Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » За нашите братя и сестри... » Alfa Romeo




Автор Съобщение
 Заглавие: Re:
 Мнение Публикувано на: 04 Сеп 2010, 11:31 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2008, 01:20
Мнения: 254
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra, Fiat Croma
RPWWD написа:
Те карат и по милион километра, в БГ е пълно с коли на по 800 000 - 900 000 километра с нагласени на 130 000 километражи :wink:


Да "докладвам" за Алфичката от подписа: след 7-8 месеца върви, ама доооста (иска Q2) след обслужване, вкл. и на тропащото окачване, лек ремап, лек тунинг, добавяне от автоморги на разни дребни липси и т.н. Все още си е с с "Ренде"-термостата, просто щото температурата си я държи перфектно, дори и с понастъпване в 40-градусовите жеги...
Абе, автомобилчето си е супер, удоволствието е невероятно /с нея неусетно ставам хулиган на пътя/ за туинспарковете не знам, нямам наблюдения.
Впрочем, диагностик, ползващ се с голямо доверие в Алфа-форумите, я определи на 900 хил. км. пробег :auto: !!!??? и километражът й беше нагласен на 130хил. :idea: , а на мен ми е невъзможно да повярвам и на двете - двигателят мърка, салонът е кожен и извънредно запазен, абе всичко й е ако не 6, поне 5, а няма следи да е пипано и сменяно нещо по нея... Ако пък наистина е на 900хил. - bowdown пред италианската инженерна мисъл!

_________________
Fiat Croma 1.9 Multijet
Lancia Lybra 1,8 ГИ BRC, убита от серсем на пътя
Alfa Romeo 147 JTD 115кс+


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Re:
 Мнение Публикувано на: 01 Окт 2010, 22:01 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2008, 23:06
Мнения: 19
Местоположение: Враца
Zarini написа:
RPWWD написа:
Те карат и по милион километра, в БГ е пълно с коли на по 800 000 - 900 000 километра с нагласени на 130 000 километражи :wink:


Да "докладвам" за Алфичката от подписа: след 7-8 месеца върви, ама доооста (иска Q2) след обслужване, вкл. и на тропащото окачване, лек ремап, лек тунинг, добавяне от автоморги на разни дребни липси и т.н. Все още си е с с "Ренде"-термостата, просто щото температурата си я държи перфектно, дори и с понастъпване в 40-градусовите жеги...
Абе, автомобилчето си е супер, удоволствието е невероятно /с нея неусетно ставам хулиган на пътя/ за туинспарковете не знам, нямам наблюдения.
Впрочем, диагностик, ползващ се с голямо доверие в Алфа-форумите, я определи на 900 хил. км. пробег :auto: !!!??? и километражът й беше нагласен на 130хил. :idea: , а на мен ми е невъзможно да повярвам и на двете - двигателят мърка, салонът е кожен и извънредно запазен, абе всичко й е ако не 6, поне 5, а няма следи да е пипано и сменяно нещо по нея... Ако пък наистина е на 900хил. - bowdown пред италианската инженерна мисъл!


Раздели ги на 5 тия 900к , вече го разисквахме въпроса в Алфа форума. Виж последните мнения в тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=41265

_________________
Alfa 147 1.9 JTD ex , Alfa 156 SW FL 1.9 JTD


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Alfa 147
 Мнение Публикувано на: 08 Окт 2010, 14:59 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Не бих се обзаложил за последното твърдение.

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Alfa 147
 Мнение Публикувано на: 13 Окт 2010, 02:30 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2008, 01:20
Мнения: 254
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra, Fiat Croma
А бе ще я разгадая аз тая загадка - вече си взех кабел за диагностика, сега остава и лаптоп да намеря на прилична цена! Малко като във вица за циганина, дето намерил копче, та си замечтал за балтона, ама с тия две италианки и техните гатанки няма да остане без работа img183

_________________
Fiat Croma 1.9 Multijet
Lancia Lybra 1,8 ГИ BRC, убита от серсем на пътя
Alfa Romeo 147 JTD 115кс+


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Alfa 147
 Мнение Публикувано на: 29 Апр 2011, 16:55 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 21 Дек 2008, 22:07
Мнения: 59
Местоположение: Стара Загора
Кара: Delta 3 1.6 Mjet Selectronic
По темата добри страни колкото искаш преди време даже и ония "разбирачи" от аутобилд я тестваха в раздела за 2ра ръка автомобили и казаха, че само а3 е по-добра (че как няма да е...) Преди 4 години ръшнахме София за хубава такава на прилична цена ... накрая завършихме с лачена 145ца :lol: Това което ми беше направило впечатление е, че имаше със стоманени и с алуминиеви шарнири (както при а3). Гледахме една с алуминиеви и съвета беше пауърфлекс, че цифрите им бяха :1poke000: Вярно тогава и 8 свещи на НЖК бяха 600лв сега не са. Колкото до Туин Спарка, колкото и да си страда от лошо мазане, ако се кара с Селения Алфа Ромео 20К няма дертове (моля "разбирачите" на тема масла да не се обаждат, една я съсипахме с голд и съм виждал нагледно каприза на ТС към масло, да не говорим че и още на времето в Екстриим сервиз ми отвориха очите). За разход ... всички харчат и то хубаво :lol: Аз лично бих избрал дизел (16В не съм карал, но съм ЧУВАЛ че са калпави) и най-важното е преди да се даде пачката да мине през кадърен сервиз за да няма главоболия после (например Вентура). В крайна сметка може и 124ка да си вземеш и да е морга или опел аскона и да е бетон зависи от конкретният екземпляр :)
Като - мога да кажа нискокачествените пластмаси (те са си в стила на марка, ако има кожен салон набързо забравяш за тях). Позицията на седалката е странна и определено не е 145-ца в (завоите е пълна скръб стоково) Не на последно място не го пожелавам на никого ама помислете и над това http://www.youtube.com/watch?v=hsNgIkpVaUM

_________________
Alfa Romeo 145 1.6 TS 120hp+++++ а.к.а Урко Варела


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 25 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » За нашите братя и сестри... » Alfa Romeo


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов