Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading



 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Раздвижване на огледало
 Мнение Публикувано на: 21 Юли 2014, 21:09 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2008, 15:29
Мнения: 544
Местоположение: София, Бургас
Кара: Lancia Musa 1.4, 2008
Здравейте колеги,
лявото ми огледало не ще да се прибира (електрическо е). Моторчето върти, но огледалото не се мърда. На ръка се прибира, но трудно. По същия начин се и отваря, като моторчето върти непрестанно, докато не стигна крайна вътрешна или външна точка. Миналата година го раздвижвах със спрей-смазка, но ефектът е кратък. Дайте идея как да го раздвижа, моторчето май е капсуловано и не знам как да стигна до зъбчатката, която върти огледалото (предполагам, че е зъбчатка).
Благодаря предварително на отзовалите се. cheers

_________________
Lancia Lybra 1.6, 2000, 182A4.000 - R.I.P.
Lancia Dedra 1.6, 1993, 835A1.046 - R.I.P.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Раздвижване на огледало
 Мнение Публикувано на: 22 Юли 2014, 10:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Ами за съжаление тези спрей масла са доста редки и летливи, така че ефекта от тях се губи бързо.
Но пък щом е помогнало за момент и системата е изправна като цяло си следва разглобяване и смазване/гресиране с нещо по-постоянно.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Раздвижване на огледало
 Мнение Публикувано на: 22 Юли 2014, 13:53 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2008, 15:29
Мнения: 544
Местоположение: София, Бургас
Кара: Lancia Musa 1.4, 2008
Да де, ама как да разглобя моторчето, защото не виждам винтове или щипки?

_________________
Lancia Lybra 1.6, 2000, 182A4.000 - R.I.P.
Lancia Dedra 1.6, 1993, 835A1.046 - R.I.P.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Раздвижване на огледало
 Мнение Публикувано на: 27 Юли 2014, 20:27 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2008, 15:29
Мнения: 544
Местоположение: София, Бургас
Кара: Lancia Musa 1.4, 2008
В събота се хванах и разглобих огледалото най-накрая. За тези, които не са правили операцията прилагам обяснение и снимки.

Значи, като свалите пластмасата (кожуха на огледалото), моторчето е зад самото огледало, към вратата. Гледано отгоре, на лявата му страна (на моторчето) има една лепенка като битум. Тя придържа и предпазва кабелите за въртене и нагряване. Отлепвате я частично и се открива капачето на моторчето, което е захванато с 2 винта по диагонал. При мен не се виждаше едното винтче от мръсотия и затова преди съм се заблудил, че няма как да го отворя.
Прикачени файлове:
1079.jpg
1079.jpg [ 119.83 KiB | Прегледано 2490 пъти ]

Самото моторче също е хванато с 2 винта по другия диагонал.
Прикачени файлове:
1080.jpg
1080.jpg [ 119.96 KiB | Прегледано 2490 пъти ]

След като свалите моторчето, се показват предавките, които въртят огледалото. Легенчето е пълно с някаква светла смазка, приличаща на крем карамел. Най-долното зъбно колело върти огледалото, а по-горните предават въртенето от моторчето.
Прикачени файлове:
1082.jpg
1082.jpg [ 123.87 KiB | Прегледано 2490 пъти ]

Предавките са с 2 зъбчатки - една голяма отгоре и една малка отдолу, свързани в едно тяло. Всяка малка зъбчатка на горното колело върти голямата зъбчатка на долното. Осите на предавките не са застопорени към тях и точно това беше проблемът при мен - едната ос се беше леко изместила и заяждаше колелото. Най-долната зъбчатка не се вади, останалите 3 може да се вадят, но помнете реда им! Не съм ги мерил дали са еднакви по размер, така че по-добре е да помните коя откъде сте я извадили. Осите им обаче са с различна дължина.
От моторчето въртенето се предава чрез червяк и една дълга ос със зъбно колело, което също не е застопорено на нея. Аз без да искам, го изместих и после бая зор видях да го върна обратно, защото е хлъзгаво от смазката, малко е и има шлици на оста, които трябва да паснат на колелото. Краищата на осите на предавките също имат смазка, но тя е сива и е доста по-малко от светлата. Може да размажете малко светла смазка върху самите колела, защото от въртенето тя отива настрани и там остава, понеже е гъста като крем. Може да сложите и малко смазка на осите, ако липсва, при мен имаше достатъчно и не съм слагал допълнително.
Сглобявате по обратния ред и ако имате късмет, огледалото ще заработи, както при мен. :D Имайте предвид, че докато не бях завинтил винтовете на моторчето, а само го натисках с пръст, пак заяждаше при въртене. Чак когато стегнах винтовете, заработи без проблем.

_________________
Lancia Lybra 1.6, 2000, 182A4.000 - R.I.P.
Lancia Dedra 1.6, 1993, 835A1.046 - R.I.P.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 





Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов