Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




 Страница 1 от 1 [ 20 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Как се размазва Ланчия ...
 Мнение Публикувано на: 04 Сеп 2006, 22:00 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2006, 20:45
Мнения: 140
Местоположение: София
Кара: Lancia Phedra
Хубав слъчев ден (неделя, 3ти септември). Едно приятелче ме моли да идем до едно близко село да вземем момиче, дъщеря на приятел на баща му. Отиваме, взимаме момичето , тръгваме на обратно по хубаво асфалтиран път. Единственото кофти е, че отстрани се като стена от дървета и храсти и абсолютно нищо се не вижда през нея. Карам си спокойно с нормална скорост (имам книжка от няма и 3 седмици и не искам проблеми), навлизам в завой с 80 км/ч излизам от него и .... пред мен от най-големите трактори (МТ ако не се лъжа, просто огромна машина) и след себе си кара брана (едни големи стоманени дискове използвани при оран), като тази брана е почти толкото целия път широка. Аз скачам на спирачката и на съединителя изнасям максимално в дясно, виждам как браната идва към мен (отстрани е вдигната, така че към мен идва вертикална ос със стоманени дискове разположени перпендикулярно на нея), затварям очи, усещам удар и дъжд от стъкла по мен, отварям за момент очи и виждам 2 диска влезнали в купето пред мен на педя от лицето ми, колата отскача леко назад и виждам 2ри ред дискове, които ме удря и спира колата. Вадя ключовете и излизам през вратата на съседния пътник тъй като мойта е блокирана. Виждаме че всички сме добре (аз, момичето и френд-а). Селянинът (буквално) слиза от трактора без да загаси и ни пита усмихнат "Кво става". Изобщо не му обърнахме внимание, а продължихме да проверяваме дали наистина сме добре. Извикахме родители, КАТ, писаха се актове, правиха се описи ... Върнаха ме в шок (който започна 2 часа след катастрофата), дадоха ми много успокоителни и приспивателни и ме оставиха. Днес ме пратиха и на психиатър та ми предписа някви леки антидепресанти. От предния капак, бронята и покрив нищо не става ... Просто идеалният следобед го имах :(


пп. Карах Делта 2 1.6 ie '96


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Сеп 2006, 22:18 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 12 Юни 2006, 17:41
Мнения: 741
Местоположение: Горна Оряховица
И за това, че са заминали капак, броня и ще трябва да правиш тавана си толкова депресиран? Я се стегни! Това са някакви ламарини само. Спокойно, ако щетите са само тези за седмица колата ще е като нова, само че май теб ще изкарат виновен за движение с несъобразена скорост, ама да не ти пука - нали нищо ви няма :D .


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Сеп 2006, 22:28 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2006, 20:45
Мнения: 140
Местоположение: София
Кара: Lancia Phedra
Виновен си го изкараха тракториста. Той няма право да стъпва с тази брана на пътя. Депресиран съм че този идиот щеше да ме убие и изобщо не се трогна :!:
(за тия ламарини искат 1200 лева за ремонта само, отделно части и консумативи)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Сеп 2006, 22:39 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Кофти следобед наистина.Случва се.И ти си донякъде виновен за високата скорост.Добре че са изкарали тракториста виновен.Важното е че сте живи колкото и банално да звучи.Гражданска отговорност или Каско?

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Сеп 2006, 22:41 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 12 Юни 2006, 17:41
Мнения: 741
Местоположение: Горна Оряховица
Щом той е виновен, неговата застрахователна компания ще ти поеме ремонта, така че relax :D . А за това, че ще се наложи да походиш пеш помисли от добрата страна - поне ще можеш съвсем спокойно да удавяш мъката, когато и както решиш :D .


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Сеп 2006, 22:58 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2006, 20:45
Мнения: 140
Местоположение: София
Кара: Lancia Phedra
Той няма застраховка никаква (и гражданска отговорност няма), а е прост селянин и няма пари та ще има много разправии. А инак трябва да черпя че адски късмет че съм жив. Тая брана и тия дискове ще ги помня за цял живот ...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Сеп 2006, 23:04 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2006, 21:11
Мнения: 940
Местоположение: София
хм, лоша работа. и аз имах сериозно преживяване няма и месец след като пипнах книжката. дано си като мен да не се ошашкаш, че някой не искат да се качват в кола после...хвърляй я тая кола и си вземи друга ланча

_________________
we all have wings, but some of us don't know why

fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Сеп 2006, 08:52 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Мар 2006, 18:58
Мнения: 258
Местоположение: Русе
Абе тоя див тъп селяк според мене си е за затвора егати идиота ако наистина е без гражданска по закон за него глобата е 500лв може и повече не съм сигорен колко е за тракторите отделно дето викаш че няма право да кара с тия убиствени екстри отзаде щте го ушушкат още а пък на тои явно не само е тъп селянин ама ненормален как може като е слязал да се е кефил и хилил аз ако бях -едно дърво щях да му забия в тъпата кратуна- та да се научи :-x
Иначе наи важното е че сте живи и здрави другото се купува и оправя рано или късно :wink:

_________________
Lancia Delta 1 1.6 105к.с. НА ЧАСТИ


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Сеп 2006, 09:14 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Абе... стреса не е за подценяване!:(
В такива моменти поне си осмисляш ценностната система...
Живи здрави , това е най-важното!

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Сеп 2006, 12:32 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 16 Юни 2005, 21:11
Мнения: 42
Местоположение: Плевен, София
Добре че си се разминал без сериозни травми, другото се оправя. А на тоя кретен, ако не друго, съберете се и му хвърлете един бой! А м/у другото къде става това? Аз съм от Плевен и ми е много познато как по пътищата на нашия роден край се движат карици, трактори и всякакви такива и ми се е разминавал на косъм случай като твоя.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Сеп 2006, 13:13 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2006, 20:45
Мнения: 140
Местоположение: София
Кара: Lancia Phedra
Трактористът е абсолютен селянин в буквалния смисъл на думата - боят няма да промени нещата. А това се случи на пътя за Садовец, на около 3 километра от отбивката от главния път.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Сеп 2006, 13:18 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 12 Юни 2006, 17:41
Мнения: 741
Местоположение: Горна Оряховица
Е къде да се движат тези трактори и комбайни? Много сте open и вие. Само, че ако трактора имаше гражданска познай кой щеше да е виновен, поради движение с несъобразена скорост. Значи след половин час ако тръгнеш от Долна Митрополия, към Ясен и се движиш със 120, което си е нормално за там, ще ти бъде виновен онзи селянин с каруцата дето се е показал на пътя като е видял колата на 200метра от него или е зад завоя и се движи, без да нарушава закона, само, че с 20км/ч. По - спокойно и стига келешки изхвърляния.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Сеп 2006, 13:37 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2006, 20:45
Мнения: 140
Местоположение: София
Кара: Lancia Phedra
Колега, трактор с такава брана не може да навлиза на платното за движение, за него има земни пътища покрай асфалтовия (и там имаше такъв път). Ако се наложи на такъв трактор да тръгне по асфалтовия път пред него трябва да има предупредителен автомобил, а трактора да е обозначен със съответните знаци. Е всичко това липсваше. А за скоростта - ами с 40 ли трябва да се движа при ограничение 90 ? Смятам че скорост около 80 км/ч си е нормална и съобразена (пътя е хубав и няма дупки и неравности).


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Сеп 2006, 00:19 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Май 2006, 15:44
Мнения: 27
Местоположение: Варна
Мисля си че снек байта е прав.
Движението по нашите пътища-имам предвид МПС-тата и маниера на шофиране от няколко години вече не са същите.Динамиката и средната скорост е доста по-висока.
Закона е изостанал в това отношение от действителноста
Отдавна трябва да се забрани на каруци и други бавнодвижещи се селскостопански ППс-та да не се движат по асфалта, а по черен път особенно каруците. Това ОК само че никой не го спазва и никой май не следи да се спазва пак по ред причини.
Между другото в закона мисля че пише, че ако се движиш със скорост под 30 км/ч трябва да включиш аварийни.
От друга страна доколкото знам за каруците винетки няма, демек не плащат данък - така, че кво правят на пътя който се поддържа с нашите пари?

_________________
Lancia Delta 1.6LE 16 V


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Сеп 2006, 17:02 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
колегата Иво много правилно, го е написал
все пак още по-лесно ще ти е ако имаш автокаско
защото твоят застраховател ще ти изплати шетите и ще си вземе парите от ГФ


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Сеп 2006, 13:10 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
Извинявам се за неудобството, но си позволих да пренеса мнението на колегата Иво в новоткрития раздел "Полезно!" ето директен линк зъм него - http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_3848_0.html

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Сеп 2006, 16:37 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2005, 18:02
Мнения: 244
Местоположение: София
mitaka написа:
Е къде да се движат тези трактори и комбайни? Много сте open и вие. Само, че ако трактора имаше гражданска познай кой щеше да е виновен, поради движение с несъобразена скорост. Значи след половин час ако тръгнеш от Долна Митрополия, към Ясен и се движиш със 120, което си е нормално за там, ще ти бъде виновен онзи селянин с каруцата дето се е показал на пътя като е видял колата на 200метра от него или е зад завоя и се движи, без да нарушава закона, само, че с 20км/ч. По - спокойно и стига келешки изхвърляния.


Само дето има промяна в закона за регистрация на тракоторите - само новите трактори и то можещи да развиват поне 50 км/ч се регистрират за движение по републиканската пътна мрежа и се плащат всичко застраховки- и това само в случай че не дърпат извънгабаритна прикачна техника - която се регистрира от техническа комисия към обласните дирекции на министррство на земеделието. Повечето собственици на трактори - въобще не ги регистрират за движение по републиканската пътна мрежа (заради данъци , такси и прегледи)Само подават декларация че няма да се движат по републиканска пътна мрежа. :wink: А щом нама гражданска - ти се сети има ли право да се движи по точ път и то с прикачен инвентар :?: :?:
Регистрирани нормално са само чисто нови трактори и то заради пълното Атокаско - щото струват на по над 100 000 лева. Ама те си вървят стабилно де.

_________________
145 1.8 TS -Еx;156 2.4 JTD SW- Ex
Аlfa Romeo 164 Super 2,0 TS 1994
Аlfa Romeo 155 2,5 V6 12v 1992
Аlfa Romeo GTV 3,0 V6 24v 2001


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Сеп 2006, 20:55 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 31 Яну 2006, 23:51
Мнения: 208
Местоположение: София 17 Витоша
Кара: Fiat Tipo (2017) petrol powered
Колега, съжелявам много за колата. Аз преди време загубих една, но сега си имам друга. Колкото и да ти е тъжно, това все пак са ламарини и могат да се ремонтират или подменят. Но когато човек си счупи главата, връщане назад няма, няма ремонти, няма нищо. За това не унивай. Вземи каквото можеш за колата и се поинтересувай какви са ти правата в случея.
Аз лично не мога да кажа дали ГФ би ти помогнал, АКО НЯКОЙ ЗНАЕ ДА КАЗВА! но ако не, то виж какви други възможности има. В крайна сметка щом той е виновен опитай да се разбереш с човека каква сума може да ти възтанови.
Все пак ако са разменени ролите и ти си на неговото място, той би ли ти простил? Ако трябва се посаветвай с адвокат за ситуацията. Ако трябва го съди и му вземи трактора/в случей че няма пари/. Сега той има трактор, а ти нямаш кола по негова вина.

_________________
Fiat Tipo (2017) petrol powered


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Сеп 2006, 14:24 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2006, 20:45
Мнения: 140
Местоположение: София
Кара: Lancia Phedra
Тракторът е собственост на една фирма всъщност която е наела тракториста. Колата е в процес на въстановяване (не можем да намерим покрив но ... ). Родителите ми се занимават с фирмата собственик защото почвам училище и ми е важна година (последна). Но каквото и да стане ремонта ще се плати и то не от нас !!!

п.с. Една снимка на част от пораженията


Прикачени файлове:
Dmc_0495.jpg
Dmc_0495.jpg [ 757.12 KiB | Прегледано 5820 пъти ]
Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Сеп 2006, 16:54 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Ужас,добре че вие сте живи и здрави,другото се оправя.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 20 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов