Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading



 Страница 1 от 1 [ 17 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 02 Дек 2015, 16:05 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Обръщам се към всички колеги с опит със старите ни автомобили:на таблото светна лампата,че няма масло и няма гасене!А масло има-да се удавиш в него.Връзката ми се виждаше хлабава м/у щеката и кабелите нагоре към купето.Стягах-натягах,резултат=0. Неприятно е да ти свети нещо в червен цвят на таблото!Става въпрос за бабе:Ланча Дедра 1.6 и.е.75кс.1991г.Благодаря предварително на всички,които ще помогнат да отстраня и този проблем!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 02 Дек 2015, 17:21 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
Друг датчик отговаря за червената лампа.Търси го някъде по блока м/у 2 и 3 цилиндър

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 02 Дек 2015, 23:03 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
Тая дедра направо е ударник.
Щеките започнаха да се предават още 95г. на повечето дедри
за това и с първият(май) фейслифт този датчик е премахнат

проблема най-вероятно е в щеката
ако те тормози лампата или трябва нова щека
или се слага съпротивление на буксата, но не знам стойността му


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2015, 10:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
Далечната 93-4г имах същият проблем с щеката на едно Ритмо.По спомени прекъснахме 2-те кабелчета и ги свързахме/окъсихме.Това е решение да не те дразни лампата,а нивото ще си го следиш ръчно!

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2015, 12:56 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Много ви благодаря за съветите!Ще започна от датчика.Всяка марка автомобили си имат слаби места-явно за тези Дедри са това.Не мога да се оплача от колата-за годините и километрите и излезе много здрава!Аз я намерих оставена на паркинг пред автокъща в Женева и платих само 300 CHF,сумата за нейното откарване в моргата и смачкване! На практика и спасих живота!А цената на табелите и нов акумулатор беше двойна.В София и смениха задължителните ремъци,филтри,масла и т.н.Пътувах с нея 6-7пъти до Германия и Женева.Последният път обаче беше неудачен:натам -бензинова помпа,насам извряха 2 акумулатора!Купих я 2003г.на 113 000/реални/км.Тогава си казах:колкото и да са слаби италианските коли/както говорят зли езици/все ще остиска 2-3 год.докато купя друга.Та до сега!Но започна да ми създава ядове от старост!Е сега щъкам тук и на по-близки дестинации като Сърбия и Гърция и не смея по-далеч.И вече увеличавам като бройка ремонтите и!Но не мога да и сърдя:много ме вози,много ме слуша до тук!Просто иска вече повече грижи!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2016, 13:06 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Благодаря на всички,които ме съветвахте.Смених датчика на маслото,но проблема си остана.По-лесно ще ми бъде да дам на късо през съпротивление самата щека,отколкото да ровичкам по таблото.Ще съм много благодарен ако някой от вас знае стойността на това R-че и къде и как се слага,да ми пише!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 21 Май 2016, 05:20 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2013, 10:54
Мнения: 97
Местоположение: Сопот
Кара: Lancia Delta HPE 1.6 16v
Колега, съпротивлението е 100 ома!

_________________
ретро маниак


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 27 Май 2016, 10:52 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Колега извини ме за моята некомпетентност,но къде точно да го сложа това 100 ома съпротивление?И колко мощно да бъде то:0,5,1 или повече ватове?Ще ви бъда много благодарен да ми обясните по-подробно как да направя тази така сложна за мен манипулация!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 28 Май 2016, 06:24 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2013, 10:54
Мнения: 97
Местоположение: Сопот
Кара: Lancia Delta HPE 1.6 16v
Колега,съпротивлението е 0,5 вата /там няма консумация/ за да го отчете компютъра!Поставяш единия край на съпротивлението в буксата която идва от датчика и щракваш куплунга от компа!Обаче за да звържеш буксата коректно трябва самото съпротивление да е извън нея,тоест само крайщата да са в куплунга!Ако и тогава не стане, се реже куплунга е се запоява съпротивлението за двата края на буксата!Самия датчик е в картера и работи на принципа на закона на Бернулий!Ако обаче компа не го отчете се отива към смяната на самия датчик!

_________________
ретро маниак


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 28 Май 2016, 06:28 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2013, 10:54
Мнения: 97
Местоположение: Сопот
Кара: Lancia Delta HPE 1.6 16v
Не видях че си сменил датчика!При това положение си изчисти грешката от компютъра-на практика я има!

_________________
ретро маниак


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 31 Май 2016, 12:29 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Извинявайте,но аз съм доста далеч от тази матирия,заради това не се смейте ако ви питам за някои лесни за вас неща.Как да се изчисти тази грешка от компютъра?Трябва да ходя на диагностика пак и от там това да стане?А има ли вариант като се изчисти тази грешка да се оправят нещата,т.е.без това съпротивление!Ако е бил повреден само този датчик?Явно,че трябва да започна с тази грешка и от там нататък пак ще ви питам.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 31 Май 2016, 21:50 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2013, 10:54
Мнения: 97
Местоположение: Сопот
Кара: Lancia Delta HPE 1.6 16v
Разбрах колега!По просто обяснено този датчик представлява променливо съпротивление в зависимост от нивото на маслото и компютъра го търси да го отчете!Ако е записана грешка и тя не бъде изчистена,все едно датчика го няма!Много важен момент е пръскането на куплунга с контактен спрей за да има нормален контакт-обикновено самото място е силно омаслено и замърсено!Опитай първо с това и после ако не стане,трябва да се закачи контролния куплунг на компа към специалезиран софтуер за Дедра и записаната грешка да се изчисти!Стар метод за това е и откачването на клемите на акумулатора за определено време,но този метод е несигурен!

_________________
ретро маниак


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 01 Юни 2016, 12:47 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Много ти благодаря колега!Явно с откачането на на акумулатора няма да стане,защото докато траеше ремонта на алтернатора той беше откачен,а това си свети.Ще ходя на диагностиката пак,а и ще прочистя куплунга както ми каза.Дано се оправи това,защото както дразни вътре тази червена светлина така е и опасно за самото ниво на маслото. Доста често ще трябва да се проверява!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 22:07 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2013, 10:54
Мнения: 97
Местоположение: Сопот
Кара: Lancia Delta HPE 1.6 16v
Добрия шофьор проверява състоянието на масла,антифриз и спирачна течност редовно,без да се доверява на датчиците на таблото!Това е правило от едно време,когато карахме курсове по три месеца и ни обучаваха както трябва!

_________________
ретро маниак


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 03 Юни 2016, 10:14 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Това е обучение от едно време, когато се налагаше поради техническите решения на автомобилния парк, който карахме.
Ако си спомняш тогава се проверяваше основно колата преди всеки дълъг преход. Като под дълъг визирам от порядъка на 100км. Към днешна дата колите са на доста различно ниво от тогава.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 03 Юни 2016, 14:40 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Колеги,с риск да стана досаден,да ви попитам още нещо:постепенно започна едната предна врата от вън да се отваря много трудно.Отвътре няма грижи,но от вън вече с доста усилие.Трябва ли да сменявам шибаната машинка?На другата врата я смених,но ми се разгони фамилията-много кофти беше!Или нещо износено има и то само за външното отваряне?Поправимо ли е това?Или да тичам пак до"Италианеца"-25лв.да отлетят като птичка и после започва псуването с тия гадни лостчета там?Може ли този момент да ми се размине по някакъв начин?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Друг проблем с датчика на маслото!
 Мнение Публикувано на: 03 Юни 2016, 20:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
По спомен на Типото маи е същата,Г образния профил които го бута дръжката се изкривява и прави тази мизерия.Свали кората на вратата и го намести.Не гарантирам че и на Лампата е така,но след като си сменял машинката значи знаеш за какво говоря

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 17 мнения ] 





Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов