Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




 Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Гадни дупки...ама общината ще си плати...
 Мнение Публикувано на: 24 Фев 2006, 23:00 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 19:07
Мнения: 539
Местоположение: София
Днес към 4 часа следобед ми се обажда приятелката ми, дето съм и дал Уното да го кара.

Идвай, колата се счупи!!!

Как така се счупи бре? Ми в една дупка скочих и колелото хлътна и колата не ще да върви.

Мятам се на Капата и газ до Хладилника, там на левия завой за Зоологическата седи отстрани милото розово Уно, якоооооо наклонено напред и настрани, предно ляво колело почти се скрило в калника. До него стои Мариана и се чуди кво стаа. Станало бахти задръстването, там нали едни рейсове завиват, лудница и половина. Качих се в Уното и с зверско чегъртане го преместих отстрани, гумата направо се пързаля по подкалника, не можах да разбера кво точно е станало, ама имаше парчета от пружина по асфалта.

И сега следва интересното - обаждам се на КАТ и искам да дойдат, за да напишат протокол за Каското. Тия почнаха да се офлянкват, имало много катастрофи, дъжд валял, нали разбирате. Аз им казах че кръстовището на Хладилника е задръстено и докато не дойдат, ще стоя там и ще снимам и утре снимките ще са по всички вестници, (това поне не ми е проблем да го организирам), а и ще ги изтипосам в новия брой на АутоБилд. Като чуха това, веднага довтасаха куките, обаче - за да напишат протокола, искаха всички документи на колата, вкл. и оригиналната полица за ГО. Тя не беше в Уното, само стикера и картончето, ама не били достатъчни. И си тръгнаха педерасите, като донеса полицата пак да ги извикам. :-x

Айде пак на Капата, газ до Кокаляне, взех полицата и се връщам, пак им звъня(вече беше станало 18,30.) Дойдоха след час и половина и написаха протокол, абе една камара хартии.

Така с цената на около 4 часа загубено време имам протокол, застахователите ще поправят Уното и ще си осъдят скапаната община за парите.

Мамка им...не ги жалете като си потрошите колите по дупките :evil: :evil: :evil:

_________________
Volvo XC90 D5 '06

Alfa Romeo Spider 2.0 '90

Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02

ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00

ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Фев 2006, 08:42 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Браво добре си решил.Виждам че не жалиш време и нерви.Дано успееш.Дано не ни се налага,но ако се случи всеки ще размисли за себе си има ли възможност да се занимава - финансова и друга.Все пак понякога може да се потрошат повече пари и нерви за делото и не знам дали си струва.А парите които ще получиш(евентуално) са си твоите - от твоя и от нашия джоб.Общината надали и пука че ще я осъдиш :evil:

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Фев 2006, 12:07 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 05 Окт 2005, 22:01
Мнения: 368
Местоположение: София
Евала добре си направил да не ти пука че си загубил толкова време важното е че ще платят щетите тва с вестниците ми хареса много :lol:

_________________
Изображение
Lancia Dedra 1.6.i.e 90ph

Някои живеят по правилата,други ги пишат!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Фев 2006, 14:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
Добре де ами ако нямаше каско какво щеше да стане?Кои плашта щетите?

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Фев 2006, 14:54 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 19:07
Мнения: 539
Местоположение: София
Pepko_Bepko написа:
Добре де ами ако нямаше каско какво щеше да стане?Кои плашта щетите?


Моя кола, която няма каско, аз даже от гаража не я изкарвам, камо ли да я карам по улиците. :lol:

_________________
Volvo XC90 D5 '06

Alfa Romeo Spider 2.0 '90

Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02

ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00

ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Фев 2006, 15:02 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
отговори ми на ?-а деее:)

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Фев 2006, 15:05 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 19:07
Мнения: 539
Местоположение: София
Pepko_Bepko написа:
Добре де ами ако нямаше каско какво щеше да стане?Кои плашта щетите?


Ако нямаше каско, нямаше да се кара колата.

В гаража не може да се спраска пружината.

Ето, отговорих ти :D

Ако нямаш каско, вадиш си протокол от КАТ и почваш да съдиш общината, чувал съм, че хората успявали.

Като имаш каско е по-удобно, щото застрахователя ти оправя колата и после той си търси парите от общината.

Ако сам съдиш общината, можеш да ги осъдиш за доста повече пари, пропуснати ползи, морални щети и т.н.

_________________
Volvo XC90 D5 '06

Alfa Romeo Spider 2.0 '90

Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02

ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00

ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Мар 2006, 22:37 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 19:07
Мнения: 539
Местоположение: София
Днес си взех Фиатчето от сервиза.

Счупила се е пружината, тя се е изметнала и макферсона е потънал вътре в нея нея, изкривен е бил самия ботуш на макферсона, скъсали са се и разните му там тампони и лагера горе в бомбето, единия кормилен накрайник бил крив.

Нов макферсон, нова пружина, нов лагер на макферсона, нови кормилни накрайници, нов тампон на бомбето(частите оригинални от Вантотрейд), труд+стенд на предницата = общо 580 лева без малко, една стинка не съм платил.

Отделно пътната помощ била още около 30 лева, тия пари също ги поема застрахователя.

Абе над 600 лева всичко.

Каското на Фиата за цялата година е 160 лева.

Много съм доволен от ЗК Витоша.

_________________
Volvo XC90 D5 '06

Alfa Romeo Spider 2.0 '90

Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02

ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00

ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2006, 08:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
pinko би ли ми казал каква е полицата и дали ти си плати ремонта като я оправиха и после ти платиха застрахователите или те я вкарват в техен сервиз,защото на мен ми казаха че за стара кола аз си плащам ремонта а после те ми плащат по експертна оценка (Каско в ДЗИ).Мерси предварително.

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2006, 16:10 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 19:07
Мнения: 539
Местоположение: София
Dedra 2.0 написа:
pinko би ли ми казал каква е полицата и дали ти си плати ремонта като я оправиха и после ти платиха застрахователите или те я вкарват в техен сервиз,защото на мен ми казаха че за стара кола аз си плащам ремонта а после те ми плащат по експертна оценка (Каско в ДЗИ).Мерси предварително.


Начи, полицата на Фиатката ми е валутно каско 1300 евро, клауза "А", всички рискове, в ЗК Витоша, застрахователна премия 160 лева на година.

Пропадането в дупката стана в петък следобед, петък вечерта дойде КАТ и написа протокол, в понеделник занесох протокола във Витоша и им казах къде се намира колата, да минат да си я вземат с Пътна помощ и да я поправят.

Взели са я във вторник, следващия вторник ми се обадиха, че е готова, да мина да си я взема от сервиза(сервиз Аутобил, до баретите във Врана)

Преди да взема колата, попитах шефа на сервиза какво е сменено и колко е струвало.

Аз не съм дал ЕДНА СТИНКА, нито съм се разправял с оценки и фактури, само при взимането на колата се подписах, че я приемам поправена, откакто я оставих на улицата до Хладилника в петък до последващия вторник, когато си я взех поправена от сервиза, не съм я виждал и на снимка колата.

Това беше.

Кво значи стара кола, фиатката е 1992 година, кви експертни оценки кви пет лева ква милиция.

Проблема ви е, че си правите каското при мутрите, направете си го в една истинска застрахователна компания и няма да имате проблеми.

ДЗИ също са мутри, виж кво се случи със собственика.

_________________
Volvo XC90 D5 '06

Alfa Romeo Spider 2.0 '90

Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02

ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00

ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2006, 23:15 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 30 Ное 2005, 16:42
Мнения: 58
Местоположение: София
И аз ползвам услугите на ЗК Витоша и напълно подкрепям pinko в това изказване!

Иначе изторията е доста поучителна - ако ние българите вземем да си търсим правата нещата може и да се оправят някой ден!

_________________
Fiat Brava 1.2 16V


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Мар 2006, 15:30 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Може би малко тъп въпрос, но това отношение на застрахователя правило ли е или по-скоро изключение, тъй като съм в ХДИ, които определено не са мутренска компания, но не са ми казали за подобна услуга...???

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Мар 2006, 15:30 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
амортисьор+пружина+тампон и лагер, и два накраиника.
580 лева!!!!!!Като си представиш че уното има може би наи-ефтините части.
Вии в софия не си поплювате с цените.
Добре че не си плащал нищо.

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Гадни дупки...ама общината ще си плати...
 Мнение Публикувано на: 24 Мар 2006, 11:54 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 11 Окт 2005, 12:51
Мнения: 64
Местоположение: София
pinko написа:
Днес към 4 часа следобед ми се обажда приятелката ми, дето съм и дал Уното да го кара.

Идвай, колата се счупи!!!

Как така се счупи бре? Ми в една дупка скочих и колелото хлътна и колата не ще да върви.

Мятам се на Капата и газ до Хладилника, там на левия завой за Зоологическата седи отстрани милото розово Уно, якоооооо наклонено напред и настрани, предно ляво колело почти се скрило в калника. До него стои Мариана и се чуди кво стаа. Станало бахти задръстването, там нали едни рейсове завиват, лудница и половина. Качих се в Уното и с зверско чегъртане го преместих отстрани, гумата направо се пързаля по подкалника, не можах да разбера кво точно е станало, ама имаше парчета от пружина по асфалта.

И сега следва интересното - обаждам се на КАТ и искам да дойдат, за да напишат протокол за Каското. Тия почнаха да се офлянкват, имало много катастрофи, дъжд валял, нали разбирате. Аз им казах че кръстовището на Хладилника е задръстено и докато не дойдат, ще стоя там и ще снимам и утре снимките ще са по всички вестници, (това поне не ми е проблем да го организирам), а и ще ги изтипосам в новия брой на АутоБилд. Като чуха това, веднага довтасаха куките, обаче - за да напишат протокола, искаха всички документи на колата, вкл. и оригиналната полица за ГО. Тя не беше в Уното, само стикера и картончето, ама не били достатъчни. И си тръгнаха педерасите, като донеса полицата пак да ги извикам. :-x

Айде пак на Капата, газ до Кокаляне, взех полицата и се връщам, пак им звъня(вече беше станало 18,30.) Дойдоха след час и половина и написаха протокол, абе една камара хартии.

Така с цената на около 4 часа загубено време имам протокол, застахователите ще поправят Уното и ще си осъдят скапаната община за парите.

Мамка им...не ги жалете като си потрошите колите по дупките :evil: :evil: :evil:





Евала ако с нещо межем да ти помогнем с лучая или ако се нуждаеш от подкрепа в случая пиши ,ще се старя да ти помога и да ти подкрепя !!!!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов