Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading



 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Нов проблем със щеката за маслото
 Мнение Публикувано на: 21 Сеп 2016, 14:42 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Обръщам се към всички колеги,които карат LANCIA DEDRA 1.6 IE-91г.Докато се мотая със щеката за маслото се оказа в един момент,че долната и част се е откъснала и е паднала в картера.А точно там са линиите за нивото на маслото. Прибрах се от Варна така/само долях малко масло на око/.И вече не знам нивото на маслото на къде е!Ще ви помоля да премерите на вашата щека с рулетка поне дължината м/у тапата и чертата MAX.Така аз ще мога да си направя нова щека с която само ще меря маслото.Старата ще я ползвам само като тапа.Не вярвам да намеря оригинална щека,защото модела е много стар и такова чудо сигурно от години няма!Ще търся от някой стар автомобил,но поне до намирането да мога да я карам.Предварително благодаря на всички,които ще се отзоват да ми помогнат!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов проблем със щеката за маслото
 Мнение Публикувано на: 21 Сеп 2016, 15:28 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
Кой точно мотор е- дай рамата да погледна- може и да изскочи нова щека за без пари :D

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов проблем със щеката за маслото
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2016, 16:58 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Благодаря,че се отзовахте на помощ!Аз не съм много на ясно,но вероятно става въпрос за номер на рамата,който е изписан в талона?Той в момента не е в мен/компютъра който ползвам е служебен,а аз съм в отпуск и идвам само заради него/.В сряда ще напиша всичко което трябва,мотор като KW и този номер на рамата.Разбира се за щеката ще почерпя,така не може!Ще вземе и тази да се прецака нещо!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов проблем със щеката за маслото
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2016, 20:10 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2008, 22:45
Мнения: 715
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
Кара: Lancia-Y10 AGU Zavoli Голф 3 1.8
Малей-й ма то голям проблем с тази щека бе-е?! Слушай ся ко ти пей радиото; на завои с по-голяма скорост ако почне да ти присвятка или светне постоянно ламбата за маслото /само в завоя/ тогава наливаш половин кило двигателно масло и си шпориш на воля до следващото присвяткане.

_________________
Жигули-74г. под навеса
ЗАЗ 965 SKrap
Жигули-73
Опел капка-85 екс
Лада Самара SKrap
LANCIA Y10-93 1.1i mono


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов проблем със щеката за маслото
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2016, 21:33 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
lubo_Y10 написа:
Малей-й ма то голям проблем с тази щека бе-е?! Слушай ся ко ти пей радиото; на завои с по-голяма скорост ако почне да ти присвятка или светне постоянно ламбата за маслото /само в завоя/ тогава наливаш половин кило двигателно масло и си шпориш на воля до следващото присвяткане.

Не е точно така,за да ти светне лампата при завиване значи си доста под минимума.Всяко светкане на лампата означава,че за момента помпата и не само тя остава на сухо,което води до wallbash

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов проблем със щеката за маслото
 Мнение Публикувано на: 28 Сеп 2016, 12:16 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Благодаря за съвета,но лампата светна преди 5-6 месеца,така поради заетост не можах да оправя този проблем!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов проблем със щеката за маслото
 Мнение Публикувано на: 28 Сеп 2016, 12:29 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Информация за колегата,който ми обеща щека:шаси ZLA83500000171466,KW-55,ОБЕМ 1600,ДАТА НА ПЪРВА РЕГИСТР. 20.06.1991г.Ако съвпадат данните и имам късмет,моля да ми звъннете на тел.0896701374 или 0879925125 за да се разберем как да стигна до щеката.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов проблем със щеката за маслото
 Мнение Публикувано на: 11 Окт 2016, 13:23 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Специални благодарности на Митака за неговата отзивчивост!Ако всички в тази държава са като този човек много държави от ЕС отдавна да са зад нас по всички показатели!Щеката купена от вторият път-клон Княжево на ЕВРО-07 за 3.90лв.На бул.Черни връх уж имаха,пък като отидох,нямали!?!?Но да не се ядосвам за разкарването!Важен е крайният ефект!Вече аз съм бял човек,а автомобилчето е отличник,защото вчера мина на преглед без никакви забележки от преглеждащите!Нарочно ходя на случайни и различни места,защото ако има някакъв проблем/особено със спирачките/да знам и веднага да се отстрани.Много ти благодаря Митак за съдействието!Ще се радвам ако мога и аз нещо да ти помогна някога!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 





Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов