Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




 Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Кофти моменти.....Аман от маистори.....
 Мнение Публикувано на: 31 Юли 2005, 14:58 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
Петък следобед.Ден за заплати.Остават два часа до края на работния ден.
От известно време нещо по гърнетата на Ланчата взе да съска.Викам си сигорно е меката връзка.Никога не съм я сменял.Реших да закарам колата в близкия гараж набързо да я оправят.Като приключа работа направо да си я прибера.
Речено сторено:).....
След няма и час маистора идва при мен и ме вика да погледна кво е станало.
Проблем ли има?-питам аз
Ела,ела казва тои...:)
Имаше малка дупчица точно до меката връзка.
Учудих се че са си играли да свалят цялата тръба от колекторите до средното гърне.
Още по добре си казвам на ум няма да се налага да я сменям.
Да обаче там с CO2 ламарината не можела да се заваря защото е изтъняла и трябвало с оксижена.Обаче оксижен имало в другия им сервиз.Но това не било основния проблем за които са ме извикали.
Проблема бил,че болтовете на фланеца към турбото се били скъсали.2 от 3 скъсани.Представяте ли си!Така се изцъклих.Полудях.Нямате си и представа.Защо са пипали там дето не им е работа при условие че меката връзка е на такова лесно място.Та тез болтове никога не са развивани.Ако знаете само каде се намират.Малиии.На края на света.Толкова работа има.Целите колектори трябва да се свалят турбота-мурбота.Всичко навънка.Чудо направо.
Кво праим ся?-питам го аз.
Ами сега ще ида да ги заваря в другия гараж и после трябвало да се разглобява всичко ми вика.
Мерси но ти беше дотук аз ще се оправям не искам повече нищо да бараш по колата ми.
Добре че мога да се владея.
Някои ще каже; тои я е развалил тои да я оправя.
Ама кои знае кви пакости още ще направи.Не ми се искаше да рискувам повече.
Отидох да си приключа моита работа че като за капак шефа щеше да се развика защо не съм на работното си място.
Почнах да размишлявам какво да правя.Петък вечер все пак.Дали да си провалям плановете и да почна да се цапондря наново.Мина може би час.Поуспокоих се и реших да я остявя за следващия ден спокоино без да бързам за никъде да си я направя.Така беше наи разумно.
В събота докато се свърша от ангажиментите стана обяд.Отидох в скапания гараж.Колата ми отвънка.Оня ненормалник разчекнал една Вектра за заден мост.Демек канала зает и скоро няма да се усвободи.Пак ми стана кофти.Трябва да се мъча вънка на улицата без канал.Ама нали трябва да ми е гадно.Няма как.Вънка жега един часа на обяд.Термометъра в колата показва 51градуса и дисплея му беше се размазал от топлото.Запретнах ръкави и започнах с безумния ремонт.След 90минутна борба с гадните колектори успях да ги развия от главата на мотора.Няма да ви казвам как се свалят не ви и трябва.:)После доиде големия кориоз,колекторите развити ама не мога ги извадя навънка.Никога до сега не бях ги вадил само тях.Винаги съм ги свалял направо с главата на двигателя.Наложи се да повдигам мотора нагоре и да сваля дясната полуоска.За да може тяхна милост да излязат отдолу.Аиде още 1 час плескане и псувни как мои да си закарам колата да ми я прави някои си тъпак.И как абсулютно винаги става така че да съжалям после.

//Спомням си последния път когато я бях закарал.Да ми сменят маслото.По елементарно от това не знам дали има.Двигателя ми прясто измит с препарат.Лъщи отвсякъде в стил ''Ала нов внос''.
Казвам на момчето еи ти масло еи ти филтър.Само искам да те помоля да внимаваш като го наливаш да не омацаш мотора.Все едно му казах оплескаи го целия.Целия го направи мазгоч.А бе ко да приказвам.Аман от маистори.//

След два часа и половина адски ремонт успях да ги извадя на бял свят.Целия потен и изгорял от слънцето.
може би можете да си представяте на какво приличах.Тръгнах да търся стругати да разпробият скъсаните болтове,защото трябваше резбата да се запази и да си остане същия размер.Доста обикалях докато намеря стругар които да работи в събота следобед.Молих се само да не попадна пак на некадърник.За мое успокоение стругаря беше възрастен човек което би трябвало да означава че има опит.Веднага разбра какво трябва да направи и ми каза че след 2 часа ще бъдат готови.И удоволстжието щяло да ми струва 20кинта.Аиде пак се изцъклих.Толкова пари!Ама по това време имам ли избор.Тва е положението.Поне постъпи коректно като ме предупреди още в началото да си направя сметката.Съгласих се нямаше как.Оставих му гадните тежки колектори които ми скъсиха здравето и нервите и отидох да пия една бира малко да се поуспокоя.В точния час отидох да си ги прибера.Пича си беше свършил безупречно работата.ЕВАЛА.Беше станало почти шест часа.А вечерта трябваше да ходя на концерт на Слави.Нямаше да има време да ги слагам.Прибрах се в къщи да се приготвям за излизане.
Мале къв концерт ви казвам Слави разби цяла варна младо старо всични ни накара да се почустваме истински българи.Всичко по концерта беше невероятно.Съветвам които имат още възможност да идат да го гледат че много ще изтърват.
Днес наспан още превъзбуден от снощното приживяване.Пак отодох да си сглобя колата.
Вече съм готов!Сглобяването ми се стори по-лесно маи.Сега работим много тихо,само няколко клапана потракват тихично под капака ама им е простено:)Еи го на стана пак обяд.И сега смятам да ида на плаж.
Кофти приживяване с тез маистори нали?
Аиде чао и до скоро че бирата и морето ме чакат.

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 31 Юли 2005, 21:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2004, 00:14
Мнения: 1361
Местоположение: Пловдив
Моите саболезнования, но аз одавна съм се зарекъл за маистори да не чуя. След последния път когато един"специалист" ми смени маслото на хидравликата и забрави да ми стегне холендрите на реиката и аз се чудя къде отива тва масло. Другия така наречен маистор (имах едно рено преди ланчата) му карам реното да го изкърпи малко че беше позагнило, отивам аз да видя кво става а оня ми вика- стана малка беля-счуписе предното стъкло. Е как го счупи бе серсем нали работата ти е под колата ....... абе почерпя....ти и маисторите. вече всичко сам си правя, поне да знам че като направя беля аз съм си виновен. еиго последно си смених сам самичак носачите отпред пред блока, е верно замалко не се осакатих с тоя моя крик ама се оправих, а и както по закон една беля никога не идва сама ми превъртя гаиката на накраиника та с него видях много повече зор да го сваля и сменя от колкото с носачите. преди това ходих на маистор да ми сменя гумичките на клапаните пак тои ми вика - ЯЯЯЯяяяя къв странен мотор имали тея ланчи ,разпределителния вал маи се сваля с корпуса! Викам, браво бе ти откри америка, за пръв път ли виждаш такъв мотор? А тои --аааа нема пробле ще го направим бе кво толкова. Викамси що не зема да ти е....а м.......та , и не си ги направя сам. Разглобих си я една сутрин а то приказка клапаните са много удобни смених си гумичките и готово. И така ,каквото сам си направя наи ми е добре после на маистор вече не се доверявам ,трябва да е нещо за което се изискват специяални условия и инстромени за да си закарам колата на маистор , а и вече колкото и да им е гадно стоя и им вися на главите да ги гледам кво правят!

_________________
Правило № 1- Нещо, което работи не се пипа!!!
Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
Правило № 3- Винаги спазвай правило 1!!!
DEDRA (EX) Bravo (EX) Lancya Y (ex)
BMW X3 E83 3.0D 218hp-AT : Dedra 1,6i 78hp


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 31 Юли 2005, 23:21 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 23 Ное 2004, 17:19
Мнения: 94
Местоположение: Кърджали
Ние в малките градове поне в това отношение сме по-добре. Познават се повечето хора и ако изкочат некадърни майстори се разчува вднага и просто те остават без работа и си затварят сервизите. Остават най-добрите. Естествения подбор си казва думата :)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Авг 2005, 16:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Така, така.Аз мойта връзка като я сменяха седях в канала с грънчаря :lol:
Нищо , че ми ги похвалиха като добри...аз вяра не хващам и гладам почти сичко да си правя сам стига да мога и да имам условия.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Авг 2005, 16:52 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
И доста от тези "майстори" отиват към по-големите в частност София, където могат да се учат (и чупят) в множеството сервизи и сервизчета.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов