Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




 Страница 1 от 1 [ 10 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Каране с "несъобразена скорост"!
 Мнение Публикувано на: 10 Май 2005, 20:03 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
И аз да се включа с една поучителна история
Днес в желанието си да спестя час, час и половина, на път към едно плевенско село си отворих разходи за 100лв със сигурност, а утре ще нарастнат, защото ще гледам и окачването. Та каква е случката- карах към едно село в Плевен, като реших да мина оттам инцидентно и съответно реших да си компенсирам отбиването с по-бързо каране(мнооого умно, няма що!). Резултатът е че спуках предна дясна гума- с около 100км/ч успях да нацеля една прекрасна дупка- джантата не беше мръднала, но за сметка на това гумата отиде, а беше чисто нова, имаше 4-5 см дупка по борда. После карах 60км със 70км в час, за да стигна до някаква гумаджийница, където дадох 100лв за гума и установих че окачването е пострадало сериозно, защото дрънка и хлопа като за последно, амортисьорът 90% е отишъл, защото колата е като лодка. В случая съм си виновен само и единствено аз. В резултат на което разбира се се прибрах с 2ч след планираното, но хората са си казали 'На път сметка не се прави' . Та по-добре да се учим от грешките на другите, а не от своите собствени, затова карайте нормално и не си мислете че "точно па на мен няма да ми се случи", защото се случва :!:

P.S. Интересното в случая е че и преди съм пукал гума с такава скорост(тогава просто нямаше как да избегна дупката и нямах вина), но карах Форд фиеста-джантата беше на баница, но по окачването нямаше никакви поражения....не че хваля Форд, ама факти:)) аааа, пак беше предна дясна:)))

Айде леко и безаварийно шофиране на всички:)

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Май 2005, 22:32 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2004, 20:49
Мнения: 98
Местоположение: Добрич
И на мен ми се случи почти същото. Само, че не беше от бързане. А от невъзможност да избегна огромния гаден трап. И не стига, че в тази дупка предната ми лява джанта стана квадратна :x . А ми докато разбера какво става последва втори трап и в него вече се натресох по джанта. В резултат окачването беше аут.
Амортицьор - АУТ
Гумените фтулки на носача - АУТ
Тасовете на двете леви джанти -АУТ (отхвърчаха на парчета незнайно накъде)

"Хубава" действителност в нашата мила родина.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Май 2005, 22:43 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Реално погледнато си беше междуградски път и позволяваше каране с "нормална" скорост, но....избегнах първата дупка и се натресох във втората....абе скапани пътища.

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Май 2005, 08:01 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
Всеки е изпадал в такава нелепа ситуация.Убеден съм обаче че има някакъв начин да можеш да си търсиш правата от този които отговаря за състоянието на дадения път.Нещо като онази ново излюпена фондация която отговаря за дискриминацията на циганите и разните му там малцинства.Ха си им казал нещо накриво ха си изгорял.Сигорен съм че има вариант тези щети да се възвръщат на собственика на МПС-то ама не съм учил за адвокат.
Може би колегата crashBG може да се изкаже по темата по пълноценно..........

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Май 2005, 16:09 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Според мен за целта ще е необходимо от КАТ да напишат акт или протокол....но в акта няма да се изненадам ако е написана някоя щуротия от типа- шофиране с несъобразена скорост или нещо подобно...не знам...
равносметката е нови амортисьори, нова пружина и нови тампони....

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Май 2005, 01:00 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 27 Фев 2005, 04:32
Мнения: 239
Местоположение: Prague /Czech Republic/
Незнам колеги искренно ви съчувствам, но аз мога да се похваля че прашката община ме спонсорира с 2 нови гуми след като срязах гума на една отсечка която се ремонтираше а на пътя забравили парче арматура, подадох иск и преди 5 дни ми дадоха 400 евро обещетение. Защо да не е така и в България? Веднага отговарям, защото държавата ще фалира на третия ден.

_________________
A Men with nothing to loose. Only one car can change that : Lancia Forever
____________________
[OO]\_____Y_____/[OO]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Май 2005, 03:24 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Ааа,от тя пари дето ги събират за винетки спокойно биха могле да отделят за таквиз работи.Друг вапрос е обаче че тия милиони отиват да запушват дупките на бюджета и нечии джобове....


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Май 2005, 01:27 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 27 Фев 2005, 04:32
Мнения: 239
Местоположение: Prague /Czech Republic/
С второто за джобовете съм по съгласен но проблема е в това че в Блгария ако подадеш иск срещу общината ще то побелее косата докато евентуално вземеш нещо понеже имаме перфектно уредена съдебна и административна деиност.

_________________
A Men with nothing to loose. Only one car can change that : Lancia Forever
____________________
[OO]\_____Y_____/[OO]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Май 2005, 13:39 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Именно и затова смятам че не си струва.

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие: За дупките по пътищата
 Мнение Публикувано на: 24 Юли 2005, 23:46 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 13 Май 2005, 07:56
Мнения: 385
Местоположение: Пловдив
Не бях поглеждал скоро точно тук. Колегата от Прага е щастлив. Аз нямах такъв късмет. Карам по един от мостовете на Марица, с 60-70км/ч на около 8-10м от колата пред мен. По средата на моста като че ли ме блъсна камион. Най-неочаквано лявото ми колело пропадна някаде, колата рязко занесе в ляво и застъргах мантинелата. Ако мантинелата не беше удържала падах от моста. Между двете платна има растояние да падне и тир. Майните го знаят, моста до месокомбината(бившия). Изненадата беше пълна защото каращтя пред мен е видял трапа и го е надкрачил, а аз нямах този шанс. От тук нататък започна кошмара. Застрахователа иска протокол от КАТ, последния не прави такива услуги на граждани, а охотно пише акт, дори и да се отказваш от застрахователни обещетения. Катаджията неможе да е кой да е ами по район, той обаче е там където никой неможе да го намери, става тъмно, Столипиново е близо, нестава да оставиш нещо прилично точно там. Хайде стига толкова. С едно изречение: гума, джанта, ламарини, глоба, за нервите, хаоса в службата нямам думи. Разтоянието Пловдив-Прага е достатъчно голямо и такова ще си остане още дълго, даже завинаги.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 10 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов