Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Сервизи / Магазини +




Автор Съобщение
 Заглавие: Универсален On-Line каталог за авточасти
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2004, 12:04 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 22 Окт 2004, 11:59
Мнения: 10
Местоположение: София
http://212.50.27.169/auto3p/mcweb.dll

Приятели, това е професионален каталог за резервни части. Цените тук са в лева, актуални са и са от реални доставчици в България. Освен това (както виждате) работи на български.

:!:
Тъй като системата е съвсем нова, интересувам се от вашето мнение и препоръките ви. Затова ще ви направя един подарък. Който от вас желае, ще може да ползва системата съсем безплатно до края на ноември. Единствената ми молба е да ми изпратите мнение за сайта.
:!:

Така че, ако желаете, влезте като Гост, поразгледайте това онова за Peugeot 205 '97 (само това е разрешено на гостите) и ако искате да получите пълен достъп - просто ми драснете някой ред на emo@auto3p-bg.com или във форума.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2004, 12:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Сеп 2004, 10:01
Мнения: 1223
Местоположение: София
Кара: л ex Lancia Lybra 2.4 Jtd Intensa
ex Fiat Punto MK2 Srorting 6Speed 1.2 16V
:D Ми ако може да получа пълен достъп :roll:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2004, 12:39 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:19
Мнения: 386
Местоположение: София
Отдавна трябваше да се направи такъв сайт, най-малкото за ориентир на цените на частите, а ако наистина са му добри ще се пазарува от него.
С удоволствие бих го разгледал по-подробно, специално за Ланчия.
Ако не е проблем един времеменен достъп и за мен.

_________________
ИзображениеAlfa Romeo 156 SW 2,4 JTD
EX Dedra 2.0 ie LS


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2004, 15:00 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 04 Окт 2004, 14:50
Мнения: 28
Местоположение: София
ОООО това ме напи много подходящо мисля си да поискам достп до пълния каталог.. и да кажа евала много добре е направено но може да поработите над съвместимоста с стандарта на HTML нещо не се изобразява правилно под опера и мозила, не се изобразява най десния панел с текста от който се избират нещата... Също така ако може да се направи неактивно избирането на невалидни комбинаций от характеристиките на колата а не да занулява предишното, или поне да дава съобщение за грешка...
Много добро начинание а и мога да ви гарантирам че много хора ще ви предпочетат само заради факта че могат предварително да сеинформират самостоятелно за цените ви и всичко което предлагате.... А и добавете една графа за наличности или поне срок за доставка на продуктите. не е необходимо да са директно свързани просто по групи горе долу...


Върнете се в началото 
 Заглавие: благодаря!
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2004, 15:30 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 22 Окт 2004, 11:59
Мнения: 10
Местоположение: София
Много благодаря за изчерпателното мнение! Разбира се, някои от недостатъците вече са ми известни и вече се работи по въпроса за оправянето им. Благодаря ти и за препоръките. Провери си след малко личната кутия. Там ще ти пратя име и парола за пълен достъп.


Върнете се в началото 
 Заглавие: въпросче...
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2004, 17:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
и защо ще е платено използването на системата?
Нали идеята е да си избереш нещо и да си го купиш ... или аз не схващам? :roll:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: въпросче...
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2004, 17:24 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 22 Окт 2004, 11:59
Мнения: 10
Местоположение: София
Delta написа:
и защо ще е платено използването на системата?
Нали идеята е да си избереш нещо и да си го купиш ... или аз не схващам? :roll:


Ами, ще се опитам да обясня. Системата е предназначена за професионално ползване и върши работа на сервизите и магазините да си намират по правилен начин номерата на частите и да ги поръчват на доставчиците.

Нашата работа по принцип е да осигурим преноса на тази информация от клиента до доставчика. И да си получим парите от доставчика за това, че му помагаме да си продава стоката. От клиента може и да не взимаме нищо. Той може да си поръчва през системата и без да ползва каталога. Ако има други каталози и намира от някъде другаде номерата на частите. Тогава той може просто да напише номера, да види цена, наличност, отстъпки и т.н. и да поръча. И ще му е безплатно.

Обаче ако иска да ползва каталога - ние ще искаме нещичко да вземаме заради това, че му осигуряваме това удобство и го снабдяваме с полезна информация (каталожната).

Разбира се, има различни варианти и схеми на експлоатация на такъв вид бизнес. Това дето го описах по-горе не е единствения начин за финансиране на системата. Затова и засега предпочитам да не коментирам въпроси за цената на ползване на системата.

Надявам се да съм успял да обясня какво имам пред вид горе-долу.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: въпросче...
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2004, 17:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Значи, първо да уточня да няма обидени, засегнати и т.н. ... това е мението на един краен потребител който в общия случай е винаги прекаран в нашата държавица...
Вие сте си измислили бизнеса и си е ваш...
На мен цялата работа ми изглежда като да ми взимат такса на влизане в магазин ... а дали ще ми хареса и купя нещо...
....а ако купя нали магазина си има надценка-печалба....
та така...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2004, 18:24 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 22 Окт 2004, 11:59
Мнения: 10
Местоположение: София
Е, надали това което казваш може да обиди някой. Особено мен. И съм напълно съгласен с твоята гледна точка. Сигурно и други я споделят.

Ще се опитам да бъда по-ясен.

Ако отношенията ни са като на продавач-купувач на авточасти, тогава си абсолютно прав. В този случай ще използваш системата за да купуваш авточасти, аз ще то доставям това което ти трябва и ще печеля от търговската си отстъпка или надценка върху авточастите. И системата ще ти е абсолютно безплатна.

Ако обаче отношенията ни са като на доставчик-потребител на каталожна и ценова информация, то тогава е нормално да ми плащаш за продукта, който ти продавам - а именно информацията. И аз въобще няма да се интересувам откъде ще си купиш авточастите. Просто ще ти кажа, че еди къде си ги има и на каква цена. Е, в този случай може да взема нещо и от доставчика, при който съм те пратил. Но ако се замислиш, това не винаги е коректно, защото се получава кнфликт на интереси и аз може да започна да не ти доставям цялата информация. Тогава може и да си ощетен. А не това е целта. Нали?

По принцип в системата ще са възможни поне тези двата типа на работа, дето ти ги описах по-горе. А може да има и други.

Надявам се, че сега нещата са по-ясни. Но ако все пак някой има още въпроси по темата, с удоволствие ще отговоря. И надали ще се обидя. :)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2004, 19:15 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
emoadm написа:
Е, надали това което казваш може да обиди някой. Особено мен. И съм напълно съгласен с твоята гледна точка. Сигурно и други я споделят.


Да така е. Сигурен съм че всички я споделяме, поне всички тук!

Тук всичко което виждаш е направено единствено с цел да си помагаме, без да търсим облаги от това. Все едно да направим форума платен. Или пък сайта. Е това няма да стане, бъди сигурен.

А пък и за нашите автомобили разполагаме със доста по-добре направени програми със схеми и т.н. Ако не си ги чувал "ePER" и "Compact 98". Които разбира се са на разположение на потребителите...

Не искам да бъда лош пророк, но не смятам че някой от тукашните потребители ще се навие да плаща каквато и да е (дори символична) такса за да използва вашият каталог.

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2004, 12:00 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 22 Окт 2004, 11:59
Мнения: 10
Местоположение: София
Напълно споделям коментара на mariobg за това, че този и други такива форуми трябва да са абсолютно безплатни и че те могат да бъдат понякога доста добър източник на полезна информация. За съжаление на карам Lancia и нямам лични впечатления от тази марка, иначе на драго сърце бих ги споделил с вас. Безплатно, разбира се. ;)

Също така много добре знам, че има по-добри каталози от нашия. Доста от тях ги познавам добре. Разбира се, ако говорим за специализираните каталози. Те включват определена марка (напр. Фиат, БМВ, Ауди) или производител на алтернативни (aftermarket) части (напр. Бош, Мале, Хела, Карелло и .н.). Обикновено са направени от производителя на стоката и са предназначени за специализирани магазини и сервизи. А и, между другото, те въобще не са безплатни.

Ако говорим за универсален каталог, почти няма да намерите аналог на този, който ви показах. Има, но не мисля че са по-добри. Освен това със сигурност единствено в този каталог ще откриете реални и актуални пазарни цени в България.

Както вече няколко пъти спонеах, системата е професионална и това, което видяхте е само каталожната й част. Всъщност, това е една напълно завършена и работеща B2B система за електронна търговия. Знам, че целевата аудитория на системата е малко далеч от този и други подобни форуми. Надявам се да ме разберете правилно. Целта ме не е да ви пробутам нещо, а наистина да получа отзиви за качествата на системата от хора, които са на "ти" както с автомобилите, така и с информационните технологии. А ако някой от вас иска и може да се възползва от предимствата на такава система професионално и/или от любителски интерес - моля заповядайте. В по-горни съобщения имах възможността да обясня и аргументирам защо, дали и как ще се заплаща достъпа до системата. Сигурен съм, че повечето от вас са разбрали за какво става въпрос.

Та, това е. Не се обиждате нали?


Върнете се в началото 
 Заглавие: За цената на каталога "след това"
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2004, 14:16 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 22 Окт 2004, 11:59
Мнения: 10
Местоположение: София
Най-вероятно и след края на Ноември ще има безплатен достъп до каталога. Обяснявам:

1. В2В вариант: Системата е направена за професионално ползване. В нея се включват както купувачи (сервизи и магазини), така и доставчици на части. Нашата работа е да кажем на купувачите какви са актуалните цени на доставчиците и да им дадем възможност да си поръчат. Такъв начин на ползване ще е платен. В повечето случаи ще се плаща от доставчиците.

2. Виртуален магазин: Решихме, че поради големия интерес, ще отворим системата и към крайни потребители. На тях ще им се показват цени само от един доставчик. Този доставчик ще сме ние. Така ще печелим от търговски отстъпки от реалните доставчици. Разбира се, в този случай достъпът на клиентите ще е безплатен. Ще се изисква само регистрация. Ако клиентът пазарува реално и редовно - ще има възможност да получава отстъпки от цените. За някои от частите отстъпките могат да стигнат до 25%.

3. В2С вариант: Възможно е и крайни клиенти (а не само сервизи и магазини) да получават достъп до цялата информация. Ще виждат кое колко струва и от къде могат да си го купят. Тогава достъпът ще е платен. Ориентировъчно - около 30 ст. за всяко търсене, което е върнало цени. Може да се направи и абонамент по време. Може също така да се ограничава информацията по марки, модели, групи части, доставчици и т.н. Съответно - и цената да е по-ниска.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2004, 17:21 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 14:08
Мнения: 1024
Местоположение: София
Ами моя отговор по темата ще е сравнително прост - НЕ работи под Opera 7.50/Linux.


Върнете се в началото 
 Заглавие: За зависимостта от IE
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2004, 17:46 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 22 Окт 2004, 11:59
Мнения: 10
Местоположение: София
Да, това, че системата засега не работи на платформи, различни от ИЕ+ Прозорци ми е добре известно. Ще отстраним този проблем. Вероятно няма да е веднага, но ще стане.


Върнете се в началото 
 Заглавие: благодаря!
 Мнение Публикувано на: 29 Ное 2004, 16:36 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 22 Окт 2004, 11:59
Мнения: 10
Местоположение: София
http://212.50.27.169/auto3p/mcweb.dll

Искам да изкажа нашата благодарност за отзивчивостта на всички, които бяха така добри да споделят мнението си за нашия каталог. Надявам се, че с ваша помощ ще успеем да изградим нещо интересно и полезно. Вече изчистихме някои грешки и несъвмстимости и работим по останалите. Например - вече споразумението за ползване се появява на български и е съобразено с българското законодателство; цените се появяват с абревиатурата BGN, а не с оная маймунка, дето беше в началото; съвсем скоро можете да пробвате и достъп с Мозила; и т.н.

Скоро ще пуснем електронен магазин за авточасти, както и различни професионални системи за обслужване на бизнеса. Достъпът до каталога остава безплатен във вида, в който го ползвате и сега. Платен достъп ще има, но за професионално ползване и с малко по-различни интерфейси. Всички, които тепърва искат да се включат в системата с име и парола, моля да заявят това във форума, чрез лично съобщение, на тел. (02) 9208790 или на адрес emo@auto3p-bg.com.

Още веднаж - Благодаря!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2004, 01:13 
Offline
Професионалист
Професионалист
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2004, 01:35
Мнения: 707
Местоположение: София
А дали по този начин няма самите доставчици и магазини да направят цените си еднакви и ние купувачите вече да нямаме избор. :?: :?: :?:

_________________
Lancia Delta е номер едно


Върнете се в началото 
 Заглавие: ???!!!
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2004, 12:49 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 22 Окт 2004, 11:59
Мнения: 10
Местоположение: София
Shefa написа:
А дали по този начин няма самите доставчици и магазини да направят цените си еднакви и ние купувачите вече да нямаме избор. :?: :?: :?:



Това сериозно ли го мислиш? :shock:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Ное 2004, 21:26 
Offline
Професионалист
Професионалист
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2004, 01:35
Мнения: 707
Местоположение: София
Аз се занимавам с авточасти и преди 2-3 години също някой се опита да направи нещо подобно, като твоя каталог, но нищо не стана. По принцип по-големите доставчици и магазини си имат собствени сайтове и там също си пише всичко. От опит мога да кажа, че магазините си обявявят цена, а като отидеш да го вземеш или го нямат в наличност или цената е друга и ако си минал 20 км. по-добре да си дал 5 лв. повече в най-близкия магазин. :? :? :?

_________________
Lancia Delta е номер едно


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Дек 2004, 13:33 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 22 Окт 2004, 11:59
Мнения: 10
Местоположение: София
Не че искам да се хваля, ама ние се опитваме да направим нещо по-различно от аматьорски опит за публикуване на ценови листи в мрежата. В пълния си вариант, системата поддържа следене на наличности, обратна връзка с клиента (не по е-мейл), проследяване на поръчките, и т.н. Нещо като системата на DHL. Имам пред вид проследяването. Всеки може да види в какво състояние е поръчката му, да променя статуса й, да съобщи нещо на доставчика и т.н. И това не е само в главата ми, а си работи истински.

Имам още много неща, които бих могъл да кажа в тази връзка, но не ми се иска да обръщам обсъждането на темата в рекламна кампания. Май няма да е много коректно за форума.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Дек 2004, 22:39 
Offline
Професионалист
Професионалист
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2004, 01:35
Мнения: 707
Местоположение: София
Аз те разбирам напълно какво искаш да направиш и всичко изглежда добре на думи, но исках да кажа, че не винаги магазините и доставчиците са коректни. Мога, ако искаш разбира се да ти споделя много неща, но да не го обръщаме на чат, затова ако искаш ми прати някакъв телефонен номер да се чуем.

_________________
Lancia Delta е номер едно


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 33 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Сервизи / Магазини +


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов