Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




 Страница 1 от 1 [ 10 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Ако карахме настрани - нямаше да се притесняваме за задн....
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2006, 15:18 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2006, 18:12
Мнения: 309
Местоположение: София
Кара: Lancia
Ако карахме настрани - нямаше да се притесняваме за задниците или предниците си, щяхме да си пазим...страниците :mrgreen:

И аз тия дни за малко да изненадам един невинен шофьорец изотзад :oops:
Цариградско...лявата лента...всички натискат спирачки...Аз, с корсичката на гаджето - тц, к'фи спирачки, те ей ся ша тръгнат.....даааа....ама вместо ей ся да тръгнат тоя пред мен изведнъж заплашително бързо почна да се приближава .... на Плиска пак някоя маршрутка беше запушила движението:)
иии.....човека ме видя и кривна колкото можа към съседната лента...аз - колкото можах кривнах към мантинелата - да се разминем...щот за спиране поне метър не ми стигаше....и слава богу тия отпред избраха последния момент да тръгнат и ми отвори място човека и се размина....
Веднага се признавам за виновен ама то на царгиградско си балу ма'ата...спирачка-газ-спирачка....и аз си карам с по-голяма дистанция и така си спестявам да свиря по педалите....
А 200 метра преди тая случка ме чукна едно уно май беше:)...и избяга....направи ми 1см вдлъбнатинка на корсата на задната броня....:):):) бързаше момчето...

Същия ден по-нагоре по цариградско имаше гадна катастрофа...въртял се беше някой......

А кат се връщах от морето....за тогава.... вече виновно рия с копитце и гледам в пепелта в краката си....

Пред мене камион - движи се с 20км/ч...поглеждам го и го отписвам - влязла ми е в главата пътната обстановка вече и край:)
Насреща идва ТИР. При текущата ми скорост не мога да изпреваря камиона пред себе си - щот нали ТИР насреща... и преценявам че се налага да намаля...на около 80км/ч, което и правя. Нооо...гледам само ТИР-а и съм се показал лееекичко вляво, проточил съм врат и го чакам да мине, че да изпреваря бавноподвижното пред мене....И съвсем не ми хрумва да погледна пак пред себе си, машинката в главата се прави че смята и дава резултати ама не се сеща че може да има промяна в обстоятелствата... и от момента в който съм го погледнал и съм престанал да му обръщам внимание камионът пред мен взел че съвсем спрял.... Аз съм му преценил скоростта като константа а той, гадта ме прецакал:)
Накратко - не бях намалил достатъчно и вместо да мине тира и аз да изпреваря вече спрелия камион....щях да се набода в него (...то някакъв такъв един голям...с жълто метално закрито ... таковатааа....ремарке?..отзад...) с около 80км/ч и сега нямаше да ви пиша тая велика глупост, която щях да свърша....АКО човека до мен не беше се събудил...както си спеше...и изрева кратко и ясно - "сприиии"...вместо да пита ко праиш и т.н. глупости....
Ама сигурно не му е било добре...събужда се и ко да види - камион, спрял, ние - летим ниско към него, ще се...не приземяваме ами прикамионяваме направо...Ококорил беше едни очи...

Кратка информация - старая се да шофирам така, че да се хареса на пътниците ми - демек - без резки маневри, рязко ускоряване или спиране, гледам да заобикалям отдалеч дупките, а когато не ги видя навреме - ако маневрата по заобикаляне би била по-неприятна като усещане от минаване през дупката...е, ко пък...важното е тия до мене да са добре...

Дали ме оправдава поне малко че цяла нощ не бях спал? Заплесът си е заплес...ама гледам да внимавам и това...за 1-в път ми се случва и е чист мъсметец (съдба, ще кажат някои:)), че пътника ми се събуди и предупреди...

Лошото е, че освен мен щеше и човека до мене да замине...направо това ремарке пред нас ни режеше купето от кръста нагоре...заедно с главите ...
Размина се, ама не мога да си простя - какво като не е станало...можеше да стане...
Аз съм човекът, напомнящ на шофьора до себе си (както си изпреварва със 140:)) - "ми сега ако спукаме предна лява гума ко ша стане уа?:):):)"...И същия този човек (демек - аз де) се заплесва непростимо...в 4-тото измерение...

Искам или не, живеейки сред хора, взимодействам с тях...Не мога да отговарям само за себе си, трябва и искам да НЕ нанасям вреди на останалите...
Казват - ако возиш само себе си може да рискуваш повече...Глупости са това...рискуваш повече и го отнася някой страничен...

П.П.
Хм...Опитах се да докарам мисълта си до сравнително последователно и свързано изразяване...
Смятайте в главата ми как се гонят и прескачат....не делфини...ако разказчето ми ви се е сторило един малък Хаос:)

П.П.П.
fifo, ако ти взема дедрата много много обещавам много много да я пазя, въпреки погрешно създадените от горните ми писания впечатления :oops:

П.П.П.П. :D
Проява на лош вкус и етикет е да се пишат послеписи:) По възможност е хубаво всичко да се каже така, че да няма нужда от тях.
Ко да се прави, н е може пък всички да сме възпитани сега ааааа...
fifo...(First In First Out?) дали да не се кръстя lifo (Last In First Out)?....както и да е...
fifo, аку съ случи дъ пручитеш тува тукъ преди или след като съм ти зел дедъръ....да знаиш - залибих гу...млогу...
има ли нужда от превод?:)

_________________
Изображение


Последна промяна Haos на 12 Авг 2006, 16:33, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2006, 15:27 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2006, 18:12
Мнения: 309
Местоположение: София
Кара: Lancia
Сетих се за един познат, който си търсил място за паркиране в центраните улици а зад него някакъв нахалствал да минава и си намрил моят познат място и намалил да паркира и...цункккк
Той се смееше кат разпраявше...вика излизам аз и човечеца зад мене ошашкан ама съвсем се обажда от шофьорската седалка
-ми ти....ти....ти....спря!!!
Шаш:)
и нашия му казал
-ми то ...ти....ти...ти...не

Поука - няма
Спасение за задниците - също :mrgreen:

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2006, 15:42 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Пич, имаш писателски наклонности !:) Разказваш увлекателно!:)

...ако започнем да се изповядваме малеее... не ми се мисли...!:)
Всички бъркаме, целта е да е по-рядко!:) ааа и да си осъзнаваме грешките... защото някой не си броят грешките за грешки ами за актив!:) Май коне се вдигаха по този начин ли какво беше!:D

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2006, 15:58 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2006, 18:12
Мнения: 309
Местоположение: София
Кара: Lancia
:oops: имам аз дръжки.... :D
но обещавам да давам автографи ако някой ден, в някой живот публикувам бестселър - или на български написано - "най-добър продавач" - best seller:):):)
...което ми напомня времената, когато аз самият бях продавач...хм...това са други истории:)
Като историите когато направих скокче с трабанта....и 4-те му гуми отлепих от асфалта - кой да ми каже да си пазя главата от тавана....
Уф отнесох се...
Идеята ми беше засрамено да изкажа благодарности за похвалата:)
И да намекна, че предпочитаното от мен обръщение към мен е "говедо"...или от сорта...демек - аз и похвалите....не се разбираме особено:)

***

Останалите съжители в главата ми по изключение са на едно мнение с мене :lol:

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2006, 16:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Сядай да пишеш скивай как те влече и ти тече мисълта!!! После ще почерпиш за насърчението!;)

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2006, 16:16 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2006, 18:12
Мнения: 309
Местоположение: София
Кара: Lancia
някак си предпочитам да почерпя преди или вместо насърчението, от опит знам че до "после" рядко се стига:)
а и друго си е материална бира вместо мечтан автограф :D

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2006, 16:23 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Кой се дърпа?!!?!:D

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2006, 16:30 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2006, 18:12
Мнения: 309
Местоположение: София
Кара: Lancia
Ни магаре виждаш, ни мост (това интернета е убава работа, блага, нищу са не види) ...кой да се дърпа:)
ама като ти гледам инфото май ще е на следващото море :P

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Авг 2006, 18:38 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
така, така, добър разговор се получава:)

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Авг 2006, 23:54 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2006, 18:12
Мнения: 309
Местоположение: София
Кара: Lancia
Още по-хубаво щеше да е да не си бях сецнал кръста....(дали е от ЕГН-то?) и да можех да ходя...Замахнах с един чувлал 40 кила и той каза ох, ама и аз:)
Ей, тая дедра новата моя и бивша фифо-ва....дойде в то1ния момент - без нея щях да съм си затворник в квартирата сега:)
А като я има...замъквам се кретайки, сядам мъчително и потеглям стремглаво:)
Ама това газовите уредби... верно прецаквали конете....ще ида тия дни някой да види там настройки ли, ъпгрейди ли...
Само да видя дедрата ли да водя на газ-доктор или първо кръста си да заведа:)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 10 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов