Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Сервизи / Магазини -




 Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: "Радиал", бул. Шипченски проход
 Мнение Публикувано на: 07 Май 2013, 16:06 
Offline

Регистриран на: 18 Апр 2011, 12:23
Мнения: 3
Здравейте,
Рядко пиша, повече чета, но този път ще се опитам да бъда в услуга на съфорумците с малко актуална информация относно гумаджийница „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД).

Карам чисто нов джип на под 5000 км, на който веднъж са сменяни гуми Continental на няколко километра с други чисто нови зимни Bridgestone при покупката на атомобила. Края на миналата седмица смених зимните с летни на гумаджийница „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД).

Служителят на „Радиал“ миришеше на алкохол. Докато сваляше първата гума, се опита да ме убеди да сменя винтилите с метални (10 лв. единият), защото иначе другите били за смяна при всяка смяна на гуми. Благодарих му за предложението и уточних, че всичко е на малко километри, и ще оставя смяната на винтилите за следващия път.

Тъй като на „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД) няма кафене или друго място, където да застанеш, се налага да стоиш около автомобила и чакаш на крак. В това не виждам нищо лошо, ако не беше наглостта на служителя на „Радиал“. Присъствието ми не го притесни нито за миг и общото време на смяната на гуми удари 1 час и 15 мин. Нямаше да има никакъв проблем, ако общото времетраене на ремонта не възлизаше на около 25 мин.

През останалото време гумаджията на „Радиал“ си говореше с колеги, някакъв негов приятел мина да се видят замалко, обърна предълго внимание на „спешен“ клиент, с когото явно се познаваха добре, но на когото явно не му се чакаше. В интерес на истината друг гумаджия обслужваше автомобила до мен със същото темпо.

На финала помолих служителя на „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД) за фактура, на която бе написано единствено „СМЯНА ГУМИ“ и цената вдясно. Тъй като сумата, която бях изчислил по ценоразписа им, се различаваше от тази във фактурата, попитах как са калкулирани тези 10 лв. отгоре. Оказа се, че били за тежести. Направи ми някаква сметка, така че тежестите да излязат 10 лв. и с това реши, че въпросът е приключил. Щеше да е приключил, ако тези 10 лв. разлика не бяха от сумата без ДДС във фактурата, докато цените, по които ми смяташе от ценовата им листа, бяха с ДДС. Този трик работи учудващо често. Накратко – скалъпи ми някаква сметка, колкото да кажа „Аха, ОК“. Лъжа и измама.

За съжаление гумаджийница „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД) напомни за себе си отново на следващия ден. Качих се на магистралата към Перник и при скорост от около 100 кмч. воланът и автомобилът започнаха да вибрират, а когато стигнах 120, имах чувството, че ще се разпаднат на съставните си части. Още същия ден се придвижих до друга гумаджийница, където гумаджията ми каза, че балансът ми е ужасен. Резултатът – допълнителни 120 гр. (!) тежести и тотал от 44 лв. допълнителен разход.

Уточнявам, че в нито един момент не съм давал зор и не съм влизал в конфликт със служителя на „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД) за нито едно от нещата, за които пиша в този пост, защото съм си патил от репчене срещу хора, в чиито ръце съм поверил 5-цифрено имущество и, много по-важното, живота ми и този на семейството ми.

Рисковете от евентуална рекламация също тежат повече от допълнителните разходи и поради тази причина не съм се връщал там. Единственото градивно, което мога да направя и правя, е да не стъпвам повече там и да предупредя възможно най-много хора за непрофесионализма на служителите в гумаджийница „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД). Хора, които не си дават сметка, че с безотговорността си застрашават индиректно здравето и живота на клиентите си. Честотата на използваните в текста тук име на фирма и адрес не е случайна.

Желая на всички повече късмет и по-малко нерви и загубено време, когато става въпрос за елементарни общоремонтни услуги по автомобилите ни.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Радиал", бул. Шипченски проход
 Мнение Публикувано на: 07 Май 2013, 17:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2005, 09:27
Мнения: 1066
Местоположение: София
Кара: Нек'вa Ланчa и Нек'ви Авдита!
Радиал са пълни нещастници,
навремето при всяка смяна на гуми, все имах поне 2 криви джанти.
Това защото зимни/летни са ми на джанти и няма какво друго да измислят.
Хем са ми под носа тея на бул. Пушкин, от 3-4 години бия по 15 км за
да си сменя гумите и да ми е мирна главата.

_________________
ex. Lancia Dedra 1.8 8V SW - 1995
Lancia Lybra 1.8 16V SW - 2002
Audi Q5 3.0 V6 TDI - 2015
Audi Q5 Sport 40 2.0 TDI - 2019


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Радиал", бул. Шипченски проход
 Мнение Публикувано на: 08 Май 2013, 11:58 
Offline

Регистриран на: 18 Апр 2011, 12:23
Мнения: 3
Къде сменяш сега и какви са ти впечатленията?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Радиал", бул. Шипченски проход
 Мнение Публикувано на: 08 Май 2013, 15:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Аз лично от години ползвам услугите на Медина мед и съм много доволен. Пускал съм тема за тях и в Сервизи/Магазини + : viewtopic.php?f=15&t=25959

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: "Радиал", бул. Шипченски проход
 Мнение Публикувано на: 08 Май 2013, 16:36 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2005, 09:27
Мнения: 1066
Местоположение: София
Кара: Нек'вa Ланчa и Нек'ви Авдита!
bulsun написа:
Къде сменяш сега и какви са ти впечатленията?

Не искам да звучи като реклама, но и аз в Медина Мед сменям - до метро 2 дето са.
Как па за 3 годни ни една джанта не е крива / и на двете коли/, а не е и там момчетата да не са на % от изправянето,
ама просто са честни.

_________________
ex. Lancia Dedra 1.8 8V SW - 1995
Lancia Lybra 1.8 16V SW - 2002
Audi Q5 3.0 V6 TDI - 2015
Audi Q5 Sport 40 2.0 TDI - 2019


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Сервизи / Магазини -


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов