Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading



 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: въпрос към добрите познавачи на dedra 1.6 ie-91г.
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2016, 11:06 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
В колата при двигателя,от дясната страна най-отпред има филтър,който аз не знам за какво служи!Приятели с други марки коли не можаха и те да ми кажат за какво е този филтър. На него пише следното:gasoline vapor filter tipe 1902.От него насам-натам тичат някакви тръби.Моля някой ако знае да ми пише:каква е функцията на това чудо,сменява ли се и т.н?Това никога не е сменявано,а колата си е бая старичка.Да не се появят ядове и от там!Предварително благодаря на всички,които ще се отзоват!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: въпрос към добрите познавачи на dedra 1.6 ie-91г.
 Мнение Публикувано на: 18 Май 2016, 01:52 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
ми то на него си пише
gasoline vapor filter
или така нареченият канистър
при определени условия бензиновите пари от резервоара преминали през този филтър
влизат за изгаряне през смукателният колектор

филтъра представлява един съд пълен с активен въглен
не е нужна смяната му


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: въпрос към добрите познавачи на dedra 1.6 ie-91г.
 Мнение Публикувано на: 20 Май 2016, 12:02 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Много благодаря за изчерпателната информация,отпадна един проблем като такъв!Но се появи друг:вчера като се прибирах,около Пловдив някъде колата започна да работи като на тласъци.Там е неравна част от магистралата и го отдадох на това.Но като се загледах във фаровете и таблото,вече всичко пулсираше.И карайки на по натам разбрах,че проблема е от колата.Зареждането/имам уред с който го следя/14.5-15в стабилно.И този проблем е свързан с подаването на газ.Има моменти когато с подаването на газ тресе повече.Свещите са нови-перфектни за Ланчиа,по каталог,японски и до сега нямам грижи с тях.Преди 2г.когато ходих на диагностика при приятел ми говореше за някакъв дросел и потинциометър!?Аз не обърнах много внимание на това,защото тогава нямах грижи.Има ли такива неща в колата и може ли от тях да е този проблем?Много ще съм Ви благодарен ако ми пишете по този въпрос!И най-важното-тези неща поправими ли са и как?Предварително Ви благодаря!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: въпрос към добрите познавачи на dedra 1.6 ie-91г.
 Мнение Публикувано на: 20 Май 2016, 22:22 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
Какво е това зареждане 14,5-15 :o

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: въпрос към добрите познавачи на dedra 1.6 ie-91г.
 Мнение Публикувано на: 25 Май 2016, 14:52 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Зареждането премерено с хубав уред кове 14в.,но вътре в купето сложих някакъв измислен цифров уред просто да имам представа дали зарежда изобщо.Много ядове брах с тия релета/мамка им/!Вътрешния уред,който не е прецизен ми показва 14.5-15в на моменти.Говорих с приятел,който е голям майстор на алтернатори и му описах случая.Той ми каза:за мен си?!Тия дни ще отида при него и ще ви пиша къде е проблема.Мамка им и на алтернатари и на релета!!!Не позволява ли мястото да се монтира от друга марка кола тези части и да приключа с приключенията?Иначе колата е много хубава-за дълъг път се е утепала!Пътувал съм много по чужбина с много марки коли,но с това бабе най-леко се пътува.И шума е друг и поведението на магистрала е друго.Е преди това,което карах,бяха барутници!Но по-добро от бабето не съм карал!Искам да да си го поправя и да ме слуша!Има хляб в него!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: въпрос към добрите познавачи на dedra 1.6 ie-91г.
 Мнение Публикувано на: 31 Май 2016, 12:55 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Значи относно примигванията на таблото и по-късно пулсациите на всички светлини съм бил в дълбоко заблуждение.Всичко това идва от диоден блок на алтернатора/както един колега ми писа/.Вчера това беше разбрано и от мен,след като свалихме и премерихме пак алтернатора.Това диодно блокче беше направо заминало!Аз сам съм се заблуждавал като гледам отпред запалените фарове,но на ниски обороти това примигване не се забелязва там.А само на таблото,защото то ти е пред очите,а и като караш и даваш газ то се увеличава.Имаше моменти когато това беше спряло и то съвпадна с въртенето на самия потециометър за светлинното ниво на таблото.След като ви писах,че от там се е оправило това примигване пак се появи!За последвалите псувни не искам да ви пиша!!Но вече всичко е точно.Оставам с впечатлението,че това нещо е пречило донякъде и на нормалния ход на колата.Може и да се заблуждавам!Значи замига ли някоя светлина някъде направо сваляйте алтернатора и сменявайте това блокче-цена18лв.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 





Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов