Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Сервизи / Магазини -




 Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Свещи
 Мнение Публикувано на: 19 Май 2008, 15:52 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Юли 2006, 16:14
Мнения: 410
Местоположение: София
Значи, вече не знам откъде да купувам части. Навсякъде само ментета. Реших да си сменя свещите на Кромата - 2,5 V6 бензин. Отивам в Канекс, вземам едни свещи които са по техния каталог, слагам ги и хоп 30 коня убити. Викам си сигурно си внушавам, все пак сериозна фирма и свещите английски. След няколко дни ми се наложи да сменя и на друга Крома -2,0 бензин. Сменям му свещите на човека пак със свещи от Канекс /марката е АУТОЛАЙТ и в двата случая/. Идва човека на другия ден и ми казва че колата не върви и да му сложа пак старите. Слагаме старите и колата тръгва. Старите свещи бяха Магнет-Марели. То при него добре сменят се за 10 минути, ама при мене си е бая гърч. Отивам оня ден в представителството на Магнет-Марели в Дружба, и си вземам нови свещи пак по каталог. Вече обаче нямало Магнет-Марели а били Дензо. Вчера намерих време и ги смених. Дотук добре, обаче, колата трудно пали и прекъсва докато не загрее малко. Та сега май и аз ще върна старите, които май са оригиналните, защото на тях пише Фиат-Ланчия и само дето не ги скъсах докато ги отвивах, така се бяха запекли.
Отивам да взема едни Беру четири електродни, да пробвам и с тях.
Та имайте едно на ум, като купувате части Канекс и Марели.
Ако някой има идеи и съвети нека да сподели.

Лек и успешен ден


Върнете се в началото 
 Заглавие: Свещи
 Мнение Публикувано на: 19 Май 2008, 16:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 26 Фев 2006, 11:26
Мнения: 1273
Местоположение: Русе
В тази връзка да попитам коя фирма е официалния вносител на Беру за България.По Беру се предлагат за Темата палец разпределител 0300 900 105;дистрибуторна капачка 0330 920 230;кабели високоволтови 0300 920 230;запалителни свещи 000 234 0701 и 0002345600 но всичко това го има в Руските сайтове.В България не знам дали се предлага.Щом го дават за Ланчия Тема мисля че ще стане и за Кромата.

_________________
Lancia Thema 834B000-стара класика


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Май 2008, 17:57 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 09 Апр 2007, 12:28
Мнения: 627
Местоположение: София
Кара: Lancia
Колега,пробвай BRISK и кажи дали си доволен, вече няколко ланчии караме с такива свещи и сме много доволни,марката е неизвестна и поради тази причина няма ментета все още ,чешки са и са много добри, никой от нас досега не е имал проблеми с тях , а и цената им е много добра.не бих си взел нито бош,шампион,беру или магнети марели но това е лично мое мнение :) .

_________________
Lancia Dedra SW 1.8 16V VVT 131hp 1998г. LPG FOBOS EX
Lancia Lybra SW 1.8 16V VVT 131hp 2000г. LPG ROMANO EX
Lancia Lybra Berlina 1.9jtd 115hp 2003г. EX
Lancia Lybra SW 1.9jtd 115hp 2002г
Lancia Ypsilon 1.4I 95Hp Platino 2004 Selespeed
Chrysler Voyager 2.5CRD 143hp 2002г


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Май 2008, 20:26 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Ное 2007, 21:05
Мнения: 1247
Местоположение: Русе
Lubo Nakov написа:
не бих си взел нито бош,шампион,беру или магнети марели но това е лично мое мнение :) .


От тези гореизброените марки и аз не съм доволен,големи ментаци има,да не говорим за DENSO,както и да е,аз също съм чувал хубави работи за BRISK,доста мои приятели си карат колите с такива,но мога да ти препоръчам и още една марка - NGK - :wink:

_________________
Lancia Kappa 2.0 20V Turbo :mrgreen:
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Май 2008, 22:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
И аз да си кажа мнението за свещите. Карах я мойта с Бош първо, после с Шампион, после с Саджем ( некви Френски ми пробутаха), с Марели, като онзи ден ми писна и отидох в един магазин на Субару на Симеон и си взех НЖК - трябва да ви кажа, че двигателя направо заспа...Толкова равномерно и спокойно работи, дори и на газ, че не помня от кога не е работила та...Направо се изкефих на тия свещи, а и не са никак спъпи - 6 лв. бройката. Та препоръчвам ги на всички , които мислят да сменят свещи, да си вземат такива.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Сервизи / Магазини -


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов