Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Сервизи / Магазини -




 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: icaka_88
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2008, 20:17 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2006, 18:12
Мнения: 309
Местоположение: София
Кара: Lancia
Става дума за тая реклама - http://lancia-bg.com/forum/viewtopic_13180_0.html
Ентусиаст е, иска... амаа...поне с моята кола не успя...
Според мен все още се учи.

Оставих му колата за смяна на хидравлична рейка и предни лагери и маншони.

Рейката я смени, обаче в процеса на смяна - ми прецака скоростите. И тактично "забрави" да ми каже за това. Дадох му пари, тръгнах си иии скоростите ми се включват различно...като на автобус чавдар замахвам с лоста...и му се обадих и ми каза: "ааа, ми забравих да ти кажа, не знам защо стана така, аз всичко си сглобих както трябва"...Втория път в който му се обадих ми каза: "ми то една втулка липсва и не можах да я намеря да я сложа и затова така се включват скоростите"...А от сервиза в който бях днес (и в който сервиз му довършиха работата, с която той не можа да се справи) ми казаха "щангата не е закачена, не можем да помогнем защото не знаем къде е била закачена на старата рейка, а не искаме да гадаем..."

Толкова за рейката и скоростите....е, подробност е, че беше зацепил волана на 45 градуса завъртян, та не си виждах таблото...не болка за умиране, просто...немарливост.

Такааа...предни лагери и маншони - опита се да отвие гайката на дясната главина, оплака се че счупил сума си вложки и един секач и се отказа. То вярно, гайката няма развиване, трябва да се сече...
Ама с една ударна отверка, и един чук, за 20 минути, аз, дето не съм "майстор"...сцепих дясната гайка, която той не беше пипвал - и я развих...
А той за 3 дни успя да сцепи 80% от лявата гайка....която беше на два удара с отверката и чука живот, и се разви и тя...

И последния минус - като си развих гайките на главините сам и ги смених с новички, му предложих да си довърши работата...Накратко - се измъкна...Надълго - отложи с 5 дни, на 5-тия ден каза че е зает и има друга работа...

Съвет - ходете при него само ако искате да се учи на колата ви...

Молба - ако някой е виждал как се закрепва щангата на скоростите на ланча дедра 1.8 ИЕ - моля, да ми каже :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2008, 23:19 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Цитат:
Молба - ако някой е виждал как се закрепва щангата на скоростите на ланча дедра 1.8 ИЕ - моля, да ми каже


Знам, ама няма как да ти обясня - трябва да си погледнеш в еПер-а. Там е нарисувано добре. Ама е много на криво място... на 1.6.... на 1.8 май само на канал.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2008, 23:42 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2006, 18:12
Мнения: 309
Местоположение: София
Кара: Lancia
то май по-добре е да намеря някой който знае, и който има .... който се занимава с ремонт на автомобили, за да може да приспособи нещо - оказва се че новата хидравлична рейка не е точно като старата и не е ясно дали може да се ... такова... щангата за нея така, както е била за старата рейка

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Сервизи / Магазини -


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов