущават щом я видят :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 20 Фев 2011, 21:05 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 26 Авг 2009, 20:13
Мнения: 81
Местоположение: София/Горна Оряховица
Аз се сетих да попитам още нещо,което не е проблем всъщност,но дан е пускам нова тема.Та...става дума за документите на самото МПС,понеже е от старите,като книжка,а не с малък и голям талон.Възможно ли е да се подменят без да се пререгистрира самото мпс и каква е цената на удоволствието? :)
Искам да ги подменя,понеже тази книжка много се разкъсва вече и ме дразни.

_________________
Lancia Dedra 1.9 TDS,99 год.
Peugeot 405 GR 1.6 моно,93 год


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2011, 20:46 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
Аз нямам проблем(все още де),но да питам.Става въпрос за категория(С+Е) изкарана в чужбина.Какво ще ми е необходимо,за да ми я признаят у нас като реша да се установявам пак по нашите земи?Туй ми е дерзанието за момента и благодаря предварително


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2011, 12:05 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 26 Дек 2008, 17:12
Мнения: 409
Местоположение: София
Фаровете докога са задължителни ???

_________________
Ланчия Либра 1.9 JTD 5/100
Алфа Ромео 1.3 боксер (LPG) 11/100
WV Венто 1.9 ТD 5/100
Кавазаки Нинджа 0.6 12/100


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2011, 21:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
И при мен възникна въпрос за тази тема...
Днес майка ми с Y-на претърпя леко за щастие ПТП.
Ситуацията е седната:
- светофар, майка ми навлиза на зелено за ляв завой.
- вече в кръстовището вижда хвърчаща насреща кола и спира в кръстовището.
- насрещнатакола дефакто навлиза на жълто в кръстовището
- жената в другата кола изглежда като да не вижда въобще Ипсилона и въпреки че дори и пътя и не се пресича с положението на Исилона... стряска ли се какво и кривва и го удря...

Жената казва че тя си е виновна но случайно минава патрулка и спира!:)
Неканени гости на ПТПто!:) И специалистите отсъждат за виновна майка ми - нямала е право да навлиза в кръстовището!:)
Както и да е оставили са ги да си попълнят двустранен протокол в който майка ми е виновния и до кокото разбрах са записали произшествието в техния журнал.
Сега ме хвана яд та питам за вашето мнение и тълкувание на закона! По Ипсилона има един мигач за смяна и малко пукната броня.... другата кола е с по-сериозни поражения до колкото разбрах но пак нищо фатално, така че въпроса не е за парите.... Просто ме е яд и се чудя какво щеше да е ако на мен ми налети такова камикадзе... и ми кажат че съм виновен...

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 14 Мар 2011, 10:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Така като гледам потребителят bau.bg не е влизал във форума от 16.12.2010 ... явно рекламната кампания на BAU.BG е свършила!;)

Както обикновенно трябва да се самооправяме!;)
Разрових актуалният закон за движение по пътищата и ми се уплаши окото! Такива безумия са натворили нашите убавци че майка плаче! Законът доста е мутирал от времето когато аз съм взел книжка.
За де не оставате изненадане и с пръст в устата не е зле да го прегледате...
Ето и конкретния цитат за моя случай:
"Чл. 50а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Забранено е навлизането в кръстовище дори и при разрешаващ сигнал на светофара, ако обстановката в кръстовището ще принуди водача да спре в кръстовището или да възпрепятства напречното движение."

Този нов член е заменил 2 от стария закон и на практика гласи че влязал ли си в кръстовище... и не си излязал (евентуално някой с предимство те е отпрал... нищо че си спрял...) си виновен защото не си видял в кристалната топка че обстановката ще се измени и ще те възпрепятства...
Сещате се че почти постоянно висите в нарушение и се уповавате на късмета си когато навлизате за ляв завой на кръстовище изчаквайки насрещно движищете се...
Честито на печелившите!

Ето и за зелената светлина:
"3. зелена светлина - означава "Преминаването е разрешено". Но когато този сигнал е
подаден на кръстовище, той не разрешава на водачите да навлизат в кръстовището, ако,
след като навлязат, те не ще могат да го напуснат до следващата смяна на сигнала;"

Тук се забелязва че трябва да си напуснал до светване на жълто...

Това е моят коментар.

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 30 Мар 2011, 13:48 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 21 Май 2009, 17:32
Мнения: 373
Местоположение: Правец
Искам и аз да се консултирам относно един мой проблем с КАТ. Значи миналата година януари месец си купих дедратa от една софийска автокъща-"Булсауто" намира се на булевард Тодор Александров.Понеже беше събота когато я взех нямаше работещи нотариуси и не я прехвърлихме оставихме го за понеделник, аз в неделя сложих чисто нова газова уредба и музика в колата, и в понеделник отидох на софия да я прехвърлим. В понеделник я прехвърлихме при някакъв познат
на собствениците на автокъщата нотариус и аз директно отидех в КАТ да сменям номерата, но уви там ми казаха че тази кола има пет запора върху предишния собственик- някакъв човек от Сливен, който я беше дал с пълномощно на някакъв друг в София и той пък я прехвърлил с друго пълномощно на автокъщата, която ми я продаде на мен с нотариален акт.Обадих се веднага в автокъщата и им казах за тази история и те ми предложиха да ми върнат парите за колата , което мен не ме устройваше понеже вече бях вложил още 1000лв в нея, а пък и колата си ми хареса, а те ми казаха че другия вариант е да ми оправят запорите защото и преди са имали такива случаи и нямало проблеми за около месец, ги оправят тези неща, наистина след месец ми се обадиха че са махнати запорите но като отидох в КАТ отново ми казаха,че са махнати само два от запорите а има още 3 останали, обадих им се пак в автокъщата и им казах а те ми отговориха да искам от КАТ да ми кажат от къде са запорите от кой съдия изпълнител и кой съд, говорих с цялата администрация на КАТ и никой не можа да ми каже от къде идват тези запори и как могат да се премахнат- отговора им беше че при тях излиза просто че има запори тази кола и нищо повече.Насочих се към шефа на КАТ, който любезно ми отговори че такава
ни е оправията в тази държава и наистина не може да ми кажат от къде са тези запори и как да ги махна, но може да ми се подпише че мога и така да си я карам и в случай че някога паднат запорите- да не ми се налага глоба от КАТ за това че съм закъснял с пререгистрирането на номерата.Нямаше какво друго да направя и се съгласих- засега не съм имал проблеми,защото почти не са ме и спирали полицаи,и не я регистрирах в данъчното понеже исках да изчакам да видя от автокъщата дали ще премахнат и останалите запори и след това да си сменя талона и тогава да я регистрирам в данъчното. Но ето че се мина една година от автокъщата последния път когато говорих ми намекнаха че не могат
нищо да направят, че по точно сам да си се оправям.И сега идва време че ще почнат по път да проверяват за платен данък, и да се спират автоматично от движение когато в КАТ излезе че на някоя кола не и е платен данъка а аз незнам как мога да го платя данъка на тази кола.
Много ще бъда благодарен ако някой може да ми помогне с някакъв адекватен съвет какво мога да направя по този въпрос.

_________________
Lancia Dedra 1.6i.e - моята първа любов :)
Lada 1600 -моята слабост (онлайн по всяко време) :)
Lancia Dedra 1.8i.e на брат ми :) ZLA83500000185187
Lancia Dedra 2.0i.e-моята бегачка :)
ZLA83500004057851


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 30 Мар 2011, 14:27 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Фев 2009, 19:31
Мнения: 230
Местоположение: Бургас
Луда история... 8O
Това си е тема за цяло предаване на БТВ Репортерите или която и да е друга телевизия. При положение че шефа на КАТ ти дава някакво си половинчато решение, което всъщност изобщо не е решение, незнам кой друг ще ти помогне да им размърдаш бюрократичните задници. Просто ще си прехвърлят топката докато ти писне да се занимаваш и докато един ден не ти стоварят целия проблем даже и с финансови санкции.

_________________
Kappa 99 2.4 JTD


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 30 Мар 2011, 15:01 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2005, 09:27
Мнения: 1066
Местоположение: София
Кара: Нек'вa Ланчa и Нек'ви Авдита!
В момента, в който си отказал да ти върнат парите от автокъщата,
сам си се вкарал във филма. Единственият ти шанс, е да издириш
останалите два запора, има си регистър на ЧСИ-тата,
имат и Камара, би следвало да ти отговорят.

_________________
ex. Lancia Dedra 1.8 8V SW - 1995
Lancia Lybra 1.8 16V SW - 2002
Audi Q5 3.0 V6 TDI - 2015
Audi Q5 Sport 40 2.0 TDI - 2019


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2011, 21:48 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 21 Май 2009, 17:32
Мнения: 373
Местоположение: Правец
pimpo7 написа:
Луда история... 8O
Това си е тема за цяло предаване на БТВ Репортерите или която и да е друга телевизия. При положение че шефа на КАТ ти дава някакво си половинчато решение, което всъщност изобщо не е решение, незнам кой друг ще ти помогне да им размърдаш бюрократичните задници. Просто ще си прехвърлят топката докато ти писне да се занимаваш и докато един ден не ти стоварят целия проблем даже и с финансови санкции.



Хахаха ами да прав си колега такава ни е оправията в тази държава както и шефа на КАТ го каза :D

_________________
Lancia Dedra 1.6i.e - моята първа любов :)
Lada 1600 -моята слабост (онлайн по всяко време) :)
Lancia Dedra 1.8i.e на брат ми :) ZLA83500000185187
Lancia Dedra 2.0i.e-моята бегачка :)
ZLA83500004057851


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2011, 21:52 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 21 Май 2009, 17:32
Мнения: 373
Местоположение: Правец
revit_fan написа:
В момента, в който си отказал да ти върнат парите от автокъщата,
сам си се вкарал във филма. Единственият ти шанс, е да издириш
останалите два запора, има си регистър на ЧСИ-тата,
имат и Камара, би следвало да ти отговорят.


Ами колега първо както бях написал вече бях вкарал още 1000лв в тази кола и не ми се искаше да им я върна за същите пари и прехвърлянията при нотариуса и двете по 100лв да са за моя сметка, а и най-важното че ми казаха че нямало ядове и преди са имали същите проблеми и ги оправяли и т.н , но както и да е това вече е минало въпроса ми беше някой да ми даде идея ако може как мога оттук нататък да я оправям тая кола освен да я разпродавам на части . Нямам представа как мога да ги издиря останалите запори в КАТ ми казаха че нямат представа откъде идват, наистина е некакъв филм с тази кола, и цялата ни държава е некакъв страшно комедичен филм......

_________________
Lancia Dedra 1.6i.e - моята първа любов :)
Lada 1600 -моята слабост (онлайн по всяко време) :)
Lancia Dedra 1.8i.e на брат ми :) ZLA83500000185187
Lancia Dedra 2.0i.e-моята бегачка :)
ZLA83500004057851


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 05 Апр 2011, 07:57 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 02 Мар 2011, 08:44
Мнения: 16
Така, в неделя ме спряха с 106км/ч при ограничение 60км извън населено място, това ми е първо нарушение. Глобата е 150лв или поне така каза катаджията. Не ми взимат книжката за два месеца нали, но при второ такова нарушение - да?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 05 Апр 2011, 10:08 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
Мен пък,преди година ме засне камера(при това в гръб)на Созопол със скорост 124км/ч при разрешени 60.И аз не знам колко ми е глобата,и ще ми вземат ли тапията.Полицая,бивш съученик,ми каза да изровя някой приятел или роднина който не кара,но има книжка,ама като всеки е драйвър няма как.Не успях да пратя пълномощно на баща ми,за да му кажат каква е санкцията.Той пък да вземе да ми предаде талона в КАТ.Плюс това съм с кипърска книжка,а отнемат ли ми я у нас оставам без работа тук.Абе въобще сложна работа-горе долу от година талона ми е при тях.Да считам ли,че ако съм с наложено наказание"отнемане на свидетелството"остава само да платя и паричната глоба,връщат ми талона,и ще карам без усложнения :roll: Ако някой може да обясни тая ситуация bowdown


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 05 Апр 2011, 18:27 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 05 Фев 2007, 13:41
Мнения: 371
Местоположение: Добрич-Град
Кара: Lancia Dedra 1.9 TDS SW Lancia Lybra 1.8 16v LPG Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v mjet
Dilyan написа:
Ако някой може да обясни тая ситуация bowdown
Пиши ми на лично малко по-подробно за случая и ще се опитам да ти помогна.

_________________
Lancia Dedra 1,9TDS 91 Lancia Dedra 1,9 TDS SW-96 Lancia Lybra 1.8 16v VVT LPG


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 20 Май 2011, 19:58 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Дек 2009, 09:47
Мнения: 750
Местоположение: Русе Lancia Lybra 1.9JTD SW 105 hp
Кара: 1.9 JTD SW 105 hp
Колеги искам да коментираме чл165 ал.2 т.6 а именно:


Чл.165 ал.2 При изпълнение на функциите си по този закон определените от министъра на вътрешните работи служби:
............
т.6. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) имат право за установяване на нарушенията на правилата за движение по пътищата да използват технически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство;

Според мен изискването за заснимане на регистрационния номер прави абсолютно незаконни показанията на обикновените радари и абсолютно законни стационарните камери и подвижните такива от мобилните групи.Това го тълкува и един адвокат по телевизията.
Вашите мнения по въпроса?

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 20 Май 2011, 20:47 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 16 Юни 2010, 22:25
Мнения: 170
Местоположение: Търговище/Русе
Чл.165 ал.2 При изпълнение на функциите си по този закон определените от министъра на вътрешните работи служби:
............
т.6. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) имат право за установяване на нарушенията на правилата за движение по пътищата да използват технически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство;

Да ама не е така.Надявам се забеляза какво искам да подчертая с цветовете,ако не: МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВАТ ОБИКНОВЕНИ РАДАРИ И ЗАСНЕМАЩИ КАМЕРИ.
п.п В нормативните актове всяка точка и запетая са от значение.

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD 07.2000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 22 Май 2011, 12:59 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2010, 16:33
Мнения: 1285
Местоположение: Пловдив
Кара: Lybra Emblema 2.4
Това, че имат право да ползват определени технически средства, не им вменява задължението да го правят.
За установяване на нарушение не е необходимо да бъде заснето с камера или засечено с радар. На пример: не спиране на знак "СТОП", преминаване на червено, неправилно изпреварване и др. подобни... без радар и камера пак си в чувала.

_________________
Lancia Lybra 5.20, V.I.S., Автоматик, Метанов инжекцион, 154кс
Lybra SW 1.9 JTD 110кс
Punto 1.9D 60кс
Lybra SW 2,4JTD 150кс... 2 броя


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 11:16 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
Търсих в търсачката,но не можах да намеря нещо подобно,като моя случай.
Отнася се до "мамата" в къщи.В края на м.Март 2011, я спират за привишена скорост.Съставят и акт.До тука добре.След един месец отива в КАТ,за да види с колко ще и отрежат главата.Следва презаверка и удължаване срока с един месец.След един месец с още един.След един месец с още два.След два с още,още още и днеска последното сервирано,не могат да намерят досието на акта и удължаване с още един месец.Та въпросът ми е:Някой колега изпадал ли е в подобна ситуация-9месеца след констатирано нарушение и съставяне на АКТ,да не може да се състави наказателно постановление.Приемам всякакви идеи и съвети.Защото ще взема накрая,ще отрежа главата на жената и ще я поднеса в КАТ на тепсия.Хем те да не се тормозят по вече,хем аз доволен.

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 11:35 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:18
Мнения: 1034
Местоположение: София
Тати, аз ако бях на твое място щях да пратя Мамчето в КАТ и докато не си вземе талона да не се връща, и ако ако още 9 месеца го няма талона и постановлението МАЛЕ КАК ШЕ СИ СПОМНЯ ЕРГЕНСКИТЕ КУПОНИ drunk drunk drunk drunk drunk drunk drunk drunk

Сега обаче по същество, къде са и взели талона, в друг град или при вас. И една жалба до НАЙ ГОЛЕМИЯ шеф на КАТ и или ще и намерят акта или ще и върнат талона.

пп Абе що всеки път ми намират актовете бе, поне веднъж искам да загубят нещо.

_________________
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
http://forum.italauto-bg.net/index.php
FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
(\\\)[___////___](\\\)


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 9 от 11 [ 205 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Общи приказки


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов