Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




Автор Съобщение
 Заглавие: Светофарна гонка :) - най добрата за мен досега
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2005, 17:18 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Дек 2004, 23:13
Мнения: 349
Местоположение: София
Значиии , тва става вчера някъде към 22.40 . и такаа , седя си аз на светфара на орлов мост посока младост ( таман съм сипал 30лв 95) и си потеглям леко нагореее , подминавам леко спирката на рейсовете и изведнъм покраи мен минава най хубавия голф 3 който съм виждал ( черен с добри джанти , с тъмни стакла целия , свален ниско с тунингована задна брония. никаква цигания :)) И така въпросния голф минава в бус лентата и почва да светка на колитеее , и аз естествено като млад рейсар настъпих колата след негооо малко преди отбивката з акулата вече съм зад него и го притискам яко на 3та някъде с 140 , , момчето ми дава път и аз го изрезвам , и нещеш ли зад мене некои ми светка!!! :oops: В първия момент си викам...бах го полиция , но после размислям (тва става за част от секундата) полицаите не могат да вдигнат такава скорост и от там вече на 4та давам газ докраи , колата вече е с 180-190 малко преди плиска , и гледасм задната кола изостава , но ми светка , викам ще намаля да видя кво е тва чудо дет върви така , намалявам , оня ме подмина без да спре. Колата беще некво ЕВо мисля 7 бяло с крилото си отзад , абе както трябва. Както и да е викам си мойта кола не може да дръпне евото , сигурно тоя е изпуснал скорост и за ва го дръпнаш...ама тоя не иска да спре да каже.... :cry:
И аз завих към студента ... ааа забравиш да кажа че в огледалото гледах как ГТИ то идваше..ама беше далечко :)


Изводи :Голфаджията вече няма да настъпва пред италианки ;) 8)

Извод 2 Гъзарите с Евота също ще се замислят!! 100%се беша изприщили как бабичката им вее ушите :wink: :twisted:

_________________
Баба ланча 2.0???


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2005, 18:07 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
HF респект човече! bowdown bowdown


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2005, 21:06 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2005, 23:36
Мнения: 268
Местоположение: София
Ще ти закачиме и на тебе на огледалото една емблема на VW като трофей, да ти имат страх

_________________
Audi A4 1.8 20V 125HP Изображение
VW Golf 3 GT 1.6 101hp 96"
Opel Vectra A (Вежда) 1.8 90hp
JBL - Pro Sound Comes Home


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2005, 22:44 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 10:15
Мнения: 533
Местоположение: София
браво колега само така мачкай им фасона на тези газари не съм го правил аз скоро това нещо съм се оспокоил и арам бавно.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2.0 16v-бившата
Алфа Ромео 147 2.0 T.S.-16V 2002g-ГИ
The pleasure of driving Alfa Romeo!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2005, 00:29 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Браво! Ура за идиотското каране по улиците! yeeeehaa ranting
Страшно геройство е да натриеш носа на някакъв пръдлив голф като се движиш със 190 по Цариградско(доколко е била реална тая скорост е друг въпрос).
Направо ви се чудя понякога на възгледите...разбирам да си на магистралата да се пънеш, но да караш в града с такава скорост е абсолютно безумие.
Цялото улично движение е абсолютен и тотален хаос и на всичкото отгоре ние сами си усложняваме положението...но..всеки сам си преценява....

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2005, 12:06 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 23 Авг 2005, 11:18
Мнения: 639
Местоположение: София
Niki-25 написа:
браво колега само така мачкай им фасона на тези газари не съм го правил аз скоро това нещо съм се оспокоил и арам бавно.


Ники, ти си от "силите на реда"! Ако някой мине покрай теб с такава скорост, какво ще му се случи после ?!?! :!:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2005, 13:33 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Хахах - аз ако трябва да дигна 190 по Цариградско ша ми свърши Цариградското бе хихи :lol:
Поради тая причина с повече от 140 не съм карал там.Ма ако можеш да спираш колкото и да вървиш не мисля , че е кой знае колко опасно.Не , че няма риск де....


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2005, 13:43 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
racer666 написа:
.Ма ако можеш да спираш колкото и да вървиш не мисля , че е кой знае колко опасно.Не , че няма риск де....


Има риск и то огромен, щото ми е омръзнало от такива рейсъри. Заради подобно майсторско шофиране ме отнесоха на един светофар и се набутах 400лв за ремонт на една кола(освен това което платиха застрахователите). Защото пътя не е космос! И карането със 150 в града не е игра!

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2005, 16:42 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Tanuco написа:
racer666 написа:
.Ма ако можеш да спираш колкото и да вървиш не мисля , че е кой знае колко опасно.Не , че няма риск де....


Има риск и то огромен, щото ми е омръзнало от такива рейсъри. Заради подобно майсторско шофиране ме отнесоха на един светофар и се набутах 400лв за ремонт на една кола(освен това което платиха застрахователите). Защото пътя не е космос! И карането със 150 в града не е игра!


Tanuco недей така бе човек,на всеки му се е случвало поне веднъж.Простено е.все пак предполагам че риска е бил преценен.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2005, 17:37 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
Dedra 2.0 написа:
Tanuco недей така бе човек,на всеки му се е случвало поне веднъж.Простено е.все пак предполагам че риска е бил преценен.


Какъв преценен риск, бе човек. Това са 190км/ч в града. Аз една вечер с 100 щях да отнеса някакъв ненормалник пресичащ цариградско. Ами ако съм с 190? В тъмното каква видимост имаш и какъв сприачен път? Това си е ходене по бъснача. Лошото е че с този бръснач може да резнеш и някой невинен живот.

До колкото съм забелязал HF си пада по рисковете.

_________________
Alfa Romeo 156SW 1.9mjet Q2
Lancia Delta II 1.6ie - ex


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2005, 18:17 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Дек 2004, 23:13
Мнения: 349
Местоположение: София
Истината е че сега сме млади :)
Като проимам деца ще си взема дизел комби :)
Ноооо до тогава... турбината на 2 бара и газ до ламарината

П.С. Карам бързо но внимателно и коректно :idea:

_________________
Баба ланча 2.0???


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2005, 19:19 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2004, 00:14
Мнения: 1361
Местоположение: Пловдив
Все едно слушям голфаджия :evil: А си мислех че в този саит всички са разумни хора!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! но явно има и изключения. 190км/ч знаеш ли колко е спирачния ти път!?- и колко секунди ти трябват за да стигнеш 0 та!? Това не е героиство!!!

_________________
Правило № 1- Нещо, което работи не се пипа!!!
Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
Правило № 3- Винаги спазвай правило 1!!!
DEDRA (EX) Bravo (EX) Lancya Y (ex)
BMW X3 E83 3.0D 218hp-AT : Dedra 1,6i 78hp


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2005, 19:33 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Дек 2004, 23:13
Мнения: 349
Местоположение: София
Че аз не карам с затворени очи , просто трябва да имаш сърце .
Ако ти е бързо си вземи 1.6 50коня и си се влачиш , но точно от такива с малолитражки дето задръстват стават катастрофикатастрофите защо в една америка се карат коли с не по малък мотор от 2.0??, А тука нашите герои набримчили дизелите по цариградско наггоре с димна завеса 30 метра и хоп...всички се наредат на едно , сещаш ли се :roll:

_________________
Баба ланча 2.0???


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2005, 19:46 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 13:39
Мнения: 336
Местоположение: София
CTOMAHATA написа:
Какъв преценен риск, бе човек. Това са 190км/ч в града. Аз една вечер с 100 щях да отнеса някакъв ненормалник пресичащ цариградско. Ами ако съм с 190? В тъмното каква видимост имаш и какъв сприачен път? Това си е ходене по бъснача. Лошото е че с този бръснач може да резнеш и някой невинен живот.

До колкото съм забелязал HF си пада по рисковете.


Преди няколко години БМВ 7-ма серия със 170 като удря един човек преди спускането към Орлов мост, и главата му хвръкнала почти до Полиграфическия комбинат

_________________
Изображение
Lancia Delta II 1.6 835С1000


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2005, 19:50 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
HF написа:
Че аз не карам с затворени очи , просто трябва да имаш сърце .
Ако ти е бързо си вземи 1.6 50коня и си се влачиш , но точно от такива с малолитражки дето задръстват стават катастрофикатастрофите защо в една америка се карат коли с не по малък мотор от 2.0??, А тука нашите герои набримчили дизелите по цариградско наггоре с димна завеса 30 метра и хоп...всички се наредат на едно , сещаш ли се :roll:


Сърце за какво бе, пич?! Какво даваш пример с Америка като там всички карат автоматици и дистанцията на магистрала при 120км/ч е 3м. от предната кола!? Това ли е най-безопасният начин на шофиране?

Цитат:
П.С. Карам бързо но внимателно и коректно


И какво коректно видя в тая гонка?! (отделно че от написаното не стана ясно тоя голфаджия хем е бил в бус лентата, хем е светкал на колите пред него :roll: , но както и да е)

Въобще за какъв преценен риск говорите, за какво коректно каране?! Какво преценяваш и спрямо кого? ОК, знаеш възможностите на колата си(донякъде, защото една 10+годишна кола може да те предаде винаги), преценяваш отчасти пътната обстановка и толкова. Това ли е преценен риск?! С нашите идиотски пътища с идиотска маркировка, ужасен асфалт, адски много дупки и N-на брой "рейсъри", които винаги "преценяват" ситуацията. Един въпрос- мислите ли че всичките тия самозванци, които предизвикват катастрофи не са "преценили" ситуацията?! Дали тоя малоумник с идиотското BMW е "преценил" скоростта си, преди да се натресе в мен? Естествено че я е преценил, в неговия си измислен състезателен свят. Всеки "преценява", ама много малко си даваме сметката че преценката е едно, а това което се случва на пътя в голяма част от случаите е коренно различно. Защото не можеш да предвидиш всички обстоятелства около теб по време на движение из софиийските улици, защото всички се движат като свободни електрони и никой не се съобразява дори с маркировката на улицата. За каква преценка говорим?! Разбирам да караш във Виена например( bowdown ) където всички се движат така, както се очаква и от маркировка и от светофари-да се правиш на състезател. Ама при положение, че тук на всеки светофар има поне по 3 коли, които минават на червено да си говорим за преценяване на ситуацията е все едно да прогнозираме кога ще е следващото земетресение в Япония.Ще имаме общо взето същия успех.

Нямам нищо против всеки да кара както си иска, стига да не въвлича и други участници на движението в идиотиите си.

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2005, 15:51 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 10 Ное 2004, 01:18
Мнения: 181
Местоположение: София
Кара: Fiat Idea 1.9 8V(CF3) mJet 'Oro'
Цитат:
но точно от такива с малолитражки дето задръстват стават катастрофите

По-голяма глупост не бях чувал, какво е общото между това какъв ти е двигателя на колата и задръстванията, аз с мойта спокойно мога да си карам по бул. "Цариградско шосе" със 120-140 км/ч, но защо да го правя, като по асфалта има дупки и бабуни, а има и ограничение на скоростта, Защо ли :?: :?: :?:

_________________
Fiat Idea 1.9 8V(CF3) mJet 'Oro'
Fiat Bravo 1.4 Tjet 120(CF4) 'Oro'
Fiat Punto 1.2 16V(CF3) ELX Speedgear
Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"
:arrow: Търси се..


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2005, 16:52 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 03 Ное 2004, 18:39
Мнения: 24
Местоположение: София
Не мога да си представя бързи и разумно каране със 190. Някак двете неща не ми се връзват.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2005, 21:44 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Щот не караш такава бърза ланча като на колегата punk tease :auto:

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Окт 2005, 21:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
Корема ми се сви като четох поста ти ХФ честно ти казвам.Незнам аз как бих карал колата си ако и моита вървеше така но тази скорост е нереална за обстановката в която си се намирал.Можеш ли да ме разбереш какво искам да ти кажа?Ясно ми е че как разсъждават хора като теб ХФ.Ти виждал ли си размазана до неузнаваемост кола с труп на които кръвта му разлята на асвалта смесена с мазгите изтекли от двигателя.Истината е че всеки сам избира как да си вдигне адреналина.Обърни внимание на подписа ми.Моя приятел беше роден състезател НЕ ПОЗНАВАМ ПО ДОБЪР от него ама кво от тва като него вече го няма.А спомняш ли си оня пич с ФЕРАРИТО мислиш ли че е не е можел да кара добре от теб!.Просто не знам мисля че всеки трябва да претърпи едно прозшествие да се поуплаши малко да му доиде ъкъла в главата.Иначе оправия няма......

Тая тема мои да си я пишем до безкраи вярваите ми

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Окт 2005, 22:51 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
Pepko_Bepko написа:
Истината е че всеки сам избира как да си вдигне адреналина.

Мисля че за това трябва да се свържем с колегата Tanuco :lol: . След скок (единствен за сега) организиран от http://www.verticalworldbg.com някакви си 190 по цариградско ми се струват нищо.

Pepko_Bepko написа:
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!

А относно подписа ти, Pepko_Bepko, винаги съм бил любопитен кой е бил FOKO и какво се е случило с него. До сега ми е било неудобно да питам, защото е ясно че едва ли е нещо весело.

_________________
Alfa Romeo 156SW 1.9mjet Q2
Lancia Delta II 1.6ie - ex


Последна промяна CTOMAHATA на 16 Фев 2006, 19:48, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 3 [ 42 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов