Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Сервизи / Магазини +




 Страница 1 от 1 [ 12 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Профилактика на климатици
 Мнение Публикувано на: 30 Юни 2006, 11:49 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:19
Мнения: 386
Местоположение: София
Сервиза за климатици е в Студ. град. От Дианабад след УНСС(което ти остава в ляво.) след кръстовището на около 150 м. в ляво при малкия паркинг за автобуси сервиза е малко по-навътре от улицата. Има чадър с бяло зелени цветове.
GSM: 0887694611 Краси Харизанов

Реших да пусна адреса и тук, тъй като вече няколко колеги от форума включително и аз останахме доволни от обслужването.


Прикачени файлове:
klimaserv.gif
klimaserv.gif [ 49.85 KiB | Прегледано 11328 пъти ]

_________________
ИзображениеAlfa Romeo 156 SW 2,4 JTD
EX Dedra 2.0 ie LS
Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Юли 2006, 10:44 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2005, 16:49
Мнения: 606
Местоположение: София
Да, и аз минах на профилактика!!Когато отидох показанията бяха около 11 градуса изходящ въздух от средните духалки!След източване на фреона, двойно вакумиране на системата, пълнене с фреон и почистване на питата на радиатора, температурата стана 4 градуса :D Системата беше загубила 220гр. фреон!Сега е заредена с 650гр. и всичко е бомба!!Човека работи много добре!!Ще е хубаво ако цената на процедурата стане по-евтина, че сега е 80лв.! :roll:

_________________
LANCIA DELTA LS 1.8VVT 16V


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Юли 2006, 13:42 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2006, 08:44
Мнения: 221
Местоположение: София
griom написа:
Да, и аз минах на профилактика!!Когато отидох показанията бяха около 11 градуса изходящ въздух от средните духалки!След източване на фреона, двойно вакумиране на системата, пълнене с фреон и почистване на питата на радиатора, температурата стана 4 градуса :D Системата беше загубила 220гр. фреон!Сега е заредена с 650гр. и всичко е бомба!!Човека работи много добре!!Ще е хубаво ако цената на процедурата стане по-евтина, че сега е 80лв.! :roll:


Аз пък съм супер недоволен!!! Колеги, вие не сте имали никакви проблеми а само зареждане на фреон. Как няма да сте доволни. Аз да споделя моето мнеие да го имате предвид.

Отидох защото не прави достатъчно сдуд. Тъкмо ми беше зареден догоре фреона. Пича 3 часа ме държа там.
Първо замери 12градуса на отворена врата на духалките усилени до края. После ръчка, точи, налива не го знам кво прави ама след 3 часа, вече беше тъмно и по-хладно, замери на затворена врата, на духалките на минимум(за да покаже по-малко) 13 градуса!!! Баси. И ми иска пари после!! Може ли такова нещо. Бил долял фреон и бил се занимавал. Не ме интересува какво прави нещата станаха по-зле. Оставих 20кинта, че много мразя разправийте.

Аз ли все случвам на смотани майстори с лошо отношение към клиента или 99% са такива ?!

_________________
Lancia Kappa 2.4 TDS 1995


Върнете се в началото 
 Заглавие: ОТНОСНО КЛИМАТИЦИТЕ НА ЛАНЧИЯ И ВСИЧКИ ДРУГИ АВТОМОБИЛИ
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2006, 00:05 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 01 Окт 2006, 02:16
Мнения: 11
Местоположение: Русе
Не знам при какви псевдо тарикати ходите да ви правят климата ама от мен да знаете че ви чакат големи изненади едва догодина, а може и по-рано.!!! За 3 часа аз правя цялостна профилактика на климатичната система и още няколко малки наглед , но важни неща.Казвам 3 часа , но не включвам евентуалните усложнения , които винаги съпровождат какъвто и да е ремонт.Ако желаете подробности ето моя тел.0899772669


Върнете се в началото 
 Заглавие: ОТНОСНО КЛИМАТИЦИТЕ
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2006, 18:19 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 21 Ное 2006, 16:33
Мнения: 6
Местоположение: София
А БЕ МОМЧЕТА,КЪДЕ ХОДИТЕ ПРИ РАЗНИ"БУТИЛКАДЖИИ".
Добрият сервиз си личи по техниката.
Правило №: 1 - видиш ли че иска да те зареди с бутилка а не от стенд - бягай далече!
Правило №: 2 - в добрият сервиз преди да почнат да ти правят каквото и да е, ще те разпитат какъв ти е проблема.
Правило №: 3 - в добрият сервиз не ти "надуват" климатика с въздух за да проверят течовете, а тестват с индикатор и УВ- тестер.


Прикачени файлове:
100_0674.JPG
100_0674.JPG [ 3.4 KiB | Прегледано 11730 пъти ]
Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Апр 2008, 10:17 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 14 Мар 2006, 23:25
Мнения: 42
Местоположение: София
краино недоволен от този.след направен от него ремонт изтече фреона .случва се ама тои пак си взе 80лв.на третото искане на пари ми писна.забравям този адрес.нее луд които яде баницата.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Ное 2008, 18:42 
Offline

Регистриран на: 15 Ное 2008, 18:35
Мнения: 1
Местоположение: София
Супер нагал и надут тип.Не те пита изобщо дали да прави нещо, а просто ти казва че е направил това и онова без да си искал или изобщо да си сигурен ,че наистина го е направил.И за капак не връща ресто а наи-безцеремонно ти подава ръка.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Профилактика на климатици
 Мнение Публикувано на: 21 Юни 2010, 09:13 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
Здравейте колеги,
къде точно се намира въпросния сервиз. Ходих там и намерих 2 сервиза. Единия се намира в една пряка точно до голям бетонен канал, а втория - трябва да влезеш на вътре по едни улички наврян.

Можете ли да ме опътите кои от двата е правилния :)

Благодаря ви предварително.

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re:
 Мнение Публикувано на: 21 Юни 2010, 12:44 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2008, 15:29
Мнения: 544
Местоположение: София, Бургас
Кара: Lancia Musa 1.4, 2008
t.petrov написа:
Супер нагал и надут тип.Не те пита изобщо дали да прави нещо, а просто ти казва че е направил това и онова без да си искал или изобщо да си сигурен ,че наистина го е направил.И за капак не връща ресто а наи-безцеремонно ти подава ръка.

+1 и от мен
Ходих при него през май 2008, абсолютно същото държане, одра ме 320 лева, при положение, че бях купил компресор на старо (да е жив и здрав СТОМАНАТА cheers ) и трябваше само да се смени и да се направи профилактика. Плюс това след 2 месеца климатика пак не духаше студено machinegunner . На следващата година отидох в един сервиз до циганската махала в Дружба - като се идва от Ботевградско шосе е в началото, има и ТИР-мивка. Там ми допълниха фреона, че явно нямаше и ми казаха след месец да мина за проверка дали не изпуска (безплатна) и оттогава вече втори сезон нямам ядове с климатика. Духа студено, е вече е ма-а-а-лко по-слабичко, но все още е добре, усеща се в колата след 5-та минута. Така че този прехвален Красимир Харизанов (мисля че така се казваше) да вземе да се скрие някъде.

П.С. Между другото аз съм с R12 - стария фреон.

_________________
Lancia Lybra 1.6, 2000, 182A4.000 - R.I.P.
Lancia Dedra 1.6, 1993, 835A1.046 - R.I.P.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Профилактика на климатици
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 17:51 
Offline

Регистриран на: 04 Ное 2011, 17:16
Мнения: 1
Здравейте! Искам да попитам нещо, свързано с автоклиматика. Преди 1 месец някъде, престана да работи, но понеже сега е студено и не ми трябва не се замислих какво точно му има. Скоро обаче и климатика ми вкъщи отказа и се оказа, че фреонът му е свършил. Извиках фирма, която го напълни и споменах, че и автоклиматика ми също се е развалил и съм голям карък. Момчетата ми казаха, че сигурно и на него му е свършил фреонът, ако не съм го пълнил скоро, което аз не съм правил, и че те можели да напълнят и него. Стана ми много странно как може с един фреон да се пълнят климатици за дома и автоклиматици, затова отказах, но реших все пак да питам дали сте чували за такава практика. Иначе бяха наистина супер добри, бързо го смениха и сега климатика работи на 6. Ако сте чували, че може да се пълнят с един и същ фреон климатика и автоклиматика ще съм благодарен да споделите мнението си, за да се свържа отново с фирмата.

_________________
Gerda- сигурност и спокойствие!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Профилактика на климатици
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 17:56 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2008, 15:29
Мнения: 544
Местоположение: София, Бургас
Кара: Lancia Musa 1.4, 2008
Доколкото знам, домашните климатици са с R410a, а новите автоклиматици - с R134. Това означава, че вероятно не са вазимозаменяеми, но не съм сигурен. За по-старите автоклиматици съм писал по-горе какъв е фреонът. :wink:

_________________
Lancia Lybra 1.6, 2000, 182A4.000 - R.I.P.
Lancia Dedra 1.6, 1993, 835A1.046 - R.I.P.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Профилактика на климатици
 Мнение Публикувано на: 27 Сеп 2013, 16:43 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:50
Мнения: 249
Местоположение: София
И аз да кажа,при този човек не ходете страшен нещастник,"оправи"ми климатика които работи един час а ми взе 120 лв,ходих при други момчета и се установи изпускане от компресора.

_________________
Lancia Libra-2.4jtd

"Човек НЕ ВИНАГИ трябва да чуе трясъка,
за да разбере,че вратата е затръшната..."

Стивън Кинг


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 12 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Сервизи / Магазини +


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов