Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading



 Страница 1 от 1 [ 10 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: помогнете за елекриката
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2015, 15:39 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Моля,ако някой се сблъскал с този проблем на Дедра 91г.1.6 да ми помогне:крушките на таблото започнаха да примигват вкл.а на климатрона.Зареждането от новото реле на акумулатора-14в.пефектни-не мърдат!И преди смяната на релето беше същото.А лампата ми присветва,че не зарежда!Масите от лявата страна не таблото-проверени.А други маси има ли някъде за таблото?Или проблема е в куплунгите?Ако ги знаете кои и къде се намират ще ви бъда много благодарен ако ми кажете!Една събота близо 2 часа се дупих около предните седалки,но без резултат!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: помогнете за елекриката
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2015, 17:45 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 23 Ное 2011, 21:56
Мнения: 172
Местоположение: Близо до Пловдив
Кара: Караше Lancia Libra SW 1.9 jtd 85 kW
Сега - Хюндай Соната NF 2.0 CRDI 103kW
Диоден блок на генератора сменил ли си?

_________________
Вече не искам да ги стигам "американците"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: помогнете за елекриката
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2015, 11:07 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Предварително благодаря,че се отзовахте на моя проблем!Сменил съм така нареченото реле,т.е това е блок с четките на алтернатора,който също е сменен.Фарове и всичко останало си свети нормално-не примигва.Само таблото...мамка му!Свалих жапката и около нея корите за да установя,че там е компютъра.И нищо не постигнах,защото не знам точно какво търся.И със старият алтернатор пак примигваха на таблото,даже известно време то беше и без осветление и пак се появи от някъде светлина!?!?Шашава работа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: помогнете за елекриката
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2015, 22:56 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 23 Ное 2011, 21:56
Мнения: 172
Местоположение: Близо до Пловдив
Кара: Караше Lancia Libra SW 1.9 jtd 85 kW
Сега - Хюндай Соната NF 2.0 CRDI 103kW
Провери си също и реостата за регулиране осветеността на таблото, но от него няма как да ти присветва лампата за зареждане. На включени консуматори лампта присветва ли и колко ти е зарядното напрежение? Каква марка ти е генератора? Колко ампера?

_________________
Вече не искам да ги стигам "американците"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: помогнете за елекриката
 Мнение Публикувано на: 21 Окт 2015, 11:46 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Генератора го смени мой приятел в сервиз до"Ворошилов".Със същите параметри от Фиат катастрофирал нов на години.Той го е мерил и тогава го сложи.Вече 2 год.карам с него.В старият генератор някаква намотка не му харесваше,а и четките от релето се бяха вкопали.При консумация:фарове,аварийни и слабо парно-14в.А аз за това се хванах,че пак се скапало релето/пише направено в ЕС ама.../.А имах такъв случай,прибирах се от Женева-тогава пулсираха и фаровете и всичко светещо!До България изгоряха сума ти крушка и извряха 2 акумулатори.После като премерих с товар-18в.Преди месец свалихме генератора и при един много добър майстор го прегледахме.Според него е перфектен.И върнахме обратно.Не знам къде да търся причината?Кабели ли са кофти?Добавих още една маса м/у купето и двигателя-без резултат!Колата върви,но това примигване на таблото е неприятно- все там ти е окото!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: помогнете за елекриката
 Мнение Публикувано на: 23 Окт 2015, 09:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Провери си масата на таблото. На мойта дедра последната като я взех лампите по таблото светеха слабо, но пък свтеха по няколко съседни на тази която трябваше да свети :) . По спомен масата е някъде над бушонното табло на стената между купето и двигателя.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: помогнете за електриката
 Мнение Публикувано на: 23 Окт 2015, 12:35 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Благодаря,че се отзовавате на моя проблем.Масата съм я стегнал до до"цък"!Те са два кабела,като на втория са накачени няколко кабелни обувки.Разкачих всичко,изчистих с много фина шкурка и стегнах зверски!Ефект никакъв!Дали има на друго място за таблото друга маса?Не би трябвало,защото тази е маса е пусната по най-краткият път.Другото са кабели и куплунги?Може би там е разхлабено от времето и вибрациите?Лошият момент за това е неудобното място на което се намират.Ще се"гмурна"и тази събота в тази част на колата пък ще видим ефекта!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: помогнете за елекриката
 Мнение Публикувано на: 28 Окт 2015, 11:21 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
А само на таблото ли премигват? Габаритите примерно светят ли стабилно? Чудя се все пак дали не е от генератора проблема. Но ако е само по таблото този ефект - няма да е от него де.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: помогнете за елекриката
 Мнение Публикувано на: 28 Окт 2015, 13:37 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Благодаря,че се отзовахте,значи само това табло примигва и всички крушки по него. Фарове,габарити,мигачи - всичко е ОК!Няколко пъти съм спирал на пътя и меря с уред на акумулатора-14в.и не пулсират.При хубаво време тази събота ще погледна над бушоните как са куплунгите.Тази събота я пропуснах! ,


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: помогнете за елекриката
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2016, 12:54 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Апр 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: София
Благодаря на всички,които ме съветвахте!Проблема с примигването се разреши почти от само себе си.Цялата работа идва от регулатора/потенциометъра/за осветлението на таблото.И то след като започнах да го въртя:през деня на минимум,за да намаля консумацията,а на тъмно на максимално.Самият потенциометър не прекъсва,но явно е намаляла силата на притискане върху пистата.Или има участъци нагорели на пистата следствие дългото стоене в една позиция.Крушките уж слабички,ама и те полапват от тока.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 10 мнения ] 





Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов