Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Общи приказки




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 11:48 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
На Горубляне са я спрели.Ние сме към КАК София-окръг,после всички актове са ги прехвърлели от м.Юли по РПУ-тата.Ще изчака ме по коледа какво ще стане.

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 11:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:18
Мнения: 1034
Местоположение: София
Е***си докъде могат да докарат човек тези от КАТ, да му остане само надеждата че Дядо Коледа ще му донесе акта drunk

отивате и заявявате че искате или постановлението или талона и това е.

_________________
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
http://forum.italauto-bg.net/index.php
FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
(\\\)[___////___](\\\)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 11:59 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
Аз предпочитам рязането на глава и после ергенското парти.Може и безкрайно.

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2011, 23:48 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
Малко развитие.Вчера беше поредната посещение за акта.Сега излезе ново 20,че такъв акт изобщо несъществува в досиетата на КЯТ.Удължиха срока на акта от м.Март т.г. до 15 Януари2012.И да ходим да си търсим акта.Ега си.Няма да го търсим,че то на акта има място още за два печата.После ще трябва да бият печатите на гъ..ми.

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2011, 02:14 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
Цитат:
Защото ще взема накрая,ще отрежа главата на жената и ще я поднеса в КАТ на тепсия


Не си разваляй кефа. Моя талон се затри при един акт и по някое време ми го завериха безсрочно. И така след цяла одисея преди тази заверка просто спря да ми пука. И след година две ми носят постановление талон и дай акта. Понеже съм глобен в друг окръг нашите го пращали там, ама не ме намерили, пък те го връщат тука, през половин година примерно, може да ползват пощенски гълъби ама оттук директно обратно.
Ей това е глоба в Свиленград, местоживеене Пловдив, накрая ми звънят от Хасково защо не отивам да си взема акта и не отварям. Явно и там има такава улица и номер. А откъде ми извадиха телефона гадателка да каже.
И точно този с 200 кинта глоба не го платих целия. Да съм дал 100 така или иначе ще ме търсят за цялата сума и да си пазя бележката. Е пазих я 5 години. И отивам преди няколко месеца за нова книжка с бележката в джоба и акт няма. Не знам къде са ми 100-те лева ама сигурно като са ги изпили са изгубили инфото за другите 100.

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2011, 04:15 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
О,ти си бил по напред от нас.Твоите измерения са в години.
Какво се чудим.В Абсурдистан хора изчезват просто ей така,камоли един "дикимент".

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2011, 10:16 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
Цитат:
В Абсурдистан хора изчезват просто ей така,камоли един "дикимент"

bowdown

До 15 януари има време, весели празници и го мести в другия крачол cheers

Просто на следващото заверяване питай докога ще ти губят времето всеки месец, на мен така душицата ни гишето ми го завери безсрочно :)

:auto:

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 14 Дек 2011, 17:40 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Ситуацията накратко: След 10-на дни ми изтича срока на шофьорската книжка, и днес отивам във съответното РПУ да подавам документите за смяна. Имам два фиша - от октомври 2009 и юли 2010(последния платен преди няколко дни). Проверява служителката, и ми казва - имате още един неплатен фиш и не мога да ви приема документите. Казвам и, че са минали повече от две години от нарушението, и смятам да се възползвам от давностния срок в ЗАНН. Казва - не мога, или го платете, или говорете с началника на РПУ. Отивам да го търся, уж след малко щеше да се върне, след около час дежурния на входа ми казва, че бил някъде си и ще дойде друг офицер. След още малко време ми показва въпросния офицер, отивам при него - оня се чуди защо при него. Праща ме при друг. Изчаквам и него, поне се оказа правилния. Обяснявам случая накратко и какво искам (да подам заявлението, пък ако не съм прав - да ми откажат с решение, което евентуално да обжалвам). Съгласява се, че точно така трябва и се чуди на колежката си. Както и да е. Поговорихме малко пред входа (учудващо човечен), но ми казва, че давностния изтича с изтичане на календарната година, качваме се, викна колежката си, нещо пошушукаха (жената се поусмихна леко), дадоха ми да попълня няква декларация (че живея в страната и т.н.), и докато пишех офицера ми казва, че до няколко дни ще получа решение (най-вероятно за отказ). Пожелахме си всичко хубаво, и кой от където е.
Много нормативни документи по въпроса изчетох доскоро, ама все пак - ако някой се сеща, дайте идеи какво могат евентуално да измислят (там все пак има един куп юристи), или пък аз не съм прав?

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 14 Дек 2011, 18:33 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
А все пак за колко пари става въпрос?
Ако са 20-30 лева не виждам защо се занимаваш с глупости.
:auto:

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2011, 10:26 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Толкова са. Ама както казах и на офицера - не ми е толкова за парите, колкото, че требе да плащам заради някой друг. Това ми беше първия фиш, и то за нарушение, направено 8-9 мин. преди да мина през въпросното място, ама като не си наясно с врътките и номерата. После от познати разбрах, че това е често ползван номер, ако требе да спестят глоба на техен човек. И тъй като имах касова бележка и фактура за зареждане на гориво по времето на "нарушението" от бензиностанция на 3-4 км. от мястото на нарушението, дежурния тогава офицер сам се убеди и призна, че е възможно да го трансформират в акт и да го оспоря, но вместо да се опита да оправи нещата, знаете ли какво ми казва? "Като не се явя два пъти в съда - сам си прецени кое е по-изгодно да платиш - глобата или адвокатския хонорар". Ей заради това сега се келеша, иначе имам и още един фиш - ама него си го платих без много мрънкане (не че не ми беше жал за пропуснатите бири :) )

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2011, 10:48 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
Трябва да се гледа на място какво пишат, после не си струва разправиите :)

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 13 Яну 2012, 10:51 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Напълно съм съгласен с горния пост, ама няма как човек (обикновен) да ходи навсякъде с адвокат, или пък да знае всякакви врътки и закони. Би трябвало да можем да се доверяваме на служителите на закона, но явно не трябва. Даже май трябва от тях да се пазим повече.
Както е да е, аз поне получих ценен урок.
И завършека на историята - от вчера следобед ИМАМ нова книжка, без да платя въпросния фиш.
Както казах и на колегите в службата - не се гордея с това, че използвах вратичка в закона, но си нямате идея колко бях доволен. Щастието щеше да е по-голямо ако бях срещнал офицера от деня на "нарушението", `ма сега като се замисля, май беше по-добре, че не го срещнах.
Да ме прощават съфорумниците полицаи, ама от оня ден (с фиша) ги проклинам където видя или чуя за полицай. Макар, че благодарение на последния офицер, с който говорих когато подавах документи за книжката, мнението ми за полицията спря "да дълбае дъното", но за съжаление "една птичка пролет не прави".

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 13 Яну 2012, 12:46 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
Цитат:
Макар, че благодарение на последния офицер, с който говорих когато подавах документи за книжката, мнението ми за полицията спря "да дълбае дъното"

Понякога попадаш на някой толкова над другите че направо не ти се вярва. Културен, помагащ, спокоен. Направо като уцеля такъв и ми се връща вярата за малко :)

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 22 Мар 2012, 01:45 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 16 Дек 2008, 12:21
Мнения: 467
Местоположение: София
Кара: Opel Zafira A Y20DTH
Здравейте.
Днес ме вдигнаха и удоволствието ми струваше 37 лв + акт.
Смятам да пусна възражение и за това искам да се консултирам с Вас дали съм прав.
Според мен съм спрял от дясната страна по посока на движението(както е описано в раздел V, чл.60, ал.1 от ППЗДП) и не преча на движението, а според КАТ-аджията в паяка, който ме е вдигнал съм в кръстовище. Както се вижда в скицата по долу и двамата има вероятност да сме прави. Моята кола е запълнената на скицата, черните зони са тротоари, а стрелките показват посоката на движение. От кръстовището наляво улицата е двупосочна, тъй като е задънена.


Прикачени файлове:
tsection.jpg
tsection.jpg [ 80.95 KiB | Прегледано 15575 пъти ]

_________________
Delta 2 1.6 16V '97 EX --> Opel Zafira A 2.0DTH
Изображение
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 22 Мар 2012, 09:20 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
Да колега.Нарушил си по чл.98 т.6/спрял си в зоната на кръстовище/.

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 22 Мар 2012, 09:38 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
Има си една мярчица 5м мисля беше от кръстовището. А ти си точно в средата му. Въпреки че е Т-образно, еднопосочни улици дясна страна ти си вътре.
Това е все едно регулировчика да ти маха, а ти да се оправдаеш че имало знак. Някои неща са над други :)

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 22 Мар 2012, 18:35 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
Мярчицата е точно 5м.

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 22 Мар 2012, 18:55 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 16 Дек 2008, 12:21
Мнения: 467
Местоположение: София
Кара: Opel Zafira A Y20DTH
Аз мярката я знам, но се почувствах много пре***н, че само мен са вдигнали,а не преча на движението при положение, че от долната уличка не се излиза. Да кажеш да съм спрял на празното място долу да преча да се завива ОК.
От където и да го гледам няма какво да направя в случая.

_________________
Delta 2 1.6 16V '97 EX --> Opel Zafira A 2.0DTH
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 22 Мар 2012, 19:04 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 13 Юли 2011, 17:47
Мнения: 900
Кара: Каква кола притежавате: Зелена!
Виж човек, правилата са такива. И аз имам фиш за неправилно паркиране 30 лева, защото съм качил левите гуми на бордюра и се минава. Ако бях спрял до бордюра пречейки двойно повече глобата е 20 лева. И след последните глоби хората откриха разликата и масово не се качват за да им е по-евтинко и минаване няма. Такава е, не се ядосвай :)

_________________
Не е ли изненадващо колко много неща, ако не ги кажеш веднага, след десет минути ти изглежда, че не си струва да бъдат казани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2012, 22:19 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Май 2011, 22:09
Мнения: 544
Местоположение: ПЛОВДИВ
Кара: Lancia Kappa 2.4 TDS
Ето една история от днес : Синя зона и няма свободно място ,в същия момент виждам един човек който се качва в колата и ще излиза , спирам пускам аварийни и чакам да излезе за да паркирам на неговото място ,той обаче се качва в колата и не тръгва , слизам от служебния камион и отивам да го попитам дали ще тръгва (спрял съм почти зад него, толкова колкото да може да излезе ) в същия момет спира автомобил и от него излиза някакъв началник , казва ми да си дам шофьорската книжка и талона и да отида с него до РПУ -то което е на около 200м от мястото на "нарушението" ! Отивам пред РПУ-то и той идва , дава документите на някакви двама старшинки да ми напишат акт като набързо им обяснява за моето "нарушение " и изчезва ! Обясних каква е ситуацията но все пак ми връчиха АКТ според който съм нарушил чл.98 ал.1т.6 от ЗДП ! В обяснението на акта написах че чъм спрял на посоченото място с включени аварийни свтлини за да изчакам излизащия в същия момент от паркоместо автомобил за да паркирам на негово място !!! Ама какво да правя като ми е такава работата - дистрибутор съм и зареждам магазини , освен това камиона целия е изрисуван и ясно се вижда че спирам за да оставя стока в търг.обект ама кой ти признава , явно доста са изгладнели гадовете и се чудят откуде да грабят пари !!!

_________________
Изображение
юзербары для форумов


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 10 от 11 [ 205 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Общи приказки


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов