Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading



 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с работата на бензин на Ланчия Дедра 1.8
 Мнение Публикувано на: 28 Май 2015, 14:56 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 17 Ное 2011, 23:30
Мнения: 23
Зравейте, имам следния проблем с колата.
Не работи както трябва на бензин.Подава прекалено много гориво в цилиндрите, дави се , пуши черно и изхвърля голямо количество бензин през ауспуха, като от време на време даже гърми.Сондата е мерена работи коректно, дюзите ги качвахме на стенд и са почистени с ултразвук.Свещи - нови.
От прекаленото впръскване на гориво имах в маслото поне 2 литра бензин, според тестера дюзите вместо да кажем 5 пъти в секунда подават гориво 15 пъти, което дави колата.Ако някой е имал подобни проблеми моля за съвет.Според диагностика вакум регулатора на шината е наред, съмненията му бяха насочени към датчика на разпределителния вал , но не е сигурен, а самия датчик е над 100 лв.
Колата е Дедра 1997г, 1.8 SW 113HP

_________________
Изображение
Lancia Dedra SW 1.8 16W 113 hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с работата на бензин на Ланчия Дедра 1.8
 Мнение Публикувано на: 28 Май 2015, 22:24 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
тази кола с повреден датчик на разпределителният вал не може да запали
какви са инжекторните времена?
колата има ли газова уредба?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с работата на бензин на Ланчия Дедра 1.8
 Мнение Публикувано на: 29 Май 2015, 10:07 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 17 Ное 2011, 23:30
Мнения: 23
Пали колата но трудно.Държи дюзите около два пъти по дълго от нормалните стойности.Има газова уредба, но колата в София се кара предимно на бензин, много рядко на газ.Стремя се да ги редувам.Проблема започна постепенно след едно изгасване за бензин(беше ми блокирал поплавъка), след това смених всички филтри и масла включително и бензиновия.В началото при плавно ускоряване забиваше, като напомпам педала няколко пъти да вдигне обороти си тръгваше нормално.Пробляма стана фрапиращ след като я закарах за настройка на газовата (АГУ-то е обикнвено с плочка не е инжекцион), газаджията ми е приятел и твърди че не е пипал нищо, само ми е сменил филтърчето и е донастроил притока на газ от кранчетата).За датчика на разпределителния вал- пали и без него пробвахме го при Дани в Дружба-1 до Тих труд му е сервиза, с откачен датчик на вала също пали по същия начин само , че на тестера излиза грешка, че няма връзка с датчика.Ще направим няколко теста другара седмица по препоръка на Дани (да не смуче въздух от някъде, ще почистим моторчето за празния ход и пак ще проверим дюзите дали случайно не "пикае" някоя , но на стенда в BOSH сервиза си издържат на налягането ).Има ли възможност всичко да идва от помпата макар, че ми се срува малко вероятно понеже гориво идва до дюзите.Друго за което мислехме с Дани е дали вакум регулатора работи коректно, т.е. дали обратното гориво се връща в норми или остава и дави цилиндрите, но стпоред него е малко вероятно.Общо взето това е историята на колата.

_________________
Изображение
Lancia Dedra SW 1.8 16W 113 hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с работата на бензин на Ланчия Дедра 1.8
 Мнение Публикувано на: 29 Май 2015, 19:53 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
със сигурност ако си с 1.8 16V 182А200 код на двигателя
няма как да запали без фазов датчик


всичките въпроси за горивото които задаваш
се проверяват с един манометър закачен на горивната рейка


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с работата на бензин на Ланчия Дедра 1.8
 Мнение Публикувано на: 01 Юни 2015, 13:08 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 17 Ное 2011, 23:30
Мнения: 23
Със сигурност пали с изключен датчик, пробвахме в сервиза, но работи неравномерно и като подам газ рязко се дави и гасне.
Изключваме буксата синя е и пали с изключен датчик, само на тестера излиза, грешка че няма връзка с датчика.Двигателя е същия който казваш ти.Сряда отива пак в бокса :) .Да видим какво ще стане, ако не от този датчик вече незнам може би ЕКУ-то ще сваляме да пробваме.Познавам доста монтьори и всички вдигат рамене, направо откачам.Над 5 човека вече умуваха над проблема но решение за сега няма.Ако успея да го разреша ще побликувам за да не се мъчи някой колега като мен.До тогава ако някой се сети за възможни причини моля за съдействие.Благодаря.Единственото което се случи преди да умре така е че ми гръмна релето на мигачите , но то няма нищо общо според мен със запалвнето.Освене някъде да е гръмнало нещо от късото в релето, че то направо си гръмна истински, стана като буре дебело.

_________________
Изображение
Lancia Dedra SW 1.8 16W 113 hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с работата на бензин на Ланчия Дедра 1.8
 Мнение Публикувано на: 03 Юни 2015, 14:59 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 17 Ное 2011, 23:30
Мнения: 23
Проблема е решен за един час при точния човек.Оказа се дебитомера, почисти го и колата върви като нова!

_________________
Изображение
Lancia Dedra SW 1.8 16W 113 hp


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 





Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов