Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 31 Окт 2005, 14:45 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 14:08
Мнения: 1024
Местоположение: София
А ти щеше ли да имаш книжка още, ако не бяха такива полицаите?

_________________
I haven't lost my mind; I know exactly where I left it.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 31 Окт 2005, 14:59 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Ако трябваше да се спазват всички ограничения и забрани щях да нарамя кирката и да си построя собствено макадамово трасе в гората.И щях да си карам само там!Съгласете се ,че в БГ както в много други области и при знаците и маркировките цари безумие.Сигурен съм ,че всеки ще се сети за случай в който е абсурдно да спазиш знаците.Как да се починяваш на разни малоумни правила?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 31 Окт 2005, 16:30 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Авг 2005, 10:13
Мнения: 368
Местоположение: Казанлък
и аз така не мога да отлепя очи от саита мн смазани коли.По принциоп аз много обичам да гледам блъснати коли но все не мога защото няма кои да ме вкара в моргите.Пък съм голям мераклияда разглеждам катастрофирали коли

_________________
алфа 156 1.8т.с.
кадет ц16нз


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2005, 18:02 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 12:25
Мнения: 736
Местоположение: София
Кара: Škoda Octavia
Вчера на светофара на Хладилника от зоопарка към ГД съм застанал най-отпред, в лентата за направо (то няма маркировка, ама нейсе...). И отдясно идва един СЕАТ, гласящ се да кара направо, а отляво (демек през насрещното платно) една Вектра, също за направо. Застава пред мен, в това време се задава 120 за ляв завой и Вектрата се чуди накъде, почва да прави маневри. Светва зелено, Вектрата тръгва, СЕАТа се опитва и той да се промуши...

Е НА КАКВО ВИ ПРИЛИЧА ТОВА :?: :?: :?:

_________________
Път без препятствия обикновено не води до никъде!
Имах Lancia Dedra 1,6 LE S.W. 159B9.000


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2005, 19:21 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Нормално градско каране :lol:

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Мар 2006, 21:10 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Яну 2006, 22:14
Мнения: 541
Местоположение: София
Леле днес щях да направя беля голяма - добре че не стана ужас иначе щяха да ме събират с лъжичка

Нали вълеше сняг и мокро ама аз съм с 4 нови хувави зимни гуми и ми дреме на КУРема (да не се развикат аднмините пак)по едно време както всички правим хванах 1 светофар и вече на скорост едно Ауди спира пред мен за Ляв завой
не беше виновен човека :trafficlight:

Аз скачам на спирачките обаче никой то как да стане като противоречи на физиката
хлъзгам се към Аудито и на 1 метър от него пускам спирачките и навивам ляв за да не се ударя в него (беше сигурен удар) излизам в насрешното а там близко идва на скорост бус благодарение на шофьора(на буса) ми се размина ама още ме псува сигурен съм(той избягна катастрофата защото зави много рязко в дясно просто за половин метър се разминахме)

Още ми държи влажно и леко леко ся докато се сещам за тая работа можеше да стане много неприятно
Трявбва свещ а запаля май priest

_________________
Dedra integrale май била:) ау и с Турбо


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Мар 2006, 21:25 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Пачката не пали свещ ами вземи спазвай дистанция и карай по-внимателно :!:

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Мар 2006, 21:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Pa4kata написа:
...Аз скачам на спирачките обаче никой то как да стане като противоречи на физиката
хлъзгам се към Аудито и на 1 метър от него пускам спирачките и навивам ляв за да не се ударя в него (беше сигурен удар)...


Абе джигит... нямаш ABS ли бе? И колата ти тази от подписа ти ли е?!?!:)

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Мар 2006, 01:01 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Яну 2006, 22:14
Мнения: 541
Местоположение: София
Delta написа:

Абе джигит... нямаш ABS ли бе? И колата ти тази от подписа ти ли е?!?!:)


Да бе тази е ама то беше толкова близко че пуснах спирачките да завие по бързо иначе ся щях да се чудя к'во да правя със смачкано интеграле

"Пачката не пали свещ ами вземи спазвай дистанция и карай по-внимателно"

Да ама и свещи трябва да се палят от време на време

А за другото ясно че е така ама нали знаеш що няма интегралета останали почти щото спират по малко от колкото вървят :?

_________________
Dedra integrale май била:) ау и с Турбо


Върнете се в началото 
 Заглавие: историйка
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2006, 20:03 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 31 Яну 2006, 23:51
Мнения: 208
Местоположение: София 17 Витоша
Кара: Fiat Tipo (2017) petrol powered
Искам да ви разкажа за друг тип особенни малоумници. Става дума за онези с очуканите таратайки, на които не им пука дали ще се ударят в някого или не. Аз всяка сутрин патувам по околовръстното от Княжево за Младост /знаете какво е: тясно, задръстено с дупки и т.н./. Преди няколко дни, една сутрин движейки се бавно, каато обикновенно в задръстване изведнъж отзад се появи някакъв с таралясник-Хонда, Сузуки или Мазда /не я видях добре/, ама много стара. Та този същия барутарник се лепва за мен и почва да натиска! Бре... При първа възможност изпреварих колата пред мен с идеята, че той няма да може и така ще се утърва от него /хвана ме страх, че ще вземе да ме изцепи отзад/Обаче поглеждам в огледалото, а онзи - газ и по мен, ама разбирате ли, че аз не се засилих много щото нямаше нужда, а онзи щеще да изкара буталата на бричката. След това той започна да присвятка с фаровете и пусна аварийките, аз се дръпнах а той тръгна по срадата между разминаващите се коли. Започна да засича хората, движеше се срещу насрешните автомобили и така накрая засече една Фиеста, която наби спирачките, но за съжеление Опела зад нея на успя и хората се удариха. Слава Богу не силно, но все пак си строшиха колите, а можеше главите... В първия момент си помислих: Този ще го стигна, ще му смачкам главата /130 кила съм/, а после ще го накарам да се върне и да плати колите на хората, обаче за да го стигна трябваше да стана като него. Дано този кретен да е имал основателна причина да бърза, но се съмнявам. По-скоро може аз да го подразних и така да стана белята. Ако е така искрено съжелявам! Та исках да кажа, че има една особенна група хора, освен мутри, бакшиши, баничарки идр. от които човек трябва да се пази особено много.

_________________
Fiat Tipo (2017) petrol powered


Върнете се в началото 
 Заглавие: ***
 Мнение Публикувано на: 30 Мар 2006, 14:06 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Мар 2006, 18:58
Мнения: 258
Местоположение: Русе
та мисълта ми е за глупавите постъпки по някои път се случват без причина да си призная веднъж ми се случи ставам аз рано към 7 часа ставам аз и бързам за даскало и минавам едно кръстовище ама голям трафик и ми свети зелено и си викам ще мина но уви някакав педал забави всички с изтеглянето си от завоя и като последна кола останах посредата на кръставището и няма какво да правя(това между другото става за секунди) и един GOLF2 тои нее виновен човека идва ама засилен , води си детето на училище(коета беше можеби 1 2 клас на предната седалка) и на него тъкмо мо светва зелено и ме вижда и си мисли че ще се изтегля обаче уви тои наби спирачки аз пък газ в насрещното и без малко мене неме бърка по принцип ама викам за всеки случеи заради детето :roll:
Разминах ме се бе катастрофа де :) :roll:


Последна промяна hypnotik на 09 Окт 2006, 16:35, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ***
 Мнение Публикувано на: 30 Мар 2006, 19:40 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 09 Мар 2005, 19:38
Мнения: 92
Местоположение: София
hypnotik написа:
та мисълта ми е за глупавите постъпки по някои път се случват без причина да си призная веднъж ми се случи ставам аз рано към 7 часа ставам аз и бързам за даскало и минавам едно кръстовище ама голям трафи и ми свети зилино и си викам ша мина ама уви някакав педал забави всички с изтеглянето си от завоя и като последна кола останах посредата на кръставището и няма какво да правя(това между другото става за секунди) и един GOLF2 тои нее виновен човека идва ама засилен , води си детето на ечилище(коета беше можеби 1 2 клас на предната седалка) и на него тъкмо мо светва зелено и ме вижда и си мисли че ще се изтегля обаче уви тои наби спирачки аз пък газ в насрещното и без малко мене неме бърка по принцип ама викам за всеки случеи заради детето
Разминах ме се бе катастрофа де :)

...обаче не успя да стигнеш до училище, както се вижда и с невъоръжено око :mrgreen:

_________________
Lancia Kappa 2.4 TD '96


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2006, 16:49 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Мар 2006, 18:58
Мнения: 258
Местоположение: Русе
ммммммммммммм да ....


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Апр 2006, 03:38 
 
Спокойно, имаме много време, ще се научи. :lol:
8)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2006, 14:35 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Окт 2006, 11:48
Мнения: 442
Местоположение: Пловдив 01 Централен
Кара: Lancia Delta 3 1.6Mjet Selespeed
Аз искам да попитам..... след като изброихме 85-90% от колите които се движат по пътищата, от кой НЕ трябва да се пазим ?! :D Истината е, че всички карат както си искат. Верно е от Пловдив съм, но най-шибаните шофьори са майните, пазарджиклий, хасковци и тулбухин!!! ВЯРНО, има изключения - като мен 8) :D - но повечето са кретени събирани от кол и въже...... Не случайно имат и имена - РА - Париж, Х - Хюстън, ТХ - Тексас. Всичките са изтребители, кравари и големци! Случвал съм на карачи и от РА - и път ми направи и заслон за изпреварване и накрая и мигач да го мина без АЗ да имам видимост...... Но тези са на изчезване! УЖАС драги зрители........ :evil: канИБАЛ сам ти маркировки, полицай и знаци..... че ги няма няма ги, но и култура на движение няма! В същите тези градове, които изброих, движението е тип английско - най-бърза е дясната лента! Нищо че не сме с десни волани... в най-лява лента винаги има един КРЕТЕНОИД, който си кара както му е кеф и нищо не може да го притесни..... Трагедията е пълна дами и господа, а тези шофьори дори не си дават сметка какво правят. :-x Имам книжка от 3 години вече, но съм навъртял ПОНЕ 150хил.км - просто ми се налага, и съм видял какво ли не.... Имам две катастрофи, за едната сам съм си виновен, но не изцяло, защото ако пикапа ми беше със зимни гуми щях да спра или да си влезна в пътя, но поради липса на такива спрях в един спрял рейс :) Майната и на колата, а аз имам 12 шева на джуката само.... нищо сериозно слава богу! Но последният път когато наистина прекипях и щях да пребия един мазен модерен селяк в един Ситроен С5. Спирам на пешеходна пътека на бул. 6-ти септември, точно до Фламинго синема, но както можете сами да се сетите три коли НЕ спират и щяха да отнесат едната лелка пешеходка. След като се изтеглиха имаше дупка между колите и се спрях напречно, за да затворя и двете платна и едно такси и въпросната С5-ца спряха без пробеми разбира се и ми бибиткат. Пратих поздрави на майките им разбира се, но тъкмо когато щях да слизам заради селянина, лелката която пресичаше се развика на бакшиша и ситроена (цитат по спомен!) : "Ай да ви е*а и бакшишите и шофьорите! Не виждате ли че има пешеходна пътека бе кретени! Бездарници!" След този коментар на лелята аз се спрях и след това си тръгнах весел по пътя........ Може да съм пообъркал някои думи, но това си беше идеята !! ЕВАЛА на тая лелка - заби ги където им е мястото! :lol: ХОРАА - бъдете хора! :) Стига простотия бе ...... аз лично се уморих дори да ги псувам ...... :? :cry: :? Искам да видя повече съпричастност по пътя..... не сме сами, ТРЯБВА да са съобразяваме! :!:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 14:31 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 26 Юли 2007, 16:05
Мнения: 467
Местоположение: София
Днес направо ми се подкосиха краката :cry: :cry: :cry: :
http://novinitepro.bg/novinite/stolitsa ... trofa.html

Вчера е починала жената на мой колега от работата. Чакаха дете и човека правеше ремонт вкъщи. Трагедията е пълна. Жена му се е прибирала от работа с неин колега. Моля ви, обмисляйте добре на кого поверявате живота си, когато не сте вие шофьора.

_________________
Lancia Dedra 1.6 16v 103hp 1998


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Дек 2009, 00:19 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
Неописуемо ужасно е бременна жена да загине по такъв нелеп начин... Просто нямам думи.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2009, 01:47 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 22 Яну 2009, 16:49
Мнения: 185
Местоположение: София
Колега Stan_P............еми без думи оставам.........да почетем паметта на жертвата!!!

Нека сме колкото се може по-отговорни на пътя, лошото е, че ако има отговорни, внимателни то има много които хич не са и заради такива стават гадориите!

_________________
Lancia Kappa, 5.20, 1995, без VIS


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2009, 19:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Сеп 2004, 10:01
Мнения: 1223
Местоположение: София
Кара: л ex Lancia Lybra 2.4 Jtd Intensa
ex Fiat Punto MK2 Srorting 6Speed 1.2 16V
Stan_P написа:
Днес направо ми се подкосиха краката :cry: :cry: :cry: :
http://novinitepro.bg/novinite/stolitsa ... trofa.html

Вчера е починала жената на мой колега от работата. Чакаха дете и човека правеше ремонт вкъщи. Трагедията е пълна. Жена му се е прибирала от работа с неин колега. Моля ви, обмисляйте добре на кого поверявате живота си, когато не сте вие шофьора.


:cry: Горкото момиче беше колежка с моята жена,наскоро разбрахме че е и бременна и така се зарадвахме, а онзи ден като разбрахме-направо нямам думи...страшна трагедия,налага ми се да виждам и колата понеже имам път оттам-Типо прегърнало стълб,защо му е трябвало да кара толкова бързо :evil:

_________________
LANCIA LYBRA S.W. 2.4Jtd Intensa


Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Дек 2009, 13:49 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2008, 10:06
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Съгласен съм с колегата, че не само скъпите коли са карани от малоумници.....Миналия седмица, на сфетофара на Технополиса, сме се наредили поне 15 коли в съответната лента за завиване и чакаме зелено... Едно двеста годишно пежо 106 с мръсна газ ни задмина всичките, даде рязък завой и спря на 5 милиметра от бронята на първата кола пред сфетофара. Но спря така, че съответно колегата да не може да потегли преди нея.....Зад волаяна седеше една не повече от 20 годишна пикла.....
Друг пример...пешеходците. Вярно е , че основно ние шофьорите сме виновни за повечето трагедии. Вярно е и че, на запад пред пешеходна пътека всичко живо се закова и чака задължително докато не премине и последния пешеходец. Но за какви пешеходни пътеки говорим - ами те често не дори не поглеждат идва ли кола, когато пресичат дори магистрали....На бул. "Демокрация", точно където има огромен, осветен и чист подлез, една баба, която вървеше през трилентовото платно все едно, че се разхожда на полето, на клаксона ми и съответното заковаване на място, отвори такава уста "щото съм бил сляп и не съм ли виждал че минава", че чак се същисах.....
Та....всички сме виновни.

_________________
Lancia Thesis Emblema


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 3 [ 44 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов