Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Ное 2005, 23:48 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2005, 09:50
Мнения: 455
Местоположение: София
Кара: на пълна газ
alpine написа:
а и не ми хвали предно+завой+газ
п.с. не всеки може да с кара задно зимата;)



за тази болка има лек!!!!!!!
предно + завой + газ = сигурна катастрофа!!!!
обаче : предно + завой + газ + внимателно опериране със педала на спирачките(с левия крак!), докато се дава пълна газ = разминаване с катастрофата
и едното предаване и другото си имат предимства и недостатъци!!!!!!

аз за това съм се спрял на 4х4

_________________
AR 156 Crosswagon

и ако обичате не ми зимайте аватара щот се сърдя!!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Ное 2005, 23:32 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 09 Окт 2005, 20:16
Мнения: 161
Местоположение: София
гледах по discovery предаване и в него сравняваха FWD,RWD i 4WD....
ами извода беше че задното е най доброто в екстремни ситуации....

_________________
www jetta 1.6td 59 коня Изображениемного бавна


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Ное 2005, 10:11 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2005, 09:50
Мнения: 455
Местоположение: София
Кара: на пълна газ
да
най-добре можеш да се джаснеш...........

_________________
AR 156 Crosswagon

и ако обичате не ми зимайте аватара щот се сърдя!!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Ное 2005, 10:33 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
първо ще помоля модераторите да разделят темата и да преместят за спора предно задно в отделна тема

относно това кое е по-добро мисля, че спора ще е безконечен

предното
предимства: от конструктивна гледна точка, е по лесно за изпълнение, има по-малки загуби в трансмисията
недостатък е склонноста за поднасяне на предницата преди задницата, и лимита на въртящ момент който може да предаде.
според мен това предаване е по-удачно за масовите автомобили

задно
предимства от конструктивна гледна точка не виждам да има
недостатъци: по големи загуби в трансмисията


относно управлението на двата вида си мисля, че и за двата има техники които позволяват да бъдат управлявани при загуба на сцепление, или принудително търсена такава
преимущество на задното спрямо предното виждам единственно във възможноста за дрифт, но според мен това е само вид дисциплина и атракция, и карането на автомобил безз дрифт би довело до по добри резултати(имам предвид примерно време на обиколка)

относно 4WD-то мисля, че като комбинация от 2-те е най-добро :roll:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Фев 2006, 22:11 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2005, 15:20
Мнения: 233
Местоположение: София
alpine написа:
не съм се присмял защото аз нямам полза форума да е боза...напротив.и с поста си толерирам към ограничаване на "изхвърляниците";)
кво му е толко специалното на твоето предно Изображение Изображение Изображение


п.с.карал ли си кола с задно?

Хмммм, пропуснал съм да надникна в тази темичка... Виждам, че е станало доста интересно!! :mrgreen:
Мойто предно съвсем не е специално, а и няма нужда... Макар, че има доста други неща, които могат, и оказват реално влияние, освен спортното окачване и нископрофилните свежи гуми! :D
Иначе по въпроса за задното - учил съм се на такова... :roll: ммммда карал съм картинг, зазка, лада, мохер, БМФе 318й двоен стоп и Мерджан - мечок 2.3 ... :wink:
Нищо чак толкова лошо за трекшъна на другите с изключение на зазката, където двигателят и е разпожен едва ли не зад задният мост, при това не моного лек (V-образен, въздушно :lol: ), създава доста лошо разпределение на масите... (дълго е за обяснение, ще кажа само ако ви интересува 8) )

Цялата работа е там, че когато караме бързо кола със задно, трябва да имаме на предвид, че трябва да сме по-прецизни с волана и газта на изхода от завоите особено при влошен трекшън, защото както по-ногоре някой спомена, не всеки може да кара кола със задно... Но знаете ли за колко кратко време може да се погуби шофьор, в малка кола без опит с предното??
Всъщност отреагирането, при поднасяне на кола с предно и задно имат различен характер... Общо взето са обяснени добре горе-долу разликите между предното, задното и двойното предаване във филмче на ВВС направено от тест пилоти на сп. Топ Гиър, качено мисля също и на сайта на нашият клуб 'Ланча'.
Истината макар и болезнена за някои е, че разликите м/у двата вида се свеждат основно до това, че предното има предимство в бавни, хлъзгави завои, както и повечето шикани, без тези с много голяма скорост, докато задното главно на бързи завои с добра настилка.... img170
Ако ви хареса ще има и още!! smoke

_________________
/Delta HPE 1.6i 16v/
/Delta HPE 2.0 16v/
[img]http://piccolina.727.net/020729NEW/LANCIA,Maserati,Lamborghini/BEST9208_BetaMonte.jpg[/img]


Върнете се в началото 
 Заглавие: относно предното и задното
 Мнение Публикувано на: 30 Мар 2006, 13:27 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Мар 2006, 18:58
Мнения: 258
Местоположение: Русе
относно предното и задното аз лично сам карал и с предно коли и коли с задно по доброто е предното по много прости причини по голяма стабилност при завоий и мажеби от конструктивна гледна точка при лош тере(сняг кал луга и прочие) до колкото за задното то е за фукане пред някоя кучка ина напълна безмислено
Доколкото 4х4 то е the best с изклучение на честите ремонти понеже неможе да караме колата NON STOP на 4х4 трансмися на прави и дълги участъци и тръбва разтоварване на бегачката


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 26 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов