Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Полезно и приятно преживяване с "Глезлата"
 Мнение Публикувано на: 14 Апр 2012, 08:22 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
Здравейте колеги.
Искам да споделя вчерашното си пътуване с моето семейство-аз,мамата,дъщерята и сина с нашата глезла до Ямбол.
Вчера излязох от нощна смяна и към 7часа се прибирам в къщи.Жената ме посрещна нещо оклюмала.Ко стаа,питам.Ами сина го викат в 13ч.в Ямбол,за работа.Снощи се обадиха към 20ч.Какво ще правим.Нито рейс,нито влак можем да хванем.Тънкият замисъл го разбрах веднага.В къщи щом стане дума за пътуване с колата,сме готови за 15минути.7.30 стартирах от къщи.Резервара на полвина пълен с бензин,бутилката е 30л.бях я напълнил сутринта.Някъде около Пловдив станаха 200 км.и на Лукойл зареждам с газ 25лв./1.32.Пристигнах в Ямбол точно 11.30ч.Излапахме по една баничка,2-3кафета и в 13ч.бяхме на уговореното място.Ура във Вторник сина започва работа.Трудов договор,заплатата добра,осигурена квартира.В 14ч.-обратен старт.Пак на 207 км.на брояча,зареждане/пак на Лукойл/-23лв.След Ихтиман пак заредих 25лв.Отбивката Равно поле-Ел.Пелин и в къщи 17.30.До тук с полезното преживяване.Сега за кефа от глезлата.Значи гледаш я нищо и никаква кола 103 коня -96год.,180х.км/истински/,АГУ-то обикновено-6 годишно/за това време е сменен само ключа за прехвърляне/.По магистралата 120-130.За няколко изпреварвания 160.
Сметката показва,че съм изминал 680км. за 75лв./в бутилката сега има газ толкова,колкото преди да тръгнем./Ами то излиза малко над 8/100.Забравих да кажа,че съм сложил спортен филтър.Не за друго ами кутията се беше нацвъкала.
Че основната ми мисла каква е.За всички колеги,които се триумят.Добре ли е обикновена газова за пълна инжекция-добре е.Става ли със спортен филтър-става.Икономично ли е-много.Работи ли колата на газ и на бензин-ама работи и то как.Но за всичко това трябва да я глезиш колата.Масло,филтри,свещи,кабели,гуми,тропания-всичко трябва да се прави навреме и от читави ръчички.Вечерта изядох едно конско от дъщерята за високите скорости.Тези 15 годишните много им тракат устичките.Че това е.Много си я обичаме "глезлата" с АГУ в къщи.
Весели празници.

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Полезно и приятно преживяване с "Глезлата"
 Мнение Публикувано на: 18 Апр 2012, 13:27 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2012, 12:22
Мнения: 3
Местоположение: Русе
Кара: BMW E34 520i, Lancia Dedra 1,8ie
bowdown bowdown bowdown :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Полезно и приятно преживяване с "Глезлата"
 Мнение Публикувано на: 18 Юни 2012, 18:11 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 20 Юни 2009, 16:44
Мнения: 18
Местоположение: Варна 01 Одесос
Кара: Lancia Kappa 2,4 TDS (class of '97)
Honda Civic 1,5 VTEC LTS ('99)
така си е , трябва да се глезят наште хубавици :D

_________________
It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов