Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Летни приключения:)
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2005, 16:40 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Така, както Марио и Стоян вече знаят, покрай морето тази година ми се наложи пътуване от Созопол до Пловдив, оттам Девин-Широка лъка-Пампорово-Чепеларе-Асеновград-Пловдив-пак до Созопол(в един ден) и почти накрая на това пътуване, към 18:30 заредихме на Векта в Пловдив, ОБАЧЕ точно тогава колата прегря както си трябва-изпуши, перката на вентилатора беше изгоряла и в създалата се ситуация трябваше да намерим сервиз в Пловдив. Успяхме да намерим едни супер свестни момчета, които останаха да работят до 22:30, за да оправят колата. Тук е мястото да изразя благодарността си към mariobg и SGM, които проявиха голямо разбиране, въпреки че успях да се оправя по други канали съм им благодарен за оказаното морално съдействие:)). Както и да е, към 22:30 колата беше готова, тръгнахме към Созопол и след 22 часово приключение пристигнахме към 02:30. Равносметката за деня беше около 750км. На връщане колата се държеше нормално, перката работи като луда, НО тук идват проблемите. След 1 ден ходихме до Варна и по натоварен път колата загрява много бързо. Ако я оставя на място да поработи, няма проблем и температурата пада(след като изкипя антифриза доливах вода), но до Варна(150км) вдигна температурата 2 пъти и се налагаше да спирам. На връщане от Варна прегря много, пак както си трябва:) и то на Поморийския проход.
Въпросът ми е от какво може да идва този проблем???(тези дни в София, като беше студено температурата не се е вдигала над 90градуса на градско, на магистралата при 150км/ч и включен климатик на газ беше 90градуса). Днес на градско си беше на последното дебело деление преди 130градуса, а перката върти та ще отлети. Като пусна парното на колата температурата пада, както и ако спра за малко. Някой има ли идея от какво може да е ?
@mariobg: В другата тема прочетох че пишеш за този синия датчик на блока на двигателя-имаш ли идея червения, който е до него за какво служи, защото установих че е счупен(газаджията твърди че е за температурата на изгорелите газове, и не бил важен, ама знам ли)- дали той може да има отношение към постоянно покачващата се температура??
Ще съм благодарен на всякакво мнение, защото другата седмица ще влиза в бокса Донята, а й предстоят още много км до края на лятото.! :D

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2005, 19:33 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2004, 20:49
Мнения: 98
Местоположение: Добрич
Ми колега нещо става с охладителната система. Мисля, че и ти си се сетил за термостат. Евентуално позапушен радиатор. А възможен дефект може да има и във водната помпа. Хубаво би било де се провери и главата на двигателя за кривина (не знам до каква степен е прегряла) при положение, че ще се сваля.
Да знаеш, че тези гадни термостати правят много отвратителни номера :evil: . Веднъж се отваря, веднъж не. Измятат се и задират.
А как е температурата на радиатора когато на мотора е 100 и.... ? Хладен или врял? Защото при въртящ се вентилатор и нормална циркулация на водата, мотора няма право да прегрява.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2005, 20:46 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Водната помпа е сменяна преди 30 000км. Не съм се сетил да проверя какъв е радиатора:). И аз това си мисля, че няма право да прегрява, ама си го прави:)

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Авг 2005, 16:22 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2004, 20:49
Мнения: 98
Местоположение: Добрич
Ами ако ти е стиден радиатора, значи по някаква причина не ти циркулира водата. Провери си и маркучите към радиатора. При нормално загрят двигател, трябва и двата да са горещи.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Авг 2005, 17:30 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Оказа се че е термостата. Смениха го, както и антифриза и сега температурата е наред, само нещо волана стана тежък, ама сега нямам нерви да го оправям:)

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Авг 2005, 23:09 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 14:08
Мнения: 1024
Местоположение: София
Ахахахах.... а на мен колата ми тотално и се почерпя маиката на морето... Дадох я на 1 приятел и като ми я върна сякаш под капака нямаше двигател а консервена кутия със съчма вътре и нещо да я клати... :/
Оказаха се биелни лагери, които си смених като пич на морето (щото не можеше да се кара така). Интересното е че пича каза че не са превъртели и пак бил надран вала :?. И аз ходих отдолу и гледах като беше отворена - ми надран си е.... мамка му и живот. Сега като посъбера пари - шлайф на вала + още 1 комплект лагери... направо ще ми се разкаже играта :cry:

_________________
I haven't lost my mind; I know exactly where I left it.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Авг 2005, 13:14 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Нали знаеш лафа- Кола и жена не се дават на приятел:)
При мен ситуацията с волана стана все по-интересна. Като е включен климатика и започна леко да завивам(нормален завои) започва да се чува едно виене като на умряло, сякаш вентилатора спира бавно и мъчително, предното стъкло се запотява за х секунди и всичко става като с пелена, след 15-20 секунди започва да духа нормално....другото което е че свири ремъка на хидравликата от време на време, но само при включен климатик и то в движение. Ако изключа климата свири само на място в крайно положение(което ме навежда на мисълта за нов ремък, но не ми е ясно от какво се получава тоя бъг с климатика)

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Авг 2005, 22:58 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2005, 09:50
Мнения: 455
Местоположение: София
Кара: на пълна газ
Tanuco написа:
Нали знаеш лафа- Кола и жена не се дават на приятел:)
При мен ситуацията с волана стана все по-интересна. Като е включен климатика и започна леко да завивам(нормален завои) започва да се чува едно виене като на умряло, сякаш вентилатора спира бавно и мъчително, предното стъкло се запотява за х секунди и всичко става като с пелена, след 15-20 секунди започва да духа нормално....другото което е че свири ремъка на хидравликата от време на време, но само при включен климатик и то в движение. Ако изключа климата свири само на място в крайно положение(което ме навежда на мисълта за нов ремък, но не ми е ясно от какво се получава тоя бъг с климатика)

провери си шайбата на климата за разбит лагер

_________________
AR 156 Crosswagon

и ако обичате не ми зимайте аватара щот се сърдя!!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Авг 2005, 16:08 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Днес я оставих в сервиза да я мъчат:). После ще пиша какво са свършили.

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов